Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de noiembrie-decembrie 04 (50)


Recommended Posts

Ralucaid="red"> La multi ani!id="red">id="size2">. Acum sincer n-am mai vazut pana acum gravidutza sau mamica sa aiba o silueta ca a ta. Spune-mi si mie ce mananci tu sa ma mai dreg putin. De kilogramele in plus aproape am scapat. Dar burtica nu mai este plata si despre vergeturi mai bine nu deschid gura. Si cu ce nu m-am dat …

Mikiid="red">, nu stiu cum facem dar si eu ravnesc la niste pulpite à la Raluca. Cat despre reteta eu cat pap atata lapte am. Am tinut si eu o zi de post si din parti lapte. De-abea imi ajunge pentru 2-3 mese pe zi. Bag in ea mancare la greu sa nu ceara tzitzi.

Cat despre cantitatea de piure de fructe eu nu-i masor. Ea papa cam 2 mere obisnuite + putina banana sau uneori branzica. Dar poti sa-i dai laptic si dupa fructe cat vrea el.

Micheid="red">, Felisid="red"> nu-mi vine sa cred ce aud! Doamne fereste …

Onitzaid="red">, pe tine te-am auzit ca-i dai pilaf. Pasezi orezul?

Noi nu mai avem apa calda si e tare nasol. Sper sa termine repede nu 3 saptamani.

 

Otilia si Ana Maria

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 141
  • Creat
  • Ultimul răspuns

nici noi nu mai avem apa calda[q] dar din fericire cand s-a nascut bebe am montat boiler la baie caci stand la ultimul etaj... pana ajungea apa calda sus adormea si copilul nespalat si masa langa el[bang] sa nu mai zic ce era daca vroiam sa il spal la fundulet

asa ca acum ma lafai cu apa calda [:D] in timp ce toata zona ( din cate stiu eu sectoarele 2 si 3) nu are apa de baie

dar sa vedem partea plina a paharului[:D] avem noroc ca inca nu au venit caldurile ala mari va da-ti seama ce ar insemna revizie in mijlocul lui iulie[bang]

singura parte urata la mine e apa calda la bucatarie caci eu nu prea pot spala vase cu apa rece( races jos imediat) si o sa trebuiasca sa il maltratam pe tati[:D] sau sa le spele el sau sa traga apa calda si la bucatarie desi sincer prefer prima varianta[:D]

 

fetelor imi pare rau sa aud atatea necazuri

 

Alexa si bebe Silviu ( 27.11.2004)

poze

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce bine de unele fete ca Mikiid="red"> care m-au inca lapte pentru bebicii lor...eu trebuia sa mananc bine ca sa am lapte..si tare rau imi pare ca nu mai alaptez si eu, deh daca d-nisoara nu mai vrea n-am ce face..si acum nu mai mananc nici eu asa mult si gata laptic...mai am inca putin dar nu de alaptat

Eu ii dau la Alexia dimineata cam 150 - 200 ml de pireu de fructe cu o lingura jumate de cereale, mananca ea cat mananca si-apoi trebuie sa recurg la jucarii ca altfel nu mai vrea...dar pana la urma mananca tot...nu stiu ce sa fac cu pireul de legume ca pe ala nu-l vrea sub nici o forma.

 

Mai fetelor..cum se face branzica acasa? parca zicea cineva ca la 1l de lapte fierbinte se stoarce sucul de la o lamaie???? oare asa sa fie reteta???

 

Pupici la mamici si bebici

 

Cici si Alexia ( 22.12.2004)

 

Poze

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele sar'mana.Cred ca voi aplica si eu metoda "try", adica intai laptic de la titi si apoi fructe cat mai vrea, desi la cat iubeste el pe titi nu stiu daca o mai manca apoi fructe, legume...incerc.

De cantitate//productie ce sa zic, eu nu tin cura dar nu-mi vine sa ma mai ating de mancare de 3 zile incoace de cand a inceput caldura si nu am vazut nici o schimbare la cantitatea produsa.v-am zis beau apa foarte multa..3 litri /zi.Daca Doamne fereste scade productia, ma apuc sa bag in mine, ca vreau sa-l alaptez cat mai mult.

 

botez

Miki si Alexander (12.12.04)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In sfarsit avem si noi net din nou!

 

Gandacicoid="red">, retete gratuite se mai elibereaza numai la farmacia de pe Romancierilor, daca stii unde este, langa liceul PTTR, am luat eu acum vreo 3 zile , mereu acolo se gasesc gratuite cand peste tot altundeva nu mai vor sa dea.

