Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de septembrie-octombrie 2004 (48)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 155
  • Creat
  • Ultimul răspuns

La mullti ani Benjamin,Paula,Alexia,Maria-Romana,si nu in ultimul rind bebelului meu,Tudor Adrian!Sa ne traiasca fetelor si sa fie sanatosi!

[s][s]

Fetelor eu m-am uitat la Teo si nici urma de DC!Sa fi fost o confuzie!Habar nu am!

Apropos de copii cu greutate mica!Eu zic sa nu ne facem probleme atita vreme cit sunt in grafic cu dezvoltarea,sunt veseli si sanatosi!Radu al meu e in continuare sub greutate la aproape 5 ani!Dar e un copil super activ si energic,tare inteligent si tare dulce!Ca doar e al meu!Ha! HA!

Aissa ma bucur ca ati scapat!E nasoala diareea asta pina trece!Eu innebunesc numai cind vad un scaun mai moale! ASa sekele am!

Ann_a noi avem o piscinuta de la Radu sper sa mai fie buna!Preturile variaza intre 300 000 si 2 milioane!Depinde de pretentii!Vroiam sa va zic mai multe dar nu ma mai lasa tero mic!Revin eu ca vroiam sa va dau si o retzeta de budinca cu gris ..mna.mnade te lingi pe botic

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata,

 

Frumoase fetele, cochetele. Adica bebitele cele doua cu rochite sunt frumoase si mamicile lor. Si noi o sa punem niste pozici mai incolo, dar trebuie mai intai sa ma uit ce pot sterge din linkul actual si eventual sa completez cu poze noi ca altfel ne trebuie un alt link. Ce sa fac daca facem atatea poze?

Aissa, bine ca e bine domnisoara ta. Si incearca sa nu mai te stresezi atata vis-a-vis de consistenta scaunelor papusicii tale pt. ca e normal sa fie diferita in functie de alimentele consumate. Alma se constipa tare rau de la putin orez (o lgt. , nu mai mult) si de aceea am decis sa nu-i mai pun orez in piurée. Diaree nu a avut deloc de cand cu diversificarea, insa a avut scaune de culori diferite, uneori mai tari, alteori mai moi, intotdeauana in functie de ce manca. Cand e constipata ies bucatele tari, compacte, ca niste pietricele, care nici macar nu murdaresc scutecul.

Gata, am plecat ca ma striga domnisoara. O zi buna va doresc,

 

Daniela Veuger si bb Alma Bianca 21 octombrie 2004

[foto][iepu]Alma, sufletel mic si iubitid="teal">

 

[iepu]Alma, sufletel mic si iubit -[foto]noiid="teal">

[iepu]Alma, sufletel mic si iubitid="teal">-[foto]si mai noi

 

Povestea Almeiid="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!

Mai da ce de fetite frumoase!!!!!!!!!![il]

MIHAELA,dar eu nu inteleg de ce zici tu ca fata e slabuta,ca arata super bine,mie asa m-i se pare,e tare dragalasa si ce ochi frumosi are...si bravo daca deja merge si se tine de patut,e super fain![pup]

LOREEMA24 si MOSS,frumoase foc si ale voastre,sa va traiasca,sa va bucurati de ele[pup]!

ELIANA,draga da ce frumusete de fetita si cum sta ea in fundulet[il],tare dragalasa in rochita cea nou[pup]!...si multumesc de compliment[:D],dar mai am ceva de dat doj,vreo3 kg[^]!

Ce fain ca va ganditi la piscinuta,si noi ne uitam intr-o revista daca sa luam sau nu,dar ma gandesc ca la cata caldura e la noi in Brasov nu prea merita...noi la mare nu mergem anul asta,as ca ...[V]....mai vedem la anul,ca tare ne place sa ne balacim[dual]!

 

PUFYMIC,cred ca sunt eu cam dusa ,dupa ce m-am uitat aici la ai vostrii,cred ca si al meu e normal cu kg[:D],oricum eu nu stresez baiatul,cat papa atata papa,cand va merge si va alerga sunt sigura ca va fi un manechin[;)].

 

Gata fetelor va pup si pe mai tarziu!

 

 

Mirela si bb Robert Cristian(19 octombrie 2004)

http://community.webshots.com/user/crismir100

http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tot eu!Revin cit doarme bebe sa va zic reteta!3 linguri de gris se fierb in 250-300ml de apa cu 3 lingurite de zahar!Se ia de pe foc!Un galbenus se freaca cu 2 linguritze de zahar!Albusul se bate spuma!1-2 mere se rad! SE amesteca toate si se pun intr-un vas de yena tapetat cu unt si pesmet de biscuiti!Se lasa la cuptor pina se rumeneste budinca!Asta e tot!Bebe al meu o maninca de fiecare data cu pofta!Si ai fac de 2-3 ori pe sapt pt ca eu nu ai dau gris cu lapte!Apropos se poate da gris cu lapte formula???????Adica laptele formula se poate fierbe?????????????/

Eu nu am incercat niciodata da mai stii?Poate voi stiti!

Roandre eu am o nelamurire!De ce sa-i dai copilului peritol!Din cite stiu eu este un antialergic !E drept ca la fel ca si celelalte antialergige stimuleaza pofta de mincare dar am mai vazut din listele de discutii de pe forum ca e destul de controversat si are side effects!Acuma tu stii mai bine dar totusi aveti ceva alergie ca au cum sunt mai noua nu imi amintesc sa fi citi asa ceva!

Pupici!Si sanatate multa pt copilasi si mamicile lor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...