Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de martie - aprilie 2005 (6)


Recommended Posts

fete am lipsit cam mult ..va pup

am intrat repede sa va intreb ceva pt ca sunt obsedata

 

cand isi revine vaginul la dimensiunile lui? pt ca eu mi-am bagat un ob si am constatat ca este f larg pe acolo...plus ca dupa ce stau in cada cu apa ,cand ma ridic imi curge apa din vagin...este aceeasi senzatie pe care am avut-o atunci cand s-au rupt membranele

 

scuze ca pun asemenea intrebari dar stiu ca aici mai sunt si mamici la al doilea bb ,iar eu sunt disperata

 

 

multumesc

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 135
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Lantana, in primul rand multumiri pentru aprecieri! Apoi, eu nu cred ca exagerezi. Noi iesim in fiecare week-end si dormim in case mai mult sau mai putin straine pentru Stefan, cred ca a inceput deja sa se obisnuiasca! Avand in vedere ca a cunoscut o groaza de persoane in ultimul timp a reactionat foarte bine, chiar s-a invatat sociabil si zambeste la toata lumea care-l baga in seama. Chiar se supara daca nu-l baga nimeni in seama [:D]! Asa ca a tot stat in colectivitate si la cat de mici sunt apartamentele de bloc...O singura data am avut emotii. O prietena de-a mea a venit in vizita pe cand eram la mama, si a fost total neinspirata si a luat-o pe fetita ei de 1 an jumate care era racita si fiind mititica si vazandu-l pe Stefan se baga in sufletul lui si tare mi-a fost frica sa se imbolnaveasca si el. Din fericire n-a patit nimic. Asa ca e mai bine sa se obisnuiasca cu oamenii, cu copiii si in general cu locurile straine. Acum sper sa nu fiu eu cea care exagereaza...[alcool]

 

Cristina si bebe Stefan Costin (25.02.2005)- Rinu-Balerinu'

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ellinia_c/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lantana, eu nu cred ca exagerezi. La aproape 6 saptamani si kilogramele lui [cheers] zic ca e destul de mare pentru calatoria asta. Si noi am plecat cu Ema tot la 6 saptamani la parintii sotului meu, care stau la curte si au si pisici si catei... M-am temut initial, dar mi-am dat seama ca risc sa o iau pe campii cu spaimele. Asa ca ne-am dus si a fost excelent. Ne-am deconectat si noi de la grijile din Bucuresti si am profitat cu totii de schimbare. In fond, daca vezi ca ceva nu merge bine, va intoarceti acasa a doua zi. Distractie placuta! [bere]

 

Anca Micaela, mama Emei Ioana

 

http://community.webshots.com/user/AncaMicaela

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ariadnabr, cum se numeste crema pentru hemoroizi pe care ai folosit-o tu? Poate o gasesc prin sertarele cu medicamente ale prietenilor, adusa din Romania, sau chiar gasesc ceva similar in farmaciile americane, daca tu spui ca la tine a facut minuni. Eu folosesc Preparation H, un unguent care a mai fost laudat pe aici pe forum, dar sint cam constipata si uritul isi face de cap citeodata! Si eu speram sa-mi treaca de tot pina acum, mai ales ca inainte de a naste n-am avut niciodata! Am ajuns sa alaptez in picioare citeodata, cind ma doare prea tare![bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

lantana7,

esti o dragutza.calatorie placuta!!!si mofturi cat mai putzine!

 

gabrianah,

mersi mult.esti dulce.am pompa medela,inchiriata,exact pe sistemul pe care l ai descris tu.chiar acum sunt pe fuga ca merg la dr sa mi reinnioesc reteta.[dual]eu am platit la farmacie 25 euro ,kaution cica atunci cand am luat o.cred ca e normal,nu?

