Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de noiembrie-decembrie 04 (50)


Recommended Posts

quote:Originally posted by Cecilia C

Adrianaid="red"> imi pare rau de gemenusi [pup][pup]...sper sa aiba numai o perioada asa si sa le treaca.Incearca poate sa le dai mai putin de mancare la ora 6 si sa vezi cum merge...sau mai bine sa intrebi pediatrul....sper sa va faceti bine si va pupam cu drag[pup][pup]Cici si Alexia ( 22.12.2004)Poze


id="quote">id="quote">[pup]...am incercat si asta. azi le-am dat la 17.00 sa manance, incerc si asa.ne vedem anul asta inteleg, nu? [foto]bianca id="red"> si tudor id="blue">(03.11.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 141
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Ad_riannaid="size2">id="red">, draga mea, ce rau imi pare sa aud ca ai probleme! Te inteleg tare bine, pt. ca nici Bianca mea nu prea mananca. Poate ca refuzul asta al mancarii la gemenusi este de la caldura, plus vaccinul ... Daca ai incerca sa variezi papica lor? Sa ii schimbi compozitia? Nu stiu ce sa iti spun, noi asta tot incercam cu Bianca, ne punem imaginatia la treaba, dar uneori merge iar alteori nu. Si cand spun uneori merge, asta inseamna ca primele cateva lingurite le accepta, si apoi .... [bang] Sper din toata inima sa te linistesti si sa inceapa sa pape, crede-ma ca iti inteleg disperarea! [pup]

Eu as vrea sa ii dau Biancai iaurt, si mama a fost in piata sa ii cumpere Covalact, cand ... surpriza ! I s-a spus ca firma Covalact nu mai exista, ca acum iaurtul Covalact se cheama Campina. Asa este, asa luati si voi? Si cat de gras este iaurtul pe care il dati voi? Mama a luat cu 2.8% grasime. E bun ?

 

Ioana si Bianca pui (22. dec. 2004)

 

http://photos.yahoo.com/ioana_du

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adrianaid="red">, ce anume le dai de mancare la ora 18? Ma gandesc ca poate le-ar fi suficienta o gustarica mai mica, astfel incat la 22 sa li se faca foame. Eu, de ex, la 18 ii dau un iaurtel cu 4-5 cm de banana(simplu nu-i place), sau un mar copt cu branza , si la 9,30 deja nu mai are stare de foame si somnic. Cand ii dadeam inca lapte la 18, mai mult de 80-90 ml nu manca la masa respectiva. Acum am probleme cu masa de dimineata : mananca seara cam 250-270 lapte cu cereale, iar dimineata la 7-7.30, abia 120-130 laptic, e cam putin pentru varsta asta 400 ml/zi, nu?

Pupici la gemenasi!

 

[pup]

Roxana&Co

 

 

http://f2.pg.photos.yahoo.com/roxanaserbanescu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am postat un mesaj si vad ca nu a aparut

roserb, ioana_duid="red"> va multumesc mult de tot. poate si din cauza caldurii mananca asa de rau, dar ce ma sperie pe mine e ca au slabit vreo 200 gr amandoi si mi se par tare slabuti. uite, la cam 70 cm ei au 6.400 gr. mi se par tare slabuti fata de altii. si le dau foarte variat pireuturile si cele de fructe si cele de legume, dar daca nu vor nu mananca si gata. si unul tzipa ca vrea sa manance, altul ca nu mai vrea, apoi tzipa amandoi ca se aud unul pe altul si nu stiu ce gandesc ei in capsorul lor.[q]...de ati sti cat pireu arunc! aaaa si mai mult de 180 ml nu mananca niciodata. azi le-am dat la 17.30 sa manance si le-am dat lapte pt ca pireul de legume de la 14.00.....tudor nu a mancat decat vreo cateva linguritze iar bianca a vomat tot ce a mancat

 

 

[foto]bianca id="red"> si tudor id="blue">(03.11.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Onitza, stai nitel caz m-am speriat.Tu ai fost la dr culcer si n-a vazut ca are rahitism??? [bang] Ca de asta mi-e si mie frica la sofia, ea mi-a zis ca nu are nimica...da io sunt cam nebuna asa de felu meu.

daca n-ai fost la ea...poate ca n-ar fi rau sa te duci, ca fenobarbitalu e cam aiurea, pai si sofia tresarea daca ii bateai din palme, daca tu stai linistita si iti bate cineva deodata din palme nu tresari?????

