Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de noiembrie-decembrie 04 (50)


Recommended Posts

Uraaaa, in sfarsit am cazut de acord cu sotul asupra hotelului si periodei in care sa mergem la mare.Ori din 12 ori din 19 iunie.(haha, ce hotarati suntem [:D]), dar oricum stam o luna la Mamaia.Mai vine cineva la Mamaia in perioada asta? (15 iunie-15 iulie) Poate punem de-o intalneala.[:D]

Oaau, tre sa ma pun pe facut bagaje, haha, tre sa cumpar un carut din ala mic, umbreluta, (sta bebe de 7 luni in el? ) si sa-mi caut un patut pliant.Hmmm, poate gasesc ceva la ofertele de mica publicitate.

Sunt in extaz.Noapte buna, va pup.

 

eu si printesa mea Alexia Cristina (6.11.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 141
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:Originally posted by for2nity

Uraaaa, in sfarsit am cazut de acord cu sotul asupra hotelului si periodei in care sa mergem la mare.Ori din 12 ori din 19 iunie.(haha, ce hotarati suntem [:D]), dar oricum stam o luna la Mamaia.Mai vine cineva la Mamaia in perioada asta? (15 iunie-15 iulie) Poate punem de-o intalneala.[:D]Oaau, tre sa ma pun pe facut bagaje, haha, tre sa cumpar un carut din ala mic, umbreluta, (sta bebe de 7 luni in el? ) si sa-mi caut un patut pliant.Hmmm, poate gasesc ceva la ofertele de mica publicitate.Sunt in extaz.Noapte buna, va pup.eu si printesa mea Alexia Cristina (6.11.2004)


id="quote">id="quote">Ce misto!Cred ca esti fericita foc.Noi am fii venit la Mamaia din 27 iunie pina in 1 iulie.Dar acum cu sotul operat nu mai venim.Mergem in august daca e vremea frumoasa.Sper sa gasesti ce cauti pt plecare(carut,patut...).Spor la treaba si sa va bronzati iar apoi sa puneti poze sa va vedem si noi.[pup][pup][pup]Eric Gabriel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

adriana, lasa tu masuratorile si statistica...cred ca am povesztit de un milion de ori cum ma stresam eu aiurea in aceeasi cauza.oricum, sunt pe-apropae...nu mananca doar 50 de ml,totusi, peste 150 e aproape de ideal.

 

Cred ca ar trebui sa te calmezi nitel...dar mai stiu si ca e f f greu, mai ales cu 2 bb.Eu eram in pragul nebuniei cand nu manca Sofia....mi-au trebuit vreo 4 luni sa ma linistesc(de la 7 pana la 11)...si...copilul a mAncat brusc mult mai bine.

 

oricum...sunt asa frumosi gemeneii...un pupic mare de tot de la grasana de Sofia(are vreo 14.5 kile la 92 de cm..deci iti dai seama,la un an avea 69 de cm si 8 kile)

 


Sabina si [hippi] Sofia Galagiaid="teal">id="Times New Roman">id="teal">id="Times New Roman">

 

id="right">

 

Cea mai lungã cale este calea care duce de la urechi la inimã.id="Verdana">id="purple">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adrianaid="red">, mama, eu stiu cum e sa te stresezi cu masa, Maria mea manca super bine pana cand, de la 4 la 5 luni, mi-a facut cateva faze de m-am suit pe pereti. Imi frangeam mainile, plangeam odata cu ea ca nu sunt o mama buna, ca e slaba, o cantaream ca la nebuni daca nu manca o zi ca lumea. De cand i-am marit doza de calciu si de cand eu m-am calmat f tare fata mea a sarit de la 140 la 170 ml constant, in conditiile in care manca dimineata cam 100-120. Repet: NU M-AM MAI STRESAT! Cat a vrut sa manance, atata a mancat (e adevarat ca ea compensa cu somn)

 

POZELE MAMARUTZEI!!!

http://f2.pg.photos.yahoo.com/tataruraluca

mamica de Mamaruta

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

adriana nu iti face griji in privinta cantiatatii perdiatra mea imi explica ceva de genul copilul retine cat are nevoie chiar daca mananca 100 ml chiar daca manaca 250ml ( restul elimina)

atata timp cat sunt vioi nu e problema

dar ca sa stai mai linistita de ce nu le faci tu niste analize

 

Alexa si bebe Silviu ( 27.11.2004)

poze

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Onitzaid="red">, imi pare rau ca mi se confirma ideea cu incompetenta dr... Sunt niste inconstienti sa se joace asa cu sanatatea bebelusilor... Mie dr mi-a urlat in cap ca are fontanela mare in conditiile in care n-a mai venit sa o vada de 6 saptamani si atunci era f ok. Iti tin pumnii in continuare.

Ioanaid="red">, dragostea vietii mele, eu ii faceam Mariei baie din 2 in doua zile in ideea ca ii strici echilibrul ph-ului, insa acum trebuie sa ii dau cu o crema pe piele in fiecare seara, DUPA BAIE, asa ca o spal iar zilnic. Am inteles ca depinde f mult de cum e copilul, sunt unii care adorm super bine dupa baie si nu vad unde e greseala sa o speli inca pe Bia in fiecare seara...

