Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de septembrie-octombrie 2004 (48)


Recommended Posts

Angela, hm...de la 21 de grade aseara erau deja 23!Si probabil va mai urca!Adevarul este ca eu am noroc de casa racoroasa vara desi iarna ne-am obijnuit deja la 18 grade![:D]

Deci si tu te pregatesti de BB2 cand face David un an?[:D]Si noi ne gandim la asta!

 

Geo, daca nu a mai aparut febra poate fi si de la dinti si de la agitatie sau chiar si caldura!Si eu azi dimineatza i-am pus termometru la Stefan ca era super plangacios si marait, si nu avea febra slava domnului....era doar somnoros ca sa trezit la ora 6.Acum doarme!

 

frosa, ce minunat trebuie sa fie sa ai asa doi copilasi care se iubesc intre ei!Abia astept si eu sa-l avem pe al doilea, eu as vrea o fetita dar daca va fi baietel...tot bine va fi![:D]

 

duculeatza, ma bucur pentru voi ca a trecut necazul cu KK si mai ales felicitari pentru primii pasi!!!Te asteptam la capitolul "prieteni dintodeauna" Este un topic : http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33552

 

 

Aseara am incercat sa-i dau la Stefan apa cu linguritza...si ce credeti ca a facut el?Facea bulbuci cu apa!Adica cand eu puneam lingurita in dreptul guritei lui el sufla in ea si facea :brrrr Ne-am distrat copios, la un moment dat ii trebuia sa-i bag lingurita cu apa in gurita si el sa o scuipe afara si se uita cum ii curge pe babetica in jos....va dati seama ca nu a inghitit nici o picatura....

 

[foto]Maria Sa Stefan Speculant mic[copil] ( 19.08.2004)id="green">id="size2">id="Arial">

[flo]flori din gradina meaid="red">

"Maxima debetur puero reverentia" (Iuvenal) - Copilului i se datoreaza cel mai mare respect

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 155
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Neata fetelor... eu am pierdut un mesaj si scrisesem multe....[bang]

Vroiam sa-i urez Anamariei sanatate samburelului din burtica [cool][flo][flo][flo], sa-i creasca mare-mare si sa fiti cuminti ca sa va faca Mos Craciun un cadou minunat[:D]! Cine urmeaza la [gravi]bb, poate Aissa, ce zici? [8D]

Geo, cred ca nu e nimic cu febra, poate e un pic si de la dintisori dar e si fiindca fara e cald si copiii nu vor sa stea locului o clipa...

Duculeatza, bine ai venit si sa-ti traiasca plimbaretul de Tudorel![pup]

Ana_a, am vazut tunsoarea lui Stefanutz, e mortala[cool], am vazut ca v-ati mai tuns bebeii, si eu cred c-o s-o fac dar numai un pic, cat sa nu-i ajunga in ochi si sa-i transpire fruntea...

In rest, noutati nu avem, decat ca bem din canutza, ca suntem bronzate negre pe fata si nitel rosii pe maini si picioare, bubitzele s-au transformat in pete rosii (o fi doar de la caldura? ca sunt doar pe maini de la cot in jos....) si dormim ff putin ziua si destul noaptea [bis]...

Va pup, o zi buna bebici si mamici!

 

Andreea [balcon] & Gogo[majoreta]maimutica [aerob] id="red">id="Comic Sans MS"> (DN 10.10.2004)

[foto]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s] LA MULTI ANI !id="red"> [s]

[s] sarbatoritilor de zilele trecute id="green">[s]

[s] Alexandraid="red"> [s]

 

Pufymicid="red"> – eu ii dau numai de la borcanele peste. Eu nu prea mananc peste pt ca ma inec si cu cel mai mic peste, deci mi-e frica sa ii fac ei tocmai ca sa nu ramana vreo bucatica de os.

Eu i-am luat de la C-ta o pijama cu maneca scurta si pantaloni treisferturi din bumbac f f f subtire , de se vede prin el . Asa o imbrac, numai ca trebuie sa ii mai cumpar vreo 2-3 peste 2 saptamani cand mergem iar.

 

Elyanneid="red"> – si noi avem cana asa dar bem cu ea sucul de portocale pt ca are gaura mare. Cand am cumparat-o au zis ca este pt lichide groase.

 

Ana_aid="red"> – fata mea doarme doar in body maiou si pantaloni treisferturi si cu geamul deschis deja. Altfel se foieste si mataie toata noaptea.

