Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de ianuarie-februarie 2005(19)


Recommended Posts

Oana am uitat sa-mi dau cu parerea la problema privind invelirea pe timpul noptii a trompinelului tau.In Bucuresti am un apartament extrem de calduros,vreo 25 de grade lejer pe timpul iernii.Si eu aveam probleme daca sa invelesc sau nu fata.Si am observat ca nu era nevoie de invelit,cel putin pe timpul zilei.Bine era mica,nici o luna si nu o tineam in maneca scurta.Totusi noaptea o inveleam cu o paturica subtire chiar daca se dezvelea pana dimineata.Acum eu iti dau o sugestie...lasa-l dezvelit prima parte a noptii si spre dimineata il invelesti,mai ales ca zici ca nu se trezeste.Cand crezi ca se face mai racoare,sau cand te invelesti tu(caci ai zis ca va mai inveliti in timpul noptii) il invelesti si pe el.Parerea mea!

O zi frumoasa va urez,tare as vrea sa fie vara si cald cald si la mine.

Crinuta mi-ai facut si mie pofta de orezul ala yammy-yamm.Eu azi am altceva in meniu,dovlecei si vinete umplute!Voi faceti pe acolo pe la voi????Sunt de doua feluri,unele in cuptor sau fierte.Ambele sunt bune bune.[pofta][pofta][pofta]

 

Lavinia si Natalia(17.01.05)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 141
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Lavinia, si aici se fac dovlecei umpluti, gen ardei umpluti, cu carne si orez. Chiar ma batea gindul sa fac niste ardei...ca tot sintem la dieta [:D]

Nu prea stiu cum e pe la tine pe acolo, dar nu e cald in perioada asta???

 

 

eu o invelesc pe Rebecca cu o paturica f.f.subtire, mult dupa ce a adormit. cind doarme o imbrac cu pijama cu totul care e f. subtire si nu ii mai pun nici body pe dedesubt. Nu ii place nici ei caldura.

 

[mamica] Patricia si [copil] Rebecca (05.02.05)

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/danana_me/my_photos

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by shinutza

lavinia, id="red"> in post nu ai voie sa mananci prajeli de nici un fel. doar ca in acceptiunea moderna, postul nu se mai tine "ca la carte". nu ai voie bauturi alcoolice, ulei (si nu imi mai amintesc eu bine acum)... pe langa produsele de origine animala.dulcea-mea,amara-mea


id="quote">id="quote">Asta o fi valabil in Postul Ortodox. In cel Catolic nu e asa, insa, noi trebuie sa nu mancam carne miercurea si vinerea. De fapt Fecioara Maria, in aparitiile de la Medjugorje ne ruga sa mancam doar paine si apa miercuri si vineri. Sper sa ma pot tine curand de asta, inca nu am reusit, dar trebuie.Crinuta si [copil] Rayan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adita,id="red">

E buna bunica!!!Si noi avem una,de 83 jumate....numai ca e a sotului[:D][bang]..si tot timpul imi zice caa noi acum avem noroc,ca ele ce mai fierbeau si spalau si toata ziua ce mai treaba faceau...Ce, noi acu avem motiv sa ne plangem? Mofturi!Si ni s-a sugerat ca daca vreau sta ea cu copilul ,iese sa il plimbe cat fac eu treaba!

 

Ia, zi tu Claraid="red"> mama ceva, ca tare mi-e of!

 

Minunat!!De iesit si de plimbat nu mi-o fi si mie drag??????Si fac treaba cat se joaca el in patut si cand doarme si ne plimbam la piata!Si e aproape si parcul -de piata!

 

 

Si frate,eu chiar ma intreb cum reuseau!Ca atunci mai rarut cu masina de spalat,fierbere la fel,calcat scutece si tot asa,dar si eu acum tot la fel! Acu stau nitelus jos ca mai am de calcat vreo patru fete de masa plus 700 de carpe si servete de bucatarie, plus impachetat ciorapi-uraaaaasc chestia asta!