Pentru iritatiile la pasa, eu am folosit Bepanthen la Bianca, si a functionat. Sau spalat bine si un pic de talc Sanosan apoi. Imi pare rau de cucuiul lui Ile, am patit-o si noi exact acum 1 an, m-am speriat ingrozitor cand am vazut cum crestea cucuiul instantaneu, ca in desenele animate.

 

Micheid="red">, imi pare tare rau de ce aud, sa-i ia naiba de nenorociti! Si pe noi ne-au "calca" hotii acum 1 an, din fericire , la noi nu au fost pagubele mari (cred ca s-au speriat de ceva si au plecat) , in afara de laptop-ul sotului. Sa nu te bazezi ca vei recupera ceva, la noi nu s-a rezolvat nimic cu brava Politie Romana.Drept urmare noi am montat alarma, si ma terorizeaza Catalin sa o pun de cate ori plec.

 

Onitzaid="red">, si eu zic ca nu-i nici o problema cu Paulica, sper ca te-a linistit doctorul intre timp.

 

Ralucaid="red">, dar stiu ca ai o silueta[il]... sunt verde de invidie![:D]

 

[pup]

Roxana&Co

 

http://f2.pg.photos.yahoo.com/roxanaserbanescu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele!!

bebele meu inca nu vrea doarma desi a depasit cu mult ora de somn. O fi de la caldura[alcool]

Multam de raspunsuri, Gandacicaid="red"> si Tryid="red"> in legatura cu glutenul.

Mikiid="red"> cu bitsid="red"> am vorbit eu putin pe mess; din cate am inteles e bine dar nu-si vede capul de alergatura.

Maifetelor si mie mi-au venit "rusii" in vizita desi mai alaptez [bang][bang].

va pup si o noapte buna sa aveti.

 

Elena si bb Denisa (26 oct 2004)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/adelina_e2001/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

miche: DA!:(( si pe noi ne-au spart rau de tot acu vreo 10 ani[xx(] si nimic:P

plus masina (de 2 x - o data ne-au adus-o inapoi!:))))

 

dar nu e de povestit pe forum... poate la o bere:))

 

felis[xx(]

 

 

roserb, merci fain de sfaturi[pup], unde pe Romancierilor, mai da-mi un punct de reper, ca imi suna cunoscut...

 

despre ale pasaricii, chestia naspa e ca mi se pare ca are si un miros anume, ma tem sa nu fie vreo ciuperca... intreb ca citisem de cineva dintre voi ca a dat cu o crema pe baza de propolis...

 

gata fug ca se culca ile

 

va pupic!

sanatate tuturor![flo]

 

 


mami de ileana (4 iulie 2002) si ioachim (25 nov. 2004)


ajutati-l pe mihaita!id="Book Antiqua">id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miche si Felisid="red">, imi pare rau pentru ce vi s-a intamplat[:(!]...Poate totusi reusitzi sa va recuperatzi bunurile..

 

mey, eu am fost azi car de nervi[bang] David a fost maraitor sef , la un moment dat nu mai aveam fortza si nu mai stiam ce sa fac sa nu mai planga/maraie..etc..

Nu mai vrea sa stea singurel de nici o forma [bang]. Sunt secata de puteri la ora asta..

 

Onitzoid="red">, ce facusi la doctor?

 

 

 

[mamica] lui David voinicelu', tras ca prin inelu' (1 dec. 04) id="Arial Black">id="size1">

pozitzeid="green">id="size1">

am si motto : "mai binele este dusmanul bineluiid="green">"[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by onitza

FULGULEid="blue">, tu ma intrebai de burta??? ehehe, mey, tata, mey, muuuuuuuuuult de munca[:D], da' ce zici???? o aruncam pe RALUCAGABRIELAid="teal">, de la balcon..[;)].de la parter??????[:D] pey, tu n-ai vazut ce manechin acolo in toata regula???? auzi tu, cica mamica.....?????? [pup]


id="quote">id="quote">

 

mey...tu o arunci si eu o astept jos ca sa cada pe moale[8D]..(vezi Ralucaid="red"> cat te iubesc eu pe tine?[:D][xx(])

 

[mamica] lui David voinicelu', tras ca prin inelu' (1 dec. 04) id="Arial Black">id="size1">

pozitzeid="green">id="size1">

am si motto : "mai binele este dusmanul bineluiid="green">"[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...