 

Ellenid="red"> – sanatate la puiut si sa treaca mai repede!

 

Frosaid="red"> – tare faza cu „a spus pe limba noastra” !

 

Duculeatzaid="red"> – felicitari !

 

Noi ne-am intors azi de la C-ta. In sfarsit acasa.

Lory e fffffff rea de caldura. Am plecat din c-ta la 7 si ne-a cam prins caldura pe drum. A matait de la 9 cand s-a incalzit rau in masina pana acasa. Cum am intrat in casa s-a linistit instantaneu.

Doarme de la 10:30 .Are deja 2 ore de somn. Tocmai am aflat ca imi vine si o "dadaca" pe la mine. Super, ca am o multime de treaba dupa o sapt de plimbari.

 

Ieri am reusit sa o sperii pe cumnata pana la urma.

Am fost pe plaja dimineata si la un moment dat au venit niste pusti cu o masina in care aveau 2 boxe imense si au dat drumul la muzica f tare de a trebuit sa plecam . Asta adunata cu toti nervii care ii stransesem in mine au explodat. Cum am ajuns acasa am busit in plans de s-au speriat toti . S-au luat toti de Marcel ca mi-a facut ceva de plang eu in halul ala de nu ma mai opresc. Si nu am plans decat o ora.

 

Azi promit ca recuperez, vad toate pozele noi.

Gata ca v-am plictisit destul.id="purple">

 

 

Pozici noi[foto]

[cit] Ramona & [zana] Loreema (6 sept 2004)id="purple"> Fara par [foto]

 

[foto] Pozici[foto]

 

Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !id="size3">id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

gata, n-am mai rezistat, am iesit si noi jumatate de ora afara, in parc, pe la 8 jumate dimineata... si a dormit alex dupa ce-am ajuns acasa 1 ora jumate!!!! Multumim pt. incurajari, ne simtim deja muuuult mai bine! Urmele bubitelor se mai cunosc un piculet, insa or sa treaca, cu timpul. Mai rau e ca a fost una mare de tot pe nasuc si s-a si rupt; acolo cred c-o sa ramana semn. Am trecut si peste asta!

 

e cumplit de cald in casa; alex doarme in body cu manecuta scurta, cu pantalonasi subtiri si cu piciorusele goale. Si, de pe la 2 am deschis si geamul ca nu se mai putea: se trezea mititelul plangand si nu mai putea adormi de cald! Am ajuns sa am tot timpul langa mine un prosopel umed pt. ca sa-l racoresc un piculet... gata, ne-am hotarat, la sf. lunii ne facem bagajelul si plecam la munte, la bunica, pt. o luna, doua, ca prea se chinuie aici... si poate reusim in vara asta se ne punem si aer conditionat!... Tare greu de suportat au devenit verile in Bucuresti fara asa ceva...

 

 

 

Ionela [mamica] si Alex[copil] (DN 21.09.2004)

ALEX cantaretul

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut, fetelor,

 

Eu incerc sa ma trezesc inca dupa petrecerea de ieri si noptile nedormite de dinainte cand am fost super busy cu pregatitirile. Azi e ziua lui tati si il asteptam sa vina acasa pt. a sarbatori in 3 de data asta.

Alma mi-a facut ieri o mare bucurie zicand mama. Cand se supara pe mine, spune varianta precurtata in olandeza, adica "ma" sau "mam"[:D]

Mai stie sa spuna pisicuta in olandeza, adica "katje"(se pronunta "cace") si o spune la nesfarsit, mai ales cand vede o pisica.Mai spune si prostioare in olandeza. Ieri a fost marea vedeta la petrecere, chiar daca tati a fost sarbatoritul. A povestit, a tinut conferinta si a batut cu pumnisorii in masa cand i se parea ca nu i se acorda suficienta atentie.

V-am vazut pozele tuturor celor care ati mai pus poze noi si ma bucur sa vad atatea copilasi frumosi si dulci la un loc.

Eu o culc pe Alma in body cu maneca scurta si o pun intr-un saculet de dormit subtire, din bumbac. E tocmai bine si nu transpira. Am grija sa ii aerisesc camera bine peste zi.