Hai ca m-ati bagat in sperieti....mai ales ca sofia a avut odata un episod de febra cu oaresce inertie:(,care cica e semn de convulsii(dar dr mi-a zis c NU AU FOST)

 


Sabina si [hippi] Sofia Galagiaid="teal">id="Times New Roman">id="teal">id="Times New Roman">

 

id="right">

 

Cea mai lungã cale este calea care duce de la urechi la inimã.id="Verdana">id="purple">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ADRIANNA...MAI MULT 180 DE GRAME.mA FACI SA RAD.LA UN AN SI 3 LUNI DACA MANCA 100 DE GRAME ERAM IN EXTAZ.

 

scuze de caps, n-am rabdare sa sterg.faptul ca vomita e ceva...probabil ca nu ii e destul de foame cand mananca....in orice caz, nu fortati copiii, ca ajung la inapetenta pe viata.

 


Sabina si [hippi] Sofia Galagiaid="teal">id="Times New Roman">id="teal">id="Times New Roman">

 

id="right">

 

Cea mai lungã cale este calea care duce de la urechi la inimã.id="Verdana">id="purple">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adrianaid="red">sigur ca ne vedem la vara...pe 21 iulie suntem in Cluj, apoi mergem la mare cateva zile si apoi suntem in Cluj...

Uite acuma am terminat si noi de mancat de-amiaz...i-am facut pireu de legume dar nu-i place de nici o culoare...i-am indesat eu acolo si uite ca si Alexia tot l-a dat afara...acuma trebuie sa-i fac putin lapte....

Nu stiu ce sa fac si eu cu pireul..ce sa-i dau in afara de pireu la amiaza....deocamdata lapte ca nu stiu altceva

 

Pupici si sper ca au mancat gemenusii draguti ceva acuma seara

 

 

Cici si Alexia ( 22.12.2004)

 

Poze

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Sabina

ADRIANNA...MAI MULT 180 DE GRAME.mA FACI SA RAD.LA UN AN SI 3 LUNI DACA MANCA 100 DE GRAME ERAM IN EXTAZ. scuze de caps, n-am rabdare sa sterg.faptul ca vomita e ceva...probabil ca nu ii e destul de foame cand mananca....in orice caz, nu fortati copiii, ca ajung la inapetenta pe viata.


Sabina si [hippi] Sofia Galagiaid="teal">id="Times New Roman">id="teal">id="Times New Roman">id="right"> Cea mai lungã cale este calea care duce de la urechi la inimã.id="Verdana">id="purple">
id="quote">id="quote">sabinaid="red"> e vorba de 180 ml de lapte. ori la 7 luni aproape tre' sa manance in jur de 200 ml. [foto]bianca id="red"> si tudor id="blue">(03.11.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Cecilia C

Adrianaid="red">sigur ca ne vedem la vara...pe 21 iulie suntem in Cluj, apoi mergem la mare cateva zile si apoi suntem in Cluj...Uite acuma am terminat si noi de mancat de-amiaz...i-am facut pireu de legume dar nu-i place de nici o culoare...i-am indesat eu acolo si uite ca si Alexia tot l-a dat afara...acuma trebuie sa-i fac putin lapte....Nu stiu ce sa fac si eu cu pireul..ce sa-i dau in afara de pireu la amiaza....deocamdata lapte ca nu stiu altcevaPupici si sper ca au mancat gemenusii draguti ceva acuma searaCici si Alexia ( 22.12.2004)Poze


id="quote">id="quote">pupici si voua. la noi sunt de noapte buna. ei dorm de pe la ora 18.30 deja, sunt cheunei saracutzii si de febra si de vremea care sta sa ploua. au papat putin lapte si acum ma pregatesc sa le faclapte cu cereale si MA ROOOOGGGG [ruga]sa manance. tineti-ne pumnii [foto]bianca id="red"> si tudor id="blue">(03.11.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adrianaid="red"> am tinut pumnii stransi si sper ca dragutii de ei au mancat ceva...asa mi-e de mila de ei cand aud ca plang si nu-s in apele lor...cand am vazut-o si pe Alexia cum a dat afara pireul mi s-a facut o mila...apoi ea draguta avea chef de chiuituri..cred ca s-a eliberat si de-aia.

Tine-ne la curent cu ce fac gemenusii, sper sa le fie mai bine si ii pupam dulce[pup][pup]

Sa aveti o noapte linistita.

 

A...o intrebare, tu ai facut o gaura mai mare la biberon ca sa treaca cerealele???? ca eu trebuie sa fac una mai mare daca vreau sa-i dau cereale seara ca gauricile astea is tare mici....

 

Noapte buna si somn usor.[nani][pup]

 

Cici si Alexia ( 22.12.2004)

 

Poze

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...