Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de noiembrie-decembrie 04 (50)


Recommended Posts

Onitzaid="blue">, si eu sunt de parerea Dianei ca ar trebui sa-i faci lui Paul analize de singe. Numai in felul asta se poate stabili cit de grava e situatia. Parerea mea. Despre fenobarbital nu stiu ce sa zic, Tudor a primit fenobarbital cind avea o luna si nu-i mai trecea icterul si am fost cu el in spital. E adevarat ca dupa 4 zile de fenobarbital a inceput copilul meu sa manince ca lumea si sa ia si in greutate(pina atunci nu luase nici un gram) Si lui Tudor i-a tremurat barbia pina pe la vreo 4 luni cind se enerva si plingea, acum vad ca nu-i mai tremura. Eu nu i-am dat calciu deloc, doar vigantol cite 5 pic/zi. Tine-ne la curent cu starea lui Paulica si multa putere iti doresc. Nu te lasa, trebuie sa luptati amindoi si va fi bine, vei vedea.

 

LuminitaB

mami lui Tudor 2.12.2004 si a lui Cri 24.12.1998

Cauta la cine te pretuieste, cat de curata e inima, nu cat de inalt e gandul.
id="right">id="blue">

pozele noastre

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 141
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Buna fetelor, LA MULTI ANI tuturor copiilor si mamicilor, de ce nu?

 

Nu am mai intrat de mult dupa criza pe care am facut-o ultima oara cu lipsa poftei de mancare a Anei deci nu stiu ce ati mai scris, ce probleme au mai aparut, cum au evoluat puiutzii. Nu as fi crezut acum la o luna dupa, cand eram socata ca nu mananca Anuchka ca voi spune acum ca fata mea mananca foarte bine, vreo 200ml de piure de fructe, 200ml de legume cu carne si vreo 250ml lapte. Si nu mai plange nu mai e nervoasa si a luat in greutate super bine ca ma dor bratele can o tin. Masa la noi se face in liniste, fara maimutareli din partea mea. Trebuie insa sa aiba in mana o jucarie si pe langa ea mai multe chestii interesante. Solutia salvatoare a fost seringa. Am observat ca in ciuda faptului ca nu deschidea gura cand ii dadeam linguritza cu mancarica, la medicamente, cu seringa, deschidea guritza din proprie initiativa. Am inceput sa-i dau mancarica cu seringa si ... surpriza... manca. Am continuat un timp cu seringa si din cand in cand ii dadeam cu linguritza. Astfel am ajuns de 2 saptamani sa mamance numai cu linguritza. O ador cand vad ce cuminte e si ce usor accepta mancarica.

Nu se mai trezeste noaptea deloc. Mananca dupa baitza 230-250 ml de lapte si doarme pana pe la 6.30-7.30 dimineata. Nu ii dau cereale. Si in timpul zilei doarme iar de vreo 2-3 ori. O pun in patuzul ei daca devine agitata si imi dau seama ca e somnica si adoarme SINGURA. Cu suzeta si pernutza. Ce mai , sunt extaziata, sper sa o tina. A, si e atat de mobila acum si de lucida, parca i s-a mai aprins o luminitza in capsorul ei.

 

Si noi plecam la mare pe 6 iunie. In concediu, ca dupa aceea weekendurile le facem la mare ca, na, eu mi-s de acolo, hehehe.

 

Mi-am luat bona. Nu incep serviciul, nici nu am. Am ramas gravida cand eram in perioada de proba la o firma destul de cunoscuta. Si... [xx(]. In sfarsit, am luat-o ca sa mai iesim si noi afara ca eram frustrata deja. De la 6 la 11 seara. E suuuuper, a inceput de 2 zile sa ramana singura cu ea.

 

Felis, nu stiu care e povestea cu telefonul dar eu am fost talharita acum o luna. Un tigan (scuze, dar chiar avea aceasta nationalitate, sper sa nu jignesc pe nimeni) mi-a smuls telefonul de la gat, era plina zi, plecasem cu caruciorul cu Ana sa platesc internetul la Astral. Si m-a abordat pe la spate, ca nu stiam cine naiba ma imbratiseaza pe la spate. E, si dus a fost, lasul. Mi-am luat telefon misto acum cu punctele de la connex.

 

Si cam atat. Va pup pe toate si din nou La Multi Ani bebicilor. nostri.

 

elena si ANA (2.11.2004)

 

http://photos.yahoo.com/elenapangica

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI BEBELUSILOR id="size2">id="blue">!!!!!!! SA NE FITI SANATOSI, DESTEPRI, FRUMOSI, NOROCOSI ...... !!!!

Azi am o zi proasta, fetelor. Nu stiu de ce, m-am sculat cu fata la cearsaf. Am dormit rau azi-nopate. Din cauza schimbarii de vreme siu umezelii m-a durut groaznic coloana (deh, am ramas cu din astea dupa nastere), si colac peste pupaza m-am trezit intr-o durere super naspa de stomac! Era de parca aveam un pmn dureros in loc de stomac. Mi se mai intampla mie din cand in cand. Concluzia e ca acum pic de somn, si am o gramada de treaba. o tona de hartii care zac aici pe birou si nu reusesc sa le dau de cap. [bang][bang][bang]

Vorbim mai tarziu, cand imi ies din pasa asta, ca nu vreau sa enervez pe nimeni.

