Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Constanta la apel!! (36)


Recommended Posts

Ziua buna la duduci.

Am avut un we cam agitat, care s-a lasat cu febra la pitic si usoara insolatie la noi, astia mai mari. Cred ca vintul a fost de vina, fiindca mergem la plaja totdeauna dupa ora patru. Sau or fi fost exploziile alea solare, naiba sa le ia...

Simbata, Alisia si-a prins un degetzel la usa, drept care am lasat-o sa se joace in castronul cu cuburi de gheata (altminteri nu statea sa o oblojesc eu), plus ca i-a fost cam frig pe plaja - asa ca a racit si am stat azi-noapte cu nurofenul si novocalminul linga pat. Azi dimineata era totusi mai bine, am dus-o la gradi, ca deh,n-am avut incotro.

Ciciid="red">, am gasit o colega interesata de schimbul propus de tine, mai e valabil? Are o casa foarte frumoasa in Eforie Nord, cu gradina, flori, chiosc si tot ce trebuie... Daca te mai intereseaza, iti dau numarul ei, sa stati de vorba.

 

gabi & alisia (2,7 ani)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 139
  • Creat
  • Ultimul răspuns

ati vazut ca am avut dreptate ca in mamaia e plin de bebelusi si copii mici care mai de care mai frumosi (dar tot a mea e mai dragutza[:D])

 

iar cei care se chinuiau sa deprinda cam cum se merge in 2 picioruse prindeau o viteza cand vedeau un carucior si striga bebe!bebe!bebe! si invariabil vroiau sa puna mana.

 

jone&alex

campania impotriva soferilor care parcheaza aiurea!

 

tot inainte!

http://community.webshots.com/user/jonelip (mai 2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi am invins wc!!!!!!!!! L-am tinut mai toata ziua in casa si i-am pus chilotei si a cerut de fiecare data pipi la wc (desi s-a scapat un pic) si kaka l-a facut la wc!!!! Sunt asa mandra...hihi...

 

Jone ti-am trimis pm cu adresa mea...ca nu mai am rabdare hihi...

 

Gabi, David mannca cuburi de gheata si le crantane in dinti...nu stiu cum a dat de ele intr-o zi si a mancat vreo 5-6 pana sa imi dau eu seama...nici nu astepta sa se topeasca le sfarama cu dintii...si acum cand le vede nu mai poate sa ii dau sa crantaneasca cateva!!!

Oricum sanatate multa...ai vazut pozele???

 

Ione, drum bun si distractie placuta...cred ca fetele vor fi incantate!!!!

 

". A man should treat all creatures in the world as he himself would like to be treated.

Janism"

 

 

Sinzi [avion]si David[marinar]id="Georgia">

Poze de la prima noastra serbare si excursia din Timisoaraid="size3">id="red">id="Book Antiqua">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

felicitari celor care au invins wc-ul!

 

alexutza mea astazi a deprins gustul degetelului, daca pana acum a rontait maimulte degete deodata sau chiar si ambele manute, de azi am vazut-o sugand degetelul asha cum fac bebelusi.

nu stia sa o faca.de ex. lingea palma.

sa fiu suparata?sa fiu bucuroaa?or manca-o gingiile?

are 4 feluri de suzeta si nici una nu e pe placul ei.nu curge lapte deci e neinteresanta.

dar cand ii dau sa pape mar cu biscuiti sau ceai vrea ea sa tina o manutza pe lingurita si o manutza pe ceasca.

 

e o adevarata lupta.

dar cand o sa ajungem si noi la wc????

jone&alex

 

tot inainte!

http://community.webshots.com/user/jonelip (mai 2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Scuzele mele pentru absentele indelungate de care dau dovada dar nu am avut o saptamana linistita ba din contra si acum sunt pe picior de plecare .

Sunt destul de suparata pentru ca sotul meu este internat de o saptamana la Fundeni la Bucuresti . A plecat de aici cu salvarea , cu suspiciune de endocardita ( un soi de infectie a inimii ) si cand a ajuns acolo a facut tot soiul de analize din care a reiesit ca endocardita nu are si acum asteapta rezultatul diverselor analize pentru a afla cauza starii sale de rau . A slabit enorm , in trei luni aproape 15 kg , e ca o fantoma . Suspiciunea cea mai mare este de toxocara canis , un parazit luat de la caine care ar provoca reactiile pe care el le prezinta .

Am trecut prin clipe de cosmar pentru ca la un moment dar se banuia leucemie , dar a facut punctie si se pare ca nu este .

 

Dar tot saptamana asta care a trecut am avut parte si de o bucurie pe care vreau sa o impart cu voi , Andra o sa apara in urmatorul numar din revista Superbebe . Am trimis niste poze iar ei faceau un pictorial la Constanta si m-au contactat . Am fost duminica pe malul marii unde i-au pozat , mai erau inca trei bebei , doi baieti si o fetita . Andra mea a intrat din prima in apa si dai dupa aceea dardaiala .

Spre surprinderea mea nu a racit .

 

Cam astea sunt vestile mele ,si bune si proaste ...

Maine plec la Tulcea sa o las acolo pe Andra si apoi ma indrept spre Bucuresti pentru ca nu mai rezist nervos aici ,singura si ingandurata.