Le felicit pe mamicile curajoase care pleaca la mare. Eu ma tem sa plec cu Maria anul asta.... mi se pare f micuta si fragila.

 

 

POZELE MAMARUTZEI!!!

http://f2.pg.photos.yahoo.com/tataruraluca

mamica de Mamaruta

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ad_rianna,imi pare rau ca gemenusii tai au facut febra de la vaccin.Probabil vor fi asa maraiti cateva zile.In legatura cu masa de la ora 22-23,poate ca vor sa renunte la ea si sa treaca la regimul cu 4 mese pe zi.Offf,ca tare greu trebuie sa-ti mai fie cu 2 copilasi suparati si mofturosi.Dar gandeste-te ca o sa treaca si perioada asta si o sa fie bine.

 

Nici Radu nu bea mai mult de 170ml lapte la o masa.Doar seara la culcare ii fac 210 ml lapte+2 masuri de cereale dar de regula raman in biberon cam 20-30ml.

 

Mai,zilele astea i-am facut si eu baitza zilnic pt ca e foarte cald si transpira mult.Azi cred ca l-am schimbat de 5-6 ori ca avea body-ul umed la spate.

 

Roserb,daca-i dai la ora 18 mar copt cu branza,inseamna ca la ora 10 ii dai numai fructe,fara branza,nu?Adica branza doar o data pe zi,nu?Ca ma tot gandesc si eu cum sa fac.Radu bea la ora 18 cam 170ml lapte la biberon si cred ca e timpul sa incerc sa-i dau iaurt in loc de lapte.Sa incerc iaurt simplu,sau iaurt cu banana,sau iaurt cu branza calcica…habar n-am cum e mai bine.

 

Azi la farmacie am aflat ca nu se mai da calciu gluconic gratuit pt copii.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am aflat ieri ca nu se va mai da nici un medicament gratuit pt copii. Cica ar fi aparut o lege si se vor da cu reducere de 30% anumite medicamente dintre cele romanesti!...

 

ONITZA...id="blue"> am fost tare nerabdatoare sa aflu ce ai facut. Eram la Paxela si ea mi-a zis ca tocmai vorbea cu tine. Ma revolta incompetentza doctorilor si nepasare... Pot nenoroci o viatza de om si daca i-ai zice ai constata ca nici nu o intereseaza...[bang] Important e ca ai descoperit cat inca se mai poate face ceva... si cu tratament si multa grija si dragoste din partea ta totul va reveni la normal: Paul va fi un baiat sanatos ca frumos este ... foc!...[pup] Pozele nu arata ceea ce am vazut eu in realitate!... E taaaaaare taaaaare frumos!...[pup]

 

AD_RIANA...id="blue"> imi pare tare rau ca au facut febra. Sanatate multa si multa putere...[pup]

 

IoanaDuid="blue">... stai linistita cu baitza: daca eu nu-mi pun problema si ii fac baitza zilnic si chiar ii place la nebunie... Deci daca nu il oboseste pe Mihai care e cu inimioara, tu nu ai de ce sa iti faci absolut nici o problema!...

 

Fetele... ati vorbit atata de poze... dar eu nu am timp sa ma uit!... [xx(]id="purple">id="Comic Sans MS">

Felis si [copil] Mihai-Cristian (06.12.04)

Ce mai face Mihai!...

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ieri dimineatza mi-am luat un telefon mobil cu 535.000 lei. Nu e cine stie ce dar eu sunt multumita (nici macar vibratii nu are pt sonerie...). Pe mine ma intereseaza sa pot vorbi!... Acum incerc sa recuperez de pe unde pot niste nr de telefon. Deja am recuperat unele...id="purple">id="Comic Sans MS">

 

Felis si [copil] Mihai-Cristian (06.12.04)

Ce mai face Mihai!...

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, fetelor!

Sa va traiasca bebelusii, sa fie sanatosi si sa va bucurati de ei![floare3][floare3][floare3]

Ce cadouri le-ati cumparat la bebei de ziua lor?

Bebelina mea s-a ales cu miste hainute de vara, frumoase foc!(de, orice zi poate fi un pretext pentru cumparat de hainute!)

 

Noi am lipsit cam mult(dar motivat!) Bb a fost bolnavioara, s-a captusit cu o bronsita nu stiu de unde, si cu faringita si pana acum ne-am tratat. A racit si tati si l-am tratat si pe el. Nu mai spun de mine, ca am avut niste probleme cat casa cu niste masele (fetelor, imi vine mintea la cap, ca-mi iese o masea de minte!!![:D] Pot sa zic ca am avut niste dureri de cosmar, nu mi-am putut inchipui ca exista asa ceva!

 

Am observat o chestie:mi-au disparut toate mesajele, de fapt toate paginile din perioada respectiva, asa ca o iau de la zero.

 

Cookie si bb Sabina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...