 

Ioana si Bianca pui (22. dec. 2004)

 

http://photos.yahoo.com/ioana_du

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, oau!!! Ma minunez de cat papa bebicii vostri! Super!

Noi ajungem la max.120 ml de supa sau piure de fructe si mami e multumita si cu atat.Apropo, voi din ce mai faceti supa? Noi punem ardei, dovlecel, morcov, telina,ceapa....si nu mai stiu altceva. Dar suculetul? Ce fructe le mai plac la bebeii vostri? La noi baza e marul, cu mici variatii(caisa, mandarina).

 

 

Cookie si bb Sabina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI COPII !!!!id="red">id="size3">

 

sa fiti sanatosi, mancaciosi si cumintei...

 

Urarea era sa o fac de asta noapte de la 1-2 asa...cand citeam Dc cu Vladut in brate. Nu stiu ce-a avut, a adormit pe la 9.15...a dormit beton pana la 11.30 cand a inceput foiala, pe la 12 a ineput sa planga si l-am tinut in brate pana la 2. Cum era tinut tontoroi in brate, era ok, vorbea...cum il puneam sa-l adorm...boceaaa. Acum ce sa zic, este un pic mucit (ii dau Nurofen) si sa fie si urmatorii dintuci??? a adormit pe la 2 si ceva, s-a trezit la 4.30, apoi iar la 7. de al 8.30 am adormit amandoi (eu parca aveam nisip in oki)pana la9.45, a papat si acu incearca sa doarma. pana adoarme bine, are somnul asa...agitat, se foieste...mictii vostri cum adorm?

 

Elilenusid="red">...felicitari si [pup] la fosta mofturici.

 

Ralucaid="red"> nu-i dai cam tarziu supa de legume, stiu ca se da la pranz...zic si eu, i-o poti da la 12 si la 19 branzica.

 

o zi frumoasa...desi la noi e un vant...s-a mai racirit in schimb.

 

mamiid="blue">[9cer] si [bibe]vladut(15 nov.2004)id="blue">

[foto]cu noiid="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani la toti copilasii sa creasca mari si sanatosi alaturi de parintii lor!!!id="size6">id="red">

Kenid="red"> pupici speciali de la Galati [dual]

Cookieid="red"> unde stai in galati?? poate trecem una pe langa alta cand plimbam bebeii. Eu stau in 18, in fata spitalului.

Elilenusid="red"> cum platesti bona?? pe ora sau cum?? ca noi am gasit pe cineva dar nu stiu cu cat sa o platesc. Nici eu nu merg la munca..din acelasi motiv ca si tine as vrea pe cineva. Pupici mancacioasei [pup] si sa o tina tot asa.

Denisa e maraita tare si nu stiu de ce, o fi de la dinti??? nu-mi mai dau iarasi cu presupusa ca habar nu am cum tre sa arate gingia cand ies dintii. dar ma termina cu maraiala ei..si seara adoarme foarte tarziu...11,30-12 [xx(]

Va pup pe toate si sa luati cadouri frumoase la copilasi.

 

Elena si bb Denisa (26 oct 2004)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/adelina_e2001/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eleid="red">, nu stiu prea multe despre piata de bone si preturi, am intrebat si noi la niste prieteni. O platesc cu 3 milioane pentru 5-6 ore pe zi. E mult, putin, habar n-am. Am intalnit bona platita cu 4 mil pentru vreo 10 ore pe zi, deci... Vine si sambata si duminica dar ii dau liber luni si marti.La inceput am avut un sentiment de respingere, ideea de strain la mine in casa si cu fetita mea in brate...hm, ma cam enerva. Ea, tanti e super de treaba, acum parca astept cu nerabdare sa vina ora 6. Vreau sa ma duc la sala de 2-3 ori pe saptamana. Astfel o sa am timp.

 

elena si ANA (2.11.2004)

 

http://photos.yahoo.com/elenapangica

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pentru toti copiii din lume, dar in primul rand pentru prietenii nostri de pe DCid="size4"> [il], sa aiba o viata frumoasa si plina de impliniri. sa aiba parte de dragoste, sanatate, intelegere...tot ce e frumos in lume...si relele sa-i ocoleasca cat mai multid="red">id="size3">

[flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo]

 

 

[foto]bianca id="red"> si tudor id="blue">(03.11.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by for2nity

Uraaaa, in sfarsit am cazut de acord cu sotul asupra hotelului si periodei in care sa mergem la mare.Ori din 12 ori din 19 iunie.(haha, ce hotarati suntem [:D]), dar oricum stam o luna la Mamaia.Mai vine cineva la Mamaia in perioada asta? (15 iunie-15 iulie) Poate punem de-o intalneala.[:D]Oaau, tre sa ma pun pe facut bagaje, haha, tre sa cumpar un carut din ala mic, umbreluta, (sta bebe de 7 luni in el? ) si sa-mi caut un patut pliant.Hmmm, poate gasesc ceva la ofertele de mica publicitate.Sunt in extaz.Noapte buna, va pup.eu si printesa mea Alexia Cristina (6.11.2004)


id="quote">id="quote">fericitilor!!![bis][bis][bis]spor la impachetat si sa va ganditi si la ..."altii" care stau acasa[:(] cand sunteti pe faleza la plimbarica [foto]bianca id="red"> si tudor id="blue">(03.11.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...