 

Asa ca imi pare rau dar o vreme iar o sa va parasesc si sper sa revin cu vesti noi .

 

Felicitam si noi maestrii wc-ului . Noi nu am reusit nici macar sa ne apropiem de olita , dar sa mai si prestam ceva in ea . Asa ca suntem mandrii de voi.

 

Raluca si Bebe Andra

http://community.webshots.com/user/larular

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara!

 

Mai trecem si noi pe aici, dupa o absenta de cateva zile, cauzata de caderea net-ului - vreo 2 zile, apoi diverse alte activitati consumatoare de timp. Oricum, nu prea am stat pe acasa.

 

Sunt cam ingrijorata caci Sofi face febra de 2 zile, are cam 38.4 intrarectal, insa nici un alt simptom. Ii dau Panadol si maine o sa o vada pediatrul . In seara asta cand sa o culc parca am vazut niste pete si niste bubite pe ea. Nici somn nu am, mi-e cam teama. Tot sper ca poate e de la dintisori febra.

 

Raluca, multa -multa sanatate sotului tau, sa dea Dumnezeu sa se faca bine!

 

Tatiana, imi pare rau ca iti intarzie sotul; daca nu e nici o problema la Sofi, poate ne vedem maine sau poimane, ce zici?

 

Sanzi, felicitari pentru batalia castigata! Ai baiat mare, ce mai!

 

Va pup de noapte buna!

 

Mada si [copil] Sofia Maria, 10 luni

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Larular, multa sanatate sotului tau. Felicitari pt. mica vedeta!

 

Fiquelle, multa sanatate Sofiei! Speram sa fie totusi dintisorii.

 

Lizuca, multa sanatate si voua! Chiar vroiam s ate intreb, in primele luni de cresa, Alisia a avut probleme de sanatate? Imi imaginez ca, inevitabil, a racit, dar ceva mai serios a fost?

 

Sanzi, felicitari pt. wc!!! Cand imi fac putin timp iti trimit pozele. Pe ce adresa? Am si cateva poze de la petrecerea de 1 iunie.

 

Oana, el era [:D] (a fost duminica pe acolo). Am schimbat masina, dar acum are alta scuza: ca se uita dupa masina pentru mine. Nu imi fac multe sperante, ca de cativa ani ne "straduim" sa mai luam o masin asi pt. mine.

 

Roxana, ieri am avut o zi groazanica din cauza colicilor. Am dormit f. putin amandoi. Azi e mai bine. Am inceput sa ii dau Bonisan, poate avem mai mult succes.

 

Loreen, multumim pt. urari. Dosarul pentru alocatie nu stiu ce trebuie sa cuprinda, dar sigur copie de pe certificatul de nastere si probabil buletinul tau. Ce stiu, e ca se depune la primarie, pe Str. Ecaterina Varga. Ajutorul pt. nastere l-ai luat? Eu oricum, trebuie sa ma duc la primaria din Agigea. Sper sa fie mai simplu aici.

 

Am intrat doar sa va salut, dar m-am cam intins.

 

Va pup,

Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003) si Stefan (4 mai 2005)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Jone, nu cred ca trebuie sa iti faci griji ca isi linge mainile...asa isi descopera corpul...stai sa ajunga si la picioare!!!!! David lingea la ele pana nu mai putea...si daca avea si sosete in picioare erau mereu ude ca le sorbea nu alta!!!!

 

Raluca, sanatate multe sotului tau!!!

E tare dulcica Andra, ce ochi albastrii frumosi are!!! Sa postezi si pozele pe care le-au facut pe malul marii pt superbebe....

Drum bun si succes!!! Sa va intoarceti cat mai repede!!!

 

Mada, are gingile umflate? Saliveaza mai abundent? Roade mai cu spor?? Bubitele pot fi si de la caldura...Urmareste-le si fi atenta daca ii mai apar, sau daca par ca o deranjeaza, daca isi schimba forma sau culoarea...

 

Cornelia ....multam...adresa mea : sinzi_ana@yahoo.com sau daca pe pui pe webshots le iau de acolo...(intre sinzi si ana este o liniuta jos)...ce lapte ii dai lui Stefan? Noi am schimbat mai multe marci de lapte la inceput pt ca avea colici...[:D]saracutul DAvid cred ca mai mult avea de la atatea tipuri de lapte...pana la urma cand ne-am dat seama ca nu e de la lapte am ramas la milumil...[:D]

 

 

 

 

 

". A man should treat all creatures in the world as he himself would like to be treated.

Janism"

 

 

Sinzi [avion]si David[marinar]id="Georgia">

Poze de la prima noastra serbare si excursia din Timisoaraid="size3">id="red">id="Book Antiqua">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hehe bine ca se repara. tare greu e fara forum, unde mai intru eu la semnat condica?[:D]

Cornelia, uf si colicii astia. cica copiii alimentati artificial sunt mai feriti de ei. da trebuia sa fiti voi alfel, nu?[:D]

Raluca, muuulta santate sotului tau!!! tinem pumnii sa te intorci cu vesti excelente!

Tania, cum mai e mama ta?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...