Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de ianuarie-februarie 2005(19)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 141
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Salutare fetelor!Fetitza mea e mai bine de ieri,nu mai face febra si diaree [consti]un pic dar macar are culoarea galbena,nu verde crud!Nu i-am dat Smecta ca aici nu este am incercat cu morcov fiert dar nu i-a placut deloc.

Cornelia felicitari pentru viza[flo],intri in clubul celor care le este dor de tara,de familie si prieteni...poate cu ocazia asta ti se va face dor si de soacra![:D][:D][:D]Sper ca o sa va fie bine acolo unde veti merge,ca va veti faca noi prieteni caci e foarte important.Eu nu am pe nimeni aici,nici roman nici de alta natie si tare greu mi-a fost la inceput!Mai ales ca nu inteleg limba...Dadusem in depresie nasoala rau de tot,nu mai puteai vorbi cu mine,nu puteam dormi,nu puteam manca,am slabit atunci 17 kg in doua luni...macar la asta mi-a ajutat deprtesia,aratam bine la corp,dar cearcane la greu...

Apoi de slabit vad ca nu sunt singura [grasa] de aici...as vrea sa tin si eu un regim mai drastic dar nu se poate caci inca alaptez exclusiv...dar m-am apucat de aerobic si mi-e bine,am inceput sa dau jos cam vreo 2 kg asta dupa 2 saptamani de dat din [greutati][bicla][aerob].Abia astept sa merg la plaja sa inot ahhhh.Dar aici nu e cald deloc,au fost 32 de grade acum o saptamana si de atunci e chiar racoare,18 grade si o ceata de o tai cu cutitul...abia astept sa stau pe balcon sa ma prajesc la soare.

Adana parca tu ai vizite de la fosta sotie a sotului???Tare ma mai amuza situatia si eu am fosta sotie dar nu ne vizitam,aici a iesit cu scantei nasol de tot la divort...fosta sta in UK si nu prea are voie sa se intoarca in tara-i natala aici ma rog la mine e o intreaga poveste amuzanta pentru mine ,traumatizanta pentru altii...chiar si astazi dupa vreo 5-6 ani de la rupere...In alta ordine de idei ei au si copii impreuna 3 la numar,nu ma deranjeaza asta,in schimb saptamana viitoare o sa vina fii-sa sa-si cunosca sora(pe a mea printesa).Si tare ma calca pe nervi,nu numai accentul ei de british[haibat]dar si faptul ca incearca sa bage fitile foarte foarte subtil,mai ales ca-i fata tatii!Dar acum a trecut pe locul doi de cand a venit printesita in viata noastra...

Cel mai bine ma inteleg cu baiatul al mare,aproape zilnic ne conversam pe messanger...

Hai va pup ma duc sa-mi tai copitele ca au crescut...

 

Lavinia si Natalia(17.01.05)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, fetelor! Si eu sint interesata de grupul celor care vor sa slabeasca