Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de septembrie-octombrie 2004 (48)


Recommended Posts

Salutare

Ne inscriem si noi in clubul celor care au la activ macar o cazatura.. Amelia a cazut din pat, asa cu ghips cu tot... Am pus-o pe burtica, ea se invrte in jurul axei si se impinge in spate cu minutele.

Stiam asta, dar cum a ajuns asa repede la margine si cum a cazut nu am idee. Cel mai probabil, a ajuns cu ghipsul pe margine si a tras-o in jos greutatea lui.

De citeva zile Amelia bea singurica apa din canuta. Canuta are o supapa si curge doar daca tragi, altfel nu curge din ea si eu i-o dau ei. Bineinteles ca dupa asta trebuie schimbata ptr ca face si ea: brr, ca si Stefan, trage apa si face clabuci si e tare fericita.Ptr ca e cald o las sa se faca fleasca pina se plictiseste si dupa asta o schimb.

Multumim ptr felicitari, si noi le dorim multa sanatate la toti bebicii sarbatoriti zilele astea.

Iar ptr azi: LA MULTI ANI ALEXANDREI, VIVIANEI, YASMINEI si SAREI!!!!id="red">

Danyce, La multi ani ptr tati al vostru.

Duculeatza, ma bucur ca Tudor este mai bine. Si stai linistita, ca 8 kg e foarte bine. Amelia nici 7 nu are la cele 8 luni ale ei, si tot sunt linistita...

SI Ameliei i-au iesit o groaza de bubite pe git si pe spate de la caldura, desi am last-o si in pielea goala cind era cald. Dar cred ca ghipsul oricum ii tine cald.

Noi avem in casa 27 grade, dar daca nu bate soarele( si vine numai dimineata si seara cite o ora) mie nu mi se pare exagerat de cald. Eu st mai friguroasa si acum imi place, mi se pare numai bine. Bineinteles cind bate soarele e prea cald....

Amelia doarme intr-un body subtire, cu piciorul gol( ca celalt e in ghips pina la degete) si o acopar noaptea tirziu cu o paturica foarte subtire.

Stiu ca ati vorbit despre dat cu ulei. Vreau as zic ca mie doctora mi-a zis de mai multe ori ca daca vreu sa folosesc uleiuri, sa o fac cu o jum sau o ora inainte de baie. Iar dupa baie nu tr data pielea cu nimic, ci lasata sa respire.

Noi cautam acum inca citeva salopete cu capse intre picioare( asa cum are Alexia Mihaelei roza, din aia avem si noi)ptr ca altceva nu merge si costumasele cu capse care le are, nu merg acum ca e prea cald.

Pina cind nu am gasit ce am vrut, iar de pe Buburuza le tot cercetez si nu stiu daca merg sau nu, ca ne trebuie sa fie cu pantalon nu sort, ca sa nu se vada ghipsul.

Am intrebat la detalii si au zis ca pot fi folosite ca pantalon, dar din poza parca nu mi se pare.

A cumparat cineva salopeta de acolo?

Anamari, iti dorim putere si sarcina usoara. Va felicit ptr decizia luata.id="red">

Mie mi-e groaza cind va aud pe unele dintre voi ca abia asteptati sa mai aveti unul.... nu am asa curaj atit de repede( oricum nu am voie dupa cezariana)

 

Am uitat sa va spun eu ii dau Ameliei cereale Heinz, ii plac foarte mult. I-am dat si Bebi, Nestle, Bebelac nu a fost asa incintata.

 

Bicuiti... de la Velpitar, de obicei graham, dar mai iau si altele care mi se par mie mai putini dulci si buni.

Azi nu aveam biscuiti, si ptr ca tr neaparat sa ii dau si ei ceva cind mincam noi, i-am dat o felie de... piine cu secara, ca de aia mincam noi. Si surpriza, a mincat jum din ea.

Tot surpriza a fost faptul ca dupa ce am incercat citeva tipuri de iaurt si nu i-a placut, ieri i-am dat asa din curiozitate din paharul meu, iaurt de la galetusa si a mincat de se lingea pe botic..

Hai ca m-am intins

Va pupic

 

 

Lilia si printesa ei Aid="red">Mid="orange">Eid="blue">Lid="red">Iid="purple">Aid="red">id="orange"> (26.09.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 155
  • Creat
  • Ultimul răspuns

fetelor, ce ziceti de asa om cascat ca mine? acum citeva min mi-am dat seama ca eu sunt imbracata cu tricoul pe dos[bang]

Si asta cind m-am intors cu spatele la Amelia care se juca pe pat cu mine, ca sa pot citi ca altfel trage de carte si ea s-a apucat de mincat eticheta de la spate, nu intelegeam cum a scos-o asa repede, si cind colo...

Cum a stat sotul cu mine la masa de 2 ori si nu a observat? Lasa ca vine el acasa....

 

Lilia si printesa ei Aid="red">Mid="orange">Eid="blue">Lid="red">Iid="purple">Aid="red">id="orange"> (26.09.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumim, fetelor, pentru urari.

Dupa rasfatul de ieri, Alma ma cam terorizeaza acum pe mine si nu vrea sa stea decat la mine in brate , netinand cont de spatele meu.

Mai inainte ma uitam la ea si ma minunam ce tare s-a bronzat pe fetisoara si pe manute. Ai zice ca e o tigancusa cu ochi albastri. Sper sa am chef si timp sa pun si ceva poze noi azi.

Lilia, si Alma iaurtul obisnuit il papa cu cea mai mare placere.

