Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de noiembrie-decembrie 04 (50)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 141
  • Creat
  • Ultimul răspuns

FOR2NITYid="red">, am citit cu sufletul la gura materialul despre convulsii, nu stiu deloc ce sa zic, medicamentele respective nu i le-am dat, cat despre ceaiuri...o fi de la HIPP? ca BABYDRINK ii dau de la doua luni. Offff, maine ne ducem si vedem ce si cum...sper din suflet sa nu fie nimik grav. Multam ca te-ai documentat.

NU stiam , apropo, ca exista un medicament care sa-i faca pe bebei sa pape asa de bine, cum s-a intamplat cu fetita ta...bravo..fetele, ce mai asteptati?[:D]

 

pozele noastre

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Felis, care este programul tau maine?
id="quote">id="quote">

 

 

OTILIAid="blue">... maine il las la Paxela pt o ora!... Multumesc!...

 

ONITZA... id="blue">bafta multa!...

 

Maine dimineatza mergem la analize, la 11.30 la dr de inima si la 15.30 la Paxela...id="blue">id="Comic Sans MS">

 

Felis si [copil] Mihai-Cristian (06.12.04)

Ce mai face Mihai!...

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

de 1 iunie i-am luat lui ioachim o jucarie tip pernuta cu alte jucarele care a confiscat-o ile, fara drept de apel, asa ca nu-i mai luam nimic :P… de imbracat ii luam in WE viitor (si lui ile, ca ii sunt cam scurte rochitele de anul trecut)

 

MONICA, cum a fost la zoo ? nu am mai ajuns, ca mi-a fost cam rau… pe mine ma seaca caldura… am auzit ca au fost peste 30 de grade azi, iar maine va fi si mai si… help !!!:P

 

MIKI, poate tuseste de la caldura… nu ai aerul prea uscat in camera ? pune vase cu apa sau cearceafuri ude… mai ales daca tusea e seaca… multa sanatate ! eu cred ca nu are nimica, si ioachim s-a manifestat asemanator pana cand am creat umiditatea necesara

 

bey, la petreceri de « gemeni » ne inscriem si noi cu sotzul, pe 10 ! ai noroc si sanatate ! hac !:P

 

FULGULE, de la cofetaria aia vin… nu merge terapia domne, si pace !

(fetele din sectorul 6, e aia de la SIR, de la optinova… va recomand din inima tiramisu :PP)

 

FELIS, incearca pe cosuri mixtura mentolata, e cea mai buna pentru chestii dermatologice pt copii, usuca f bine !

cat despre febra la dintisori, eu stiam ca e un mit… in fine, ai mei nu au avut… nu stiu ce sa zic… multa sanatate !:)

 

la multi ani RALUCAAAAAAAAAAAAAAA !!!:)

 

a, inca niste intrebari : voi ati mai luat medicamentele gratis ? ca nu am reusit la nici o farmacie

si inca o intrebare, PT MAMICILE DE FETITE : Ile se inroseste la pasarica… civea scria ceva de o alifie de la plafar… imi spuneti si mie, pliz !!!:((

 

:(( ile a cazut azi cu capu de ciment si a facut un cucui cat china - adica cat o aluna mare :P - m-am speriat f tare, nu am mai vazut asa un cucui mare si tuguiat :((

 

ONITA, nasa mea are probleme cu fetita, are aceste convulsii… scrie-i un pm lui ileana achim, sau daca vrei, iti dau telefonul ei… nu stiu ce sa zic, pana nu il vede nici un dr… sa dea Domnul sa nu fie nimic :(((((((((((((((((

 

la multi ani! MIHNEA, TEODORA SI EDWARD !!! sanatate si numai bucurii !!!

 

FOR2NITY, am dat eu peritol lui ile, cand a facut bronsolita, pe la 1 an, deci in alta problema, ca si calmant, am auzit ca e oarecum controversat, noi nu am avut probleme si i-am dat 1 saptamana… dar de unde pana unde anorexie la varsta aia, domne ?!!

 

OTILIA, si eu l-am scapat pe ioachim din brate acum vreo saptamana, ca s-a zbatut ca o zvarluga, nu mai vrea in fundulet, doar in picioare…:)

 

va pupic! pe maine![il]

 


mami de ileana (4 iulie 2002) si ioachim (25 nov. 2004)


ajutati-l pe mihaita!id="Book Antiqua">id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu ce sa spun despre Peritol, daca e bun sau nu si la altceva, nu e vreun complex de vitamine care face pofta de mancare,doctora mi-a explicat ca actioneaza direct la centrii nervosi de satietate, dandu-i impresia ca-i este foame.

