Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de septembrie-octombrie 2004 (48)


Recommended Posts

Neata, fetelor!

 

Noapte calda, maraiala cat cuprinde, aseara am iesit afara de la 7 la 9 ca sa scapam de caldura.

Si Alexandra e lipicioasa de la transpiratie, la laptic am adoptat ideea Anei de a-i da sa pape in pat, nu in brate la mine (dar tot transpirata e). Noi avem revizia programata dupa voi, nu stiu exact cand, probabil va fi si mai cald atunci....

Nici nu mai pot fi coerenta, deja mi-a cald,a sa ca pe la 8 ies afara. Schimbam programul total.

 


Cristina si [zana] Alexandra (30.09.2004)id="violet">[foto]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 155
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Fetelor , aveti vreuna carucior cu trei roti?id="red"> As vrea sa stiu daca se pliaza sa incapa in portbagaj la masina.id="purple">

 

 

Pozici noi[foto]

[cit] Ramona & [zana] Loreema (6 sept 2004)id="purple"> Fara par [foto]

 

[foto] Pozici[foto]

 

Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !id="size3">id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa este fetelor fiecare copil are ritmul lui insa tipa in sine era ciudatica mi-am dat seama din discutia pe care am avut-o cu cu ea. Ea nu ii aratase cum sa se ridice sau sa faca cativa pasi astepta mama natura, eu zic ca daca nu il stimulezi putin chiar daca uneori degeaba. Ca copilu' nu vrea macar incerci, nu?

 

Ne anuntam doar cu o trezire asta noapte nici nu stiti cat ma bucur ca asa obosita eram ca am fost la cumparaturi si mai aveau putin cei din Cora si ma dadeau afara [:D].

 

Tinuta noastra in casa e in maieut si chilotel ca altfel e jale de cald mie imi bate soarele de la 12 incolo si e sauna insa imi este frica sa dau drumul la aer dar cred ca voi da intr-o camera si fac cu randu'.

 

Seara noi papam cereale la 18-19 iar apoi laptic mami insa eu i-am dat numai 160 sa maresc portia? Ea nu il papa tot nici pe ala mai raman vreo 20ml.

Plec la munci acum mai intru de la birou.

 

pupici.

 

 

 

[foto]Danina [zana] Diana - strengarita familieiid="red">

PAULA - DIANA[foto] NOI

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Mihaela, parca vorbeai de noi: apa calda NU, pofta de mancare bb NU, gatit degeaba mami DA, hotarat sa trecem numai pe borcanele pentru o perioada DA!

Cand aud ca unii nu se satura seara cu 240 ml lapte (dupa ce au papat bine si la masa de dinainte!!!) iar al meu daca papa 150 mai nou e bine. Da' nu mai papa dec`t daca ii atragem atentia cu ceva. Drept pentru care eu si tati facem pe rand tot felul de strambaturi, ii leganam cestii prin fata, pe care sa le prinda cu manuta..; ce mai dupa ce papa el un pic de lapte noi suntem transpirati ca dupa maraton! Si pentru fiecare ml de lapte pe care il bea in plus, de la momentul la care teoretic nu mai vrea, ma bucur de parca nu stiu ce realizare am avut!

Acum cred ca si din cauza caldurii le scade pofta de mancare (mie nu!!).

Va pup si va urez o zi frumoasa!

 

Angela id="violet">[il] si [bonjovi] Licuriciul ei micid="orange">id="size3">

DAVID LICURICI mic (3 sept)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut fetelor!

 

Si noi ne pregatim de iesire afara numai sa se trezeasca gombotzul!

 

Si aici e super cald....dar eu nu ma plang de Alesio cu pofta de mancare ca din asta nu duce lipsa!Eu nu i-am dat deloc din borcanele, ci doar ce-i gatesc si ii place tare mult!Acum papa cu pofta si legumele...si supica....tot ce-i dau! E normal sa nu pape in fiecare zi la fel, dar nu-mi fac probleme.