Plec sa-i pregatesc papica si revin mai tarziu. O zi buna si pupici,

 

 

Daniela Veuger si bb Alma Bianca 21 octombrie 2004

[foto][iepu]Alma, sufletel mic si iubitid="teal">

 

[iepu]Alma, sufletel mic si iubit -[foto]noiid="teal">

[iepu]Alma, sufletel mic si iubitid="teal">-[foto]si mai noi

 

Povestea Almeiid="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici la noi n-a mers netul... tare nasol...

 

E clar... mamiuta mea nu vrea ceai din biberon... cu lingurita bea 100 ml/zi si daca i-as da mai mult ar mai bea... Asa ca o sa-i iau cana, sa vad cum se descurca cu ea...

 

A inceput sa se ridice singura in picioare... asa ca am ridicat grilajul la patut, am dat caruselul jos... ca sigur s-ar fi atarnat de el si il rupea... In tarc reuseste sa se ridice sprijinindu-se de plasa si cu nasul... ajunge in picioare dar uita ca exista manerele ca sa se tina si cade la loc in fund...

 

E foarte cald si la noi, dar totusi in casa e mult mai racoare decat afara, pentru ca nu bate soarele decat dimineata f. devreme...

Mai nou dormim cu geamul deschis pana spre dimimeata cand ma trezesc si il inchid, iar maimuta doarme in body cu maneca scurta si sosete si o invelesc cu un cearsaf...

Afara iesim dupa ora 7 si stam pana la 9-10, cand facem baita... Dimineata nu avem sanse sa iesim pt. ca doarme pana la 9. Si pana mananca se face 10-11 si deja e prea cald pt. plimbari.

 

Cu asta ne lauda, acum ma apuc sa citesc din urma.

 

[pup]

 


[foto]Eliana si [copil]Elenaid="red"> (23.10.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

fetelor Stefan se pare ca azi vrea sa faca greva foamei!Nu vrea decat laptic!si laptic nu-i dau!Azi la ora 10 mi-a refuzat si sucul de fructe, a trebuit sa beau eu, el a baut cam 60 ml si deobicei bea in jur de 130ml iar la amiaza pe la 13 ca a dormit de la 10 la 12.30 nu a vrut sa manance supica cu carnita si legume....nici nu am insistat ca a inceput sa-mi faca bulbuci in lingurita[:D]...dar sa stiti ca pana la ora 16 eu nu-i dau nimic!!![:D]

of...dintisorii astia!si e si fff marait!in schimb...a luat viteza de-a busilea!Nu chiar stapan pe picioruse dar taras pe coate si burtica[:D]

 

[foto]Maria Sa Stefan Speculant mic[copil] ( 19.08.2004)id="green">id="size2">id="Arial">

[flo]flori din gradina meaid="red">

"Maxima debetur puero reverentia" (Iuvenal) - Copilului i se datoreaza cel mai mare respect

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pufy, eu pe Tudor l-am culcat doar in body cu maneca scurta. Si dezvelit. Altfel nu dormea la cat a fost de cald. Asa l-am scos si afara. Acum la noi e innorat si s-a racorit bine, cred ca nu sunt mai mult de 21 de grade afara.

 

Tudor isi smulge in continuare parul din cap. Nu il pot opri, Doamne, n-am mai vazut asa ceva! Cred ca daca nu se potoleste il tund, nu mai astept nici un mot!

 

Eu am baut ceva bere zilele trecute (fara alcool) si acum mai am nevoie de un bb sa ii dau sa pape ca al meu, cu tot efortul (si face nu gluma) nu prea face fatza[:D]. Eu zic multumesc, chiar daca se mai infunda cate un canal cand e asa de mult.

 

Laura si Tudor (29.09.2004)

http://photos.yahoo.com/turcanlaura

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

danyceid="red"> - LA MULTI ANI [s] pt tati ! [s]

 

bozo - sa stii ca si eu mai beau din cand in cand cate un pahar cu bere dar tot a scazut lactatia. Asta e, daca nu mai e nu mai e. Oricum vreau sa o intarc pt ca am facut o cadere de calciu acum 2 sapt si mi-a recomandat dr mea sa incerc sa o intarc. Dar parca nu ma lasa inima.

 

ana_aid="red"> - lasa ca trece si mananca el. Si spor la cotrobait prin casa![:D]id="purple">

 

 

Pozici noi[foto]

[cit] Ramona & [zana] Loreema (6 sept 2004)id="purple"> Fara par [foto]

 

[foto] Pozici[foto]

 

Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !id="size3">id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...