Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de septembrie-octombrie 2004 (48)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 155
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Intreba cineva ce lapte mai dam la bebei, eu lui Dami de o saptamana ii dau Milumil 3 care are si ceva cereale in el (mai exact orez si porumb) si este foarte incantat. Avand cereale este si mai satios.

 

Geo, Ioana (20.06.1998) si Damian (01.10.2004)

 

http://community.webshots.com/user/giorgios72

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moss id="red">eu stiu ca un bb trebuie sa pape minimum 500 ml lactate pe zi pana la un an(deocamdata lapticul sa fie alimentul principal impreuna cu restul lactatelor).

 

Crismir id="purple">bine ai revenit!Si bazucu meu doarme maxim 1 ora(de regula jumate de ora ) o data si are 3 reprize de somn pe zi!Eu sunt cam necajita ca doarme putin si ziua si noaptea....seamana cu mine dupa cate se vede[bang]!

Dar cate kg are Robert de zici ca-i gras?? Alesio are 9600 gr!

 

Lorema id="blue">felicitari pentru bebele nou din familia voastra!

 

Pupici....ca s-a trezit teroristul meu mic!id="green">

 

 

 

Ioana[olala]&[bibe] Alesio, bâzucu lu' mami si bebelacu lu' tati(08.10.2004)id="green"> [foto] cu bazucu'id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI ! SA NE TRAIASCA PUII.

 

[s][s][s]

 

Buna mamicilor. Am si io o intrebare si poate ma lamuriti voi avand copii de aceeasi varsta; la mine puiul e pe 12 septembrie 2004, nu mai vrea sa pape nimic pasat, cu lingurita. Numai cu mana lui. Voi ce faceti sau cum rezolvati situatia.

Eu am intrat deja in criza. Si credeam ca e gras. are 9.400 si 75 cm. Dar umbla toata ziua de ii zic scotocila.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s] LA MULTI ANI ! inca o data tuturor copiilor.id="red"> [s]

[s] LA MULTI ANI ! Damian id="blue">[s]

 

Si fata mea doarme cate o ora de doua ori pe zi. Dar azi nu imi vine sa cred , este ora 12 si nu s-a trezit inca! Cred ca e din cauza ploii pt ca si eu m-am trezit la 11:30.

 

Frosa - mai intreaba-ma inainte sa pleci si iti spun eu cum e vremea pe la C-ta, ca doar am rude acolo si le intreb. Asta noapte a plouat si la ei.

 

Multumim pt urari in legatura cu cel mic!id="purple">

 

 

[foto] Pozici[foto]Pozici noi[foto]Fara par [foto]

 

[cit] Ramona & [zana] Loreema (6 sept 2004)id="purple">

 

Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !id="size3">id="pink">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANISORI COPII DE TOATE VARSTELE!!!![bis][cheers]
id="red">id="Comic Sans MS"> Sa fiti iubiti si iubareti si sa aveti viata plina de lumina si bucurie, dar mai ales sa fiti sanatosi si voi si parintii si bunicii vostri!

Felicitari Ramonei pt baietelul care ii intregeste inima nasicii [:D]

Noi ne laudam doar cu un somnic destul de bun noaptea... de mancat nici eu habar n-am cat mananca bebe, nici cerealele nu i le mai pun masurat ci torn in castronas "dupa ochi" cand ii mai adaug la cate un piureut...

Aveti dreptate fetelor care spuneti ca viteza sosirii mesajelor e uluitoare, eu citeam tot si des cand era mai frigut afara, dar de cand cu caldura si vremea buna tare rau imi pare ca citesc repede si nu mai apuc sa raspund fiecareia, dar in mod sigur sunt alaturi de povestirile si stirile despre fiecare sufletel mititel... Cat a fost oprit netul v-am simtit lipsa si recitind pataniile ingerasilor parca mi-am readus in inima linistea ca sunt cu totii bine, chiar daca unii nu dorm bine, altii nu papa tot.. toate astea sunt inerente intr-o anumita etapa si sigur vor trece si bebeii vor creste sanatosi, daca n-as crede asta n-as putea dormi linistita. Asa ca sa fim optimiste si multa putere de a stapanii micii tirani, Dumnezeu ni i-a dat sa avem grija sa-i vedem mari si sa avem si de noi grija ca sa le putem da mereu toata iubirea si viata noastra..