 

ariadnabr,multumesc furmos si tie!!![dual]

 

acuma fug ca ma zoreste tati si bb e gata de plimbarica!

pup tuturor

 

Nicole si micul printz (19.03.2005)

"Dragostea consta in dorinta de a da ceea ce este al tau altuia si de a simti fericirea acestuia ca si cum ar fi a ta." - Emanuel Swedenborg

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lantana7, noi am fost simbata trecuta aproape toata ziua pe drum, 2 ore dus, 2 ore intors cu masina si plimbat prin oras. Deci drumul nu cred ca va pune vreo problema copilului. Cit despre fetitele prietenilor, ce sa-ti spun? Daca mai aveai un copil cum faceai? Alex are aproape 2 ani si incerc sa-l tin sub supraveghere cind se apropie de Julia, sa nu-i bage miinile in ochi, sa n-o pupe prea mult, sa n-o traga de picioare/miini. Si bineinteles, il tin deoparte daca-i bolnav, desi pina acuma, slava Domnului, n-a fost nevoie. Daca sint 3 fetite, cele mari au deja experienta cu surioara lor mai mica, iar fetele se spune ca sint mai cuminti decit baietii.

 

Rrox, aici mamicile reiau serviciul pe la 3 luni. Asa ca toata lumea intreaba in cor de la ce virsta dorm copiii fara intrerupere. Pediatrii, probabil din cauza asta, recomanda ca dupa 3-4 luni, daca are bb in jur de 5-6 kg sa nu le mai dam noaptea de mincare, sa inlocuim biberonul/sinul cu un biberon de ceai ca sa-i dezobisnuim. In Franta, conform unei statistici pe care am vazut-o recent, doar 53% din femei alapteaza, de aceea e usor de dat sfaturi de genul asta. Cazul tau e fericit, o alaptezi pe Ioana si doarme super bine noaptea. Si eu ma incadrez in "norme", Julia doarme de la ora 22 la ora 8, insa eu n-o alaptez noaptea, iar ce maninca seara, cu suplimentul de rigoare se pare ca ii ajunge.

 

Marox, mama lui Alex (n. 14.06.03) si a Juliei (n. 29.03.05)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna, la multiani tuturor copilasilor pt ziua de ieri

 

eu sunt suparata rau..., Bianca mananca putin 130ml la o masa iar cand o pun la san tipa ca din gura de sarpe, si cred ca s-a deshidratat cu atata ambitie a mea de -a-i da san, azi a "papat" san de la 9 la 11, cum a pierdut sanul si am incercat sa i-l dau din nou a inceput sa tipe, i-am dat bibe si a baut 120 ml pe nerasuflate apoi mai cu chiu cu vai inca 10ml, iar ieri i-am dat aproape numai san si abia daca a facut pipi, si si-a pierdut cam tot de ieri zambetul ne jucam cu ea ca si inainte dar nu mai reactioneaza, voi ce ziceti?, sa insist cu sanul sau sa-i dau bibe? a, ieri a fost si moasa- fara nici un rezultat...

 

anca si micutza Bianca(14/03/2005)

http://community.webshots.com/user/biancahugoanca

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

An-k, si Ema a avut program de plans la san azi. Nu imi dau seama ce se intampla! In schimb a baut cam 60 ml de ceai, iar ea de obicei refuza ceaiul, il purtam de pomana dupa noi zilnic. Ma gandesc chiar ca imi fac de pomana planuri sa imi iau pompa electrica si sa stochez lapte... Oi fi mancat eu ceva aiurea? Nu cred. Eu o sa astept sa vad cum reactioneaza si maine. O sa ii ofer completare la fiecare masa, ca macar sa fiu sigura ca nu sta flamanda. Nu stiu ce sa te sfatuiesc. Dar cred ca e bine sa nu renunti la incercarea de a o alapta. Sper sa fie o faza trecatoare... Mult succes! [pup]

 

Anca Micaela, mama Emei Ioana

 

http://community.webshots.com/user/AncaMicaela

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

elliniamultumesc mult pt mailul cu schema

oanamc multumesc mult pt meniu

ocrainic multumesc mult pt PM despre laptic

pupicei la toate

 

acum fug sa fac nani maine intru sa citesc si sa va mai scriu, maine merg la biserica sa vorbim cu preotul pt botez si poate ajung si la restaurant sa stabilim meniul

 

http://community.webshots.com/user/cezargeorgian

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...