Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de noiembrie-decembrie 04 (50)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 141
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Neata, dragelor

 

Onitzaid="red">, iti tin pumnii astazi la dr. Nu vreau sa bagatelizez problema, insa eu cu bubitele mamarutzei am sunat-o seara pe dr, i-am povestit in detaliu ce si cum si ea mi-a zis: vai de mine!!! rubeola sau atopie!! Nu stiu ce sunt apucaturile astea la dr, insa in permanenta mie mi s-a intamplat sa intalnesc exagerari cat casa. Iti tin pumnii oricum ar fi... [il]

Roserbid="red">, vreau si io sa vad cum e circoteca la voi [alcool] Maria ultima masa o mananca cu prestatii artistice din partea lu' tati care face cat toata gradina zoologica de mi se scoala paru'n cap, da' ea rade cu gura plina pana la urechi... [alcool]

For2nityid="red">, mamarutza mea mananca ca o sparta de o saptamana, adica exact de cand i-a marit doza de calciu...

Aimeid="red">, mardalezi?! Ce e aia? [:-)))][:-)))]

Pana la urma cate gemene suntem aici? (multumesc fetelor pt urarile anticipate)

In cateva minute sosesc pozele de la petrecerea de ieri, unde bineinteles ca mamarutza a fost vedeta dar si rochia mea de nasa probata pentru musafiri (voi fi nasa de cununie peste 2 saptamani)

 

 

POZELE MAMARUTZEI!!!

http://f2.pg.photos.yahoo.com/tataruraluca

mamica de Mamaruta

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Miche

'neata fetelor!io raportez ca sambata noaptea, in timp ce eram plecata din frumosul nostru oras, m-au vizitat hotii!ati mai patit??? [xx(]


Miche si id="maroon">id="Times New Roman"> Darius id="blue">id="Times New Roman"> [copil] (26.11.2004)id="size1">
id="quote">id="quote">Bey nu pot sa cred. Pagube mari? Imi pare tare rau. Te pot ajuta cu ceva?Tara lu' Papura Voda. Ai depus reclamatie la politie?Pupici,Flory si [copil] Andrei (27 Nov 2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

destul de mari, pagubele, dar recuperabile.

insa au furat si ceva irecuperabil: caseta video (era in camera de filmat) cu primele rasete in hohote ale lui Darius, si cu multe alte momente unice in viata unui bebelus [xx(]

 


Miche si id="maroon">id="Times New Roman">

Darius id="blue">id="Times New Roman">

[copil] (26.11.2004)id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uufff.. Micheid="red">, imi pare tare rau... Sper sa se recupereze bunurile desi cu politia romana.. nu stiu ce sa zic [xx(]. Ciudat insa ca au actionat cand erati plecati. Inseamna ca v-a urmarit cineva?? In fine, sper sa nu spun prostii, nu vreau sa te panichez mai mult decat esti probabil deja :-(

 

 

Eliza si [bibe] Alex (15 nov. 2004)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

micheid="red"> [V][V][V]...imi pare tare rau ...intr-adevar irecuperabila pirdere, caseta...da-l ai pe el si amintirea care nu se va sterge usor...iti doresc sa fie prinsi si "spanzurati" nenorociti ce sunt [neand]

 

Ralucaid="red"> [:D] era vorba de mirlani...mirlandeziid="blue">, cu i din a, certati cu buna cuviinta si nu numai....Despre poze...super fetita, super rochita, super silueta de mami cu fetita.

 

Fetelor noi am iesit pe la 10 fara 10 la plimbare, da e groaznic de cald si am venit in casa repejor...am dat drumu' la aer si stam in cealalta camera...e beton...[bis]. Voi cum iesiti? Ca si pe seara e cald...noi mai incercam dupa 6 seara.