Sa nu spuneti c-am innebunit, dar vroiam sa va zic cat mi-ati intrat in suflet si sa va multumesc de cate ori m-ati ajutat constient sau nu, chiar inainte de a ma alatura grupuletului vostru...

Va pup mult de tot!!!!! [pup][pup][pup] Si ma voi uita diseara la Teo, abia astept![:D]

 

Andreea [balcon] & Gogo[majoreta]maimutica [aerob] id="red">id="Comic Sans MS"> (DN 10.10.2004)

[foto]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai fetele da ce bebei grasuni aveti!Inseamna ca eu pe Tudor il pot incadra la categoria pana cu 8 kilograme ale lui!E drept ca e inaltut!Are 76 de cm !Masurati de mine asa ca nu sunt kiar sigura ca e corect!Mai aveti careva fotomodele d'astea?

E cazul sa ma ingrijorez?

Si noi de abia asteptam emisiunea lui Teo!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI dragi copilasi, sa aveti parte de o copilarie frumoasa, plina de jucarii si iubire iar astazi sa primiti multe cadouri!

 

Anamari, Alexia papa bine singura cu manuta ei...adica stie sa tina in mana si sa duca in gurita, sa muste si sa mestece. Nu s-a inecat deloc cu mancarea din mana oricat de mult rupe. Daca rupe si ii ramane ceva in afara guritei duce imediat mana si ia bucata respectiva in mana si dupa ce termina o papa si pe aia. Ideea e ca plimba mancare dintr-o mana in alta pana termina ce are in gurita si uneori o mai scapa pe jos. Din cauza asta prefer sa-i tin eu mancarea si ea sa muste din ea. Banana o mananca aproape numai daca i-o dau s-o muste...pasata cica nu e buna.

Biscuitii la fel ii papa singura cand mergem in parc dimineata.

 

Aissa, nu cred ca e cazul sa te ingrijorezi. Si Alexia mai face uneori asa dar atata vreme cat nu e moale-moale nu mi-am facut probleme.

Oricum sper sa fie bine si la voi!

 

Noi astazi aveam o gramada de treburi de rezolvat dar cu ploaia de azi...sa vedem daca le amanam sau mai reusim sa facem una-alta!

 

Loreema24, sa va traiasca ingerasul mic ce abia acum si-a cunoscut mamica si taticul!

 

Crismir, bebelina mea tot la fel a inceput sa faca...doarme putin si des.

 

Moss, 500 ml lactate pe zi stiu si eu. Eu ii dau cel mai bine bebelinei laptele in somn...nu ma las pana nu ii dau 200 ml dimineaa si 200 ml seara inainte de culcare. Daca ar fi dupa ea nu ar bea mai mult de 100 ml la masa de dimineata si seara dar ii dau in somn ca sa ajungem la ratia de laptic necesara zilnic.

 

Va pup si sper sa reusesc sa intru mai des pe aici!

 

 

 

Mihaela si papusica mica Alexia Maria (26.08.2004)

[foto]Alexia, [zana] de 8 luni +id="red">

[foto]Evenimentele din viata meaid="red">

 

Chiar daca esti pe drumul bun, vei fi calcat daca stai pur si simplu.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by loreema24

duculeatza - dupa parerea mea papa bine.id="purple">Astazi la ora 13:30 s-a mai nascut un sufletel. Nasica mea are un baietel de 3150g,slava Domnului sanatos si vioi!id="purple">SA NE TRAIASCA SI SA AIBA O VIATA PLINA DE FERICIRE , DRAGOSTE SI NOROC!id="blue">[foto] Pozici[foto]Pozici noi[foto]Fara par [foto][cit] Ramona & [zana] Loreema (6 sept 2004)id="purple"> Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !

id="size3">id="pink">
id="quote">id="quote">felicitari[bis]!!! sa traiasca si sufletelul si parintii lui!Ionela [mamica] si Alex[copil] (DN 21.09.2004)ALEX cantaretul
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...