Paxela, am citit ca si voi ati folosit, ai grija, scrie pe el in mod expres "interzis sub 6 luni".

Gandacelu, anorexie sau nu...ce pot sa zic, degeaba incercam eu sa fiu calma si sa-mi las fata in pace, de la 3 luni incoace e de coma cu mancarea.Am lasat-o si sa faca foamea, a fost in stare sa stea toata ziua nemancata si tot n-a vrut.Acuma cu sau fara medicamente mananca nitel mai bine, se vede deja pe ea, e super bucalata, a facut niste gropite la manute...s-o mananci nu alta.Cat de mica e diferenta, dar cat de mult se vede.Are aproape 7,5 kg acum.Per total a pus in 3 luni aproape 1 kg.Ultima luna ne-a salvat.

Ufff, tre sa plec la scarbici...vreeeeeau la maaareeee.[q]

Va pupic pe toate.

 

eu si printesa mea Alexia Cristina (6.11.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'neata fetele!

 

dupa un w-e plin de plimbari, azi copilu' s-a trezit la 7.30, ca de obicei. Oricum, trebuie sa fiu fericita ca doarme noptea tun. Ieri am fost la gratar, si speram sa ne bucuram de ciripitul pasarelelor, de natura, de racoarea padurii...ne-am bucurat ...pana au venit o gasca de marlandezi...care ne-au intoxicat cu manele, poluare sonora ce mai...bey imi vene sa-i omor, jucau mingea numai in blidele noastre, boxele erau de ziceai ca-i nunta...oricum Vladut obosit adormit, in carut, da' eu nu-i pot intelege pe astia, domne....in alta ordine de idei, a fost fain...desi ne-am carat cu o groaza de lucruri(masa, scaune, gratar, etc) o sa repetam cat putem de des astfel de iesiri.

aseara am fost in 3 la o terasa [cheers], copilu' tragea de halbe, de telefoane...a stat in fundulet pe masa...tre' sa-l invatam cu terasele, nu?

Alte noutati...Vladut e un pic constipat [consti] si nu-i mai dau branzica, am incercat si cu pere, caise, piersici de la borcanel...musetel, nik...saptamana asta vine [medic], o sa vad ce-mi zice.

Roxanaid="red"> noi am trecut de faza stat in scaunel si privit...acum vrem stat in scaunel si bagat in seama la greu (adica stat langa el, nici un metru mai incolo) sau in brate. sper sa-i treaca, ca asa nu fac nimic in casa asta...

Asteptam 1 iunie (cand ma duc si eu la [medic] sa vaz ce-mi face fibromu') deocamdata si ne bucuram de noul carut...sper sa putem pune niste poze cu noul "motor" al lui Vladut.

O zi si o saptamana nemaipomenite.

 

La multi ani Raluca!!!!!!id="red"> sanatate si tot ce-ti doresti ptr printesa si familie.

 

mamiid="blue">[9cer] si [bibe]vladut(15 nov.2004)id="blue">

[foto]cu noiid="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Onitza, bafta multa astazi. Sa ne spui ce a zis doctora.

 

Fetelor am avut un weekend plimbaret. Sambata am fost fost in IOR, am dat o tura de lac si bebe a fost tare vorbaret in carutul lui. L-am lasat cu piciorusele goale si a fost tare fericit. Cand am ajuns acasa a cazut lat.

 

Ieri l-am plimbat prin Herastrau si l-am dus si noi la terasa. I-a placut, s-a cinstit cu un suc de portocale si a devastat putin masa la care am stat.

 

In rest toate bune. Ne-am programat pentru botez si acum suntem in pregatiri.

 

La Multi Ani tuturor bebeilor care implinesc frumoase varste in aceasta perioada si gata haideti la mare, la munte, la distractie. Avem copii mari de acuma...

 

Va pup,

 

Flory si [copil] Andrei (27 Nov 2004)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by florypop

 

La Multi Ani tuturor bebeilor care implinesc frumoase varste in aceasta perioada si gata haideti la mare, la munte, la distractie. Avem copii mari de acuma...

 


id="quote">id="quote">

 

Floryid="red"> am vazut subiectul tau cu week-end la munte. Mai primiti "intariri" si de la alte topice? Noua ne-ar face placere sa venim si e foarte aproape de Bv.

 

LuminitaB

mami lui Tudor 2.12.2004 si a lui Cri 24.12.1998

Cauta la cine te pretuieste, cat de curata e inima, nu cat de inalt e gandul.
id="right">id="blue">

pozele noastre

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...