 

Shinutzaid="red"> !Numai maine nu-i poimaine!!! si gataaaaaaa te pupicesti cu Dulcea ta!!

 

Asta seara poate ajungem sa vedem si noi cum facem cu miscarea subacvatica!!![:D]

 

 

http://community.webshots.com/user/bestuta

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor

V-am scris pe toate pe listutza,si eu azi am continuat cu regimul si azi la ora 16 cind m-am cintarit aveam deja 71 kg.EU acumulez multa apa in corp si vad ca regimul asta scoate apa si beau si multa apa.

 

Am fost si cu Sebastian la control si are 6300 gr si 61,5 cm..am sa trec mai tirziu datele lui in listutza.Azi am sa incep sa-i dau cereale pt 5 luni.Asistenta s-a bucurat cind a auzit ca papa si piure de mrocov cu pastirnac si cereale si ii dau si supica care ramine dupa ce fierb legumele

 

Vad ca regimul e bun si nu am sa ma las de el..asa ca fiecare face ce vrea.

 

Alina Maria id="red">ma bucur pt Mandy.

 

Adana(adica io,batoza shefa)72 kg - 58-56kg

Alina Maria 48 kg - 43kg

Shinutza 56 kg- 53 kg

Alina Gabriela 70 kg - 60 kg

Crinuta 72kg - 56 kg

Lavinia345 76 kg - 58kg

Adita 73 kg - 60 kg

Leta 56 kg - 50 kg

Witchie 82 kg - 70 kg

Clara03 53 kg - 50 kg

Aurelursu 72 kg - 62 kg

 

Mamica de Sebastian

Sebastian

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

daaaaaaaaaaaa, BESTUTZA, id="red"> abia astept, nici nu iti poti imagina. abia astept sa o pot strange in batica, sa pupacesc urechiusele, gatutul (Se gadila foarte tare intre urechiuse si gat), obrajorii umflati, gurita (oops asta nu prea am voie sa fac insa nu m-a vazut nimeni, nu?), burtica, manute, picioruse, fundulet (vai, mami, ce rusine mare), talpi, degetele, toooooot.

uite, un exercitiu pentru mamicile fericite care au bebeii langa ele acum: dati-le cate un "grasan" ( asta e un pupic secret intre mami si tati iuliei) comorilor de langa voi, intre urechiusa si gat. va rog. [pup] va multumesc.

iulia, mami, mi-e din ce in ce mai tare dor de tine, iubirea mea uriasa !!! [q] [q] [q] [q] id="red">

 

dulcea-mea,amara-mea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele,

 

nu v-am mai scris de ceva timp pentru ca am fost ocupata. Intre timp am reusit sa opresc lactatia si deci nu mai am nici dureri la sani.[bis]

Ca si Oana, duminica am avut si noi botezul lui Matei care a fost minunat si s-a desfasurat asa cum imi doream. [cheers]

La biserica a fost crestinat doar micutul nostru, ceea ce a facut ca atmosfera sa fie intima si linistita. In ziua de azi, preotii programeaza mai multe botezuri simultan, ceea ce face ca biserica sa fie neincapatoare si atmosfera galagioasa... La slujba, Matei a fost cuminte si foarte atent la ce se intampla in jurul lui. A plans putin doar la momentul imbaierii, in rest, a zambit si a facut deliciul tuturor invitatilor.

La masa festiva de la restaurant a participat si Matei care, in ciuda

galagiei, a adormit marea majoritate a timpului.

Seara, au venit la noi acasa nasii, conform traditiei. Spre surprinderea noastra, baita lui Matei i-a facut-o nasul si nu nasa asa cum ne asteptam. Sa fi vazut ce dexteritate avea, de ziceai ca spala copii in fiecare zi. :)

Puiul nostru a primit o gramada de cadouri, in general hainute. Intr-un cuvant totul a fost foarte frumos si a trecut parca prea repede.

 

Daca vreti sa le vedeti, poze de la botezul lui Matei se gasesc la adresa: http://community.webshots.com/album/358699408DeqOqC

 

Liviana - mamica lui Matei

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...