 

Pupici!id="green">

 

Ioana[olala]&[bibe] Alesio, bâzucu lu' mami si bebelacu lu' tati(08.10.2004)id="green"> [foto] cu bazucu'id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

Mai devreme am venit de afara!Suntem iesiti de la ora 7 dimineatza!!Stefan ne da trezirea la 6, si pe la 7 deja suntem la cafea afara!

mai fetelor...nu stiu,...o sa incerc sa-i dau cereale cu lingurita!Desi e a mia oara cand prepar asa ceva si nu vrea sa manance!Nu-i plac asa cu lingurita si nu pot sa-mi dau seama de ce...ca doar au acelas gust!In loc de cereale cu lingurita eu i-am dat pe la ora 19.30 cate un iaurt de 150 gr sau daca e de 200 nu-l mananca chiar tot sau mamaliga cu branza sau chiar si supica ramasa de la amiaza dar fara carnitza cu miez de paine si legume binenteles si chiar si asa dupa ce bea 210-240 ml laptic mai cere!!Si mai bea inca 100ml nu stiu....i-am schimbat laptele, acuma ii dau Nan...o fi asta mai nesatios?Ca Similac nu a putut bea niciodata mai mult de 240 ml fara cereale. I-am schimbat laptele de soia pentru ca imediat face un an si am zis ca nu as vrea sa trecem direct la lapte de vacutza de la cel fara lactoza cum era Similacul....

 

Intrebare: Ce lapte formula dati la copilasi? Care e mai satios?[:D][:D]poate Nan-ul nu-l satura si gata!!!

 

[foto]Maria Sa Stefan Speculant mic[copil] ( 19.08.2004)id="green">id="size2">id="Arial">

[flo]flori din gradina meaid="red">

"Maxima debetur puero reverentia" (Iuvenal) - Copilului i se datoreaza cel mai mare respect

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s] sarbatoritilor de azi [s] si. cu intarziere, pt. taticul almei!

 

Felicitari pt dintisorii noi[bis]!

 

lilia, bun venit in clubul bebeilor cu cazaturi la activ! La cat mai putine! Al meu a descoperit ieri ca peretele e gustos: daca-l vedeati ce haios era: apropia incet capul de perete pana il atingea (stie ca daca da mai tare il doare) si apoi scotea limba si da-i batatie la lins peretele!

 

Nu mai stiu cum sa-i prepar legumele lui alex ca sa manance!!! ieri am incercat 4 feluri de mancare si ... cate o lingurita din fiecare cu strambaturile de rigoare[bang][bang][bang]... nici nu mai stiu - e de la caldura, e de la boala, habar n-am! Cert este ca gatesc degeaba, asa ca, cel putin pt. o perioada, o sa adopt si eu metoda propusa de voi, adica borcanelele. Ca sa nu vb. de piure de fructe, ca papa max 150 gr, sau cereale deara, max. 120 (numai ca eu le fac mai groase, papa cu lingurita)...

 

azi noapte a dormit ceva mai bine: a fost imbracat cu body fara maneci si am tinut usa de la balcon deschisa.

 

deocamdata atat: sa avem o zi linistita si... linistita!

 

Ionela [mamica] si Alex[copil] (DN 21.09.2004)

ALEX cantaretul

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca nu am notat ce si la cine vroiam sa raspund si am uitat, pina termin de citit uit ce vreau sa zic.

 

Cum va descurcati voi cu iesitul afara dimineata (pina in 11) pt ca la noi dimineata se fac o gramada de chestii: sucul, masa de fructe si printre ele mincarica pt bb deci cum o dau cum o intorc nu pot sa ies afara mai devreme de 11. Voi cum faceti?

 

anmari felicitari, esti curajoasa

 

Monica Robert (09.01.01) si Razvan (10.09.04)

http://community.webshots.com/user/frosa2003

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

frosa, bb al meu se trezeste pe la 7 - 7,30. Ieri si azi (ca pana acum n-am putut iesi din casa) am iesit afara de la 8 la 9 jumate; cand am ajuns am pregatit repede piureul si sucul de fructe, a papat si apoi a adormit. Cat doarme acum, mai fac si eu ceva prin casa, ma mai conversez cu voi, ca, dupa ce se trezeste, avem program de joaca, pe salteluta jos in sufragerie...

 

Cat despre legume - de obicei le pregatesc seara (am gatit aseara pt. azi si pt. maine). Mi se pare prea cald sa mai dau drumul la aragaz in cursul zilei. Imi pare "rau" ca nu se trezeste mai devreme, sa iesim de pe la 7 afara ca mi se pare insuportabil dupa ora 9 jumate, 10...

 

Ionela [mamica] si Alex[copil] (DN 21.09.2004)

ALEX cantaretul

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...