[pup]

 

mamiid="blue">[9cer] si [bibe]vladut(15 nov.2004)id="blue">

[foto]cu noiid="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BUna fetelor,

Va multumesc din suflet pentru sprijin, ma ajuta mult![grup][pup]

AM fost de dimineata si mi-a dat asistenta trimitere la un nurolog, doctorita nu a vrut sa se uite la el...poate a fost mai bine, in fond nu cred ca s-ar fi priceput la ce ar avea Paul.

Asistenta mi-a dat repede trimiterea ca sa am timpsa o prind pe doc. l;a spital, dar de fap, are program dupa-amiaza pana diseara la 9.00, asa ca am fost degeaba, dar ne vom duce diseara cand vine mihai de la sv.

E clar ca are ceva, nu stiu, v-as ruga si eu ceva: [:I]

Urmariti voi copilashii vostri in decursul zilei de azi sa imi spuneti si mie daca observati in anumite momente, cand da sa se inece sau cand plange, daca le tremura usor manutele?VA rog mult de tot!!!!!!!!!!!!!! Lui Mihai i se pare ca ii tremura candn u poate sa respite bine, cand bea ceai de ex. si se ineaca la sf. sau cand nu are rabdare sa faca ceva, sa se joace, sau cand plange....dar eu i-am arata o data ca ii tremura si cand manca...DOamne sper din suflet sa fie bine!!!!!!!11 AM intrat rau in ppanica, nu se poate copilul meu sa aiba asa ceva!!!!!!! Stiti ce e mai rau??????????/ Ca nus tiu nimik despre convulsiile astea, cum se manifesta, cum pot degenera? LA ce sa ma astept? Dar o sa o contactez pe D-na Achim , cunostinta GAndacicai. Multumesc GANDACICA!!id="red">

RALUCAGABRIELAid="teal">, ce sa zic?!!!!!! esti superba...chiar ma hotarasem cand am vazut ce talie, ce picior, ce fund, ce tzatzele, ....[olala]sa slabesc si eu, dar apoi mi-ai trantit-o cu tortul la sf. si am zis: uite, ce-mi face? pai...la cum arata tortul asta, daca l-as avea in fata, nu sti daca ar ramane platoul ala intreg!!!!

FULGULEid="blue">, tu ma intrebai de burta??? ehehe, mey, tata, mey, muuuuuuuuuult de munca[:D], da' ce zici???? o aruncam pe RALUCAGABRIELAid="teal">, de la balcon..[;)].de la parter??????[:D] pey, tu n-ai vazut ce manechin acolo in toata regula???? auzi tu, cica mamica.....?????? [pup]

Mey, RALUCAid="purple">, cum ti-ai revenit tu asa de bine si frumos????FELICITARI!!!!!! MERITI O id="purple">[flo]

 

pozele noastre

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mai Onitzaid="red">, nu stiu ce sa zic...cand era Vladut mic-mic, avea asa niste tresariri, si pediatra mi-a zis ca e ok, ca sistemul lor nervos inca nu e dezvoltat, ca mielinizarea se temina in jurul varstei de 4 ani...etc si amd...ce-i drept tresaririle au trecu cam pe la o luna, asa si n-a mai avut, dar acum citind ce spuneai tu...cand se enerveaza copilu' ca nu-l iau in brate si trece de la maraiala, al plans si apoi urlatele...parca tremura asa de nervi, din manute, da-i trece instantaneu ce il iei in brate...Nu te ingrijora, pana nu vezi exact, da' eu nu cred sa fie ceva nasol. Citeste in cartea sotilor Capraru, la febra-convulsii, ca mai scrie pe acolo cate ceva...Uite, eu am o colega, care are un baietel, si de pe la 8-9 luni pana la 3 ani s-a chinuit cu convulsii (febrile, e drept) au trecu ca prin minune...desi facuse tot felul de tratamente, care se pare ca nu-i ajutau, i-au trecut din senin. Hai, multa bafta la dr si sa vii cu vesti bune.

 

mamiid="blue">[9cer] si [bibe]vladut(15 nov.2004)id="blue">

[foto]cu noiid="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...