 

Daniela Veuger si bb Alma Bianca 21 octombrie 2004

[foto][iepu]Alma, sufletel mic si iubitid="teal">

 

[iepu]Alma, sufletel mic si iubit -[foto]noiid="teal">

[iepu]Alma, sufletel mic si iubitid="teal">-[foto]si mai noi

 

Povestea Almeiid="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by frosa

Azi dimineata am ris de cei mici ... baiatul cel mare vorbea cu Razvanel si astepta sa mearga la gradinita ... la un moment dat cel mic spune "mama" in momentul acela Robert vine intro fuga la mine si-mi spune .... mama mama Lasvan a spus "mama" in limba noastra. Sunt asa de draguti cind sunt impreuna ...

 

Monica Robert (09.01.01) si Razvan (10.09.04)

http://community.webshots.com/user/frosa2003

 

 

 


id="quote">id="quote">

 

 

[:-)))][:-)))][:-)))]

 

sa-ti traiasca baietii si sa-ti aduca numai bucurii!

cate nazdravanii o sa mai faca impreuna!id="Comic Sans MS">id="green">

 

 

Good friends are like stars........You don't always see them, but you know they are always there...id="Comic Sans MS">id="limegreen">

 

[loveyou] Cristinaid="red"> & [baietel] Vlad [copil](23 septembrie 2004)id="blue">id="Comic Sans MS">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, noi am dat drumul la aer ca e mortal in casa. Asta mica e maraita, transpira rau, am deschis geamurile si nu am rezolvat nimic, nici nu se misca aerul in casa asa ca am pus in functiune aparatul din dotare, pe functionarea de noapte, nu o tin pe Alexandra in camera cat merge, dar nu se mai poate altfel. Nici afara nu am apucat sa iesim, cred ca nu mai ies decat dimineata devreme si seara, azi de dimineata am avut program de supa...asa ca de maine am program la matineu.

 


Cristina si [zana] Alexandra (30.09.2004)id="violet">[foto]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

quote:Originally posted by frosaAzi dimineata am ris de cei mici ... baiatul cel mare vorbea cu Razvanel si astepta sa mearga la gradinita ... la un moment dat cel mic spune "mama" in momentul acela Robert vine intro fuga la mine si-mi spune .... mama mama Lasvan a spus "mama" in limba noastra. Sunt asa de draguti cind sunt impreuna ...Monica Robert (09.01.01) si Razvan (10.09.04)http://community.webshots.com/user/frosa2003
id="quote">id="quote">[:-)))][:-)))][:-)))] Super haios! [:-)))][:-)))][:-)))]
[foto]Eliana si [copil]Elenaid="red"> (23.10.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tare-i cald! Azi la ora 12.30 eram deja in casa ca nu se mai putea sta afara iar in casa avand soare toata ziua va dati seama. Inainte sa ma apuc de scris m-am uitat la termometru, 28 de grade in sufragerie iar Dami transpira rau de tot desi este imbracat doar in body fara maneca si fara sosete.

 

Multumesc de raspunsuri, azi am fost o fuga si pana la dr. si mi-a zis ca poate fi si de la caldura temperatura dar a mai zis ca este si usor rosu in gat si daca mai face febra sa-i dau antibiotic (mi-a dat reteta) dar multumesc lui Dzeu vad ca de ieri dimineata nu a mai facut febra asa ca sper sa scapam de antibiotic.

 

Si Dami mananca iaurtul cu foarte mare placere (nu conteaza daca-i cu fructe sau fara), in general cam 150 chiar 175 grame la o masa.

 

Geo, Ioana (20.06.1998) si Damian (01.10.2004)

 

http://community.webshots.com/user/giorgios72

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am revenit si noi de la munte, insa drumul a fost groaznic piticuta mea nu a stat locului nici 5 min. nu mai zic de somn ca ala nu a existat. Se pare ca scaunelul l-am luat degeaba ca eu sunt pt ea de toate.

 

Astazi a refuzat sa manance ciorbita cu biberonul si a vrut printi cu lingura si dai batai ca noua ca si la la mai multe mamici cum am cetit ne trebuie masa si randul de haine offff greu la deal....

 

In parc am iesit la obor si am intalnit bb la un an care nu statea in picioare mi s-a parut ciudat iar mama nu prea o lua in serios am intrebat-o daca i-a facut vreo analiza si imi zice "la varsta asta"? M-am abtinut si imi venea sa ii zic ca atunci cand se insoara se fac unele dar in rest bb era vioi.

 

Acum incerc sa vad daca pot sa ma intalnesc cu Mihaela ca tare am intins-o rau.

 

Va pupic.

 

 

 

[foto]Danina [zana] Diana - strengarita familieiid="red">

PAULA - DIANA[foto] NOI

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Danina id="black">si eu sunt munte in masina pentru bazuc.....adica numai buna de catarat....Uffffffff!

 

Ellen id="navy">felicitari pentru dintzuc![bis]

 

 

Liliaid="red">, bine ca e ok Amelia![:-)))] ce m-am mai distrat de faza cu tricoul!

 

Frosa id="orange">[dual] la baietii tai scumpi!Tare haiosi sunt!

 

Danyce id="purple">LA MULTI ANI pentru Fons!Sa fiti fericiti!id="blue">

 

Bozo id="brown">bucura-te ca ai laptic! Si eu cand alaptez imi curge si celalalt.....si cand ii iese din gurita curge jet din el....eu ma bucur cu toate ca ma dor si ma ustura ca tare sensibila mai sunt[bang]!

 

Geo id="teal">sper sa nu fie nevoie de antibiotic la Dami!Multa sanatate[dual]!

 

Si bazucu papa iaurt, insa ii dau simplu si il amestec ori cu fructe pasate ori cu cereale....ori cu ambele...depinde!

 

Noapte buna...Pupici!id="green">

 

 

 

Ioana[olala]&[bibe] Alesio, bâzucu lu' mami si bebelacu lu' tati(08.10.2004)id="green"> [foto] cu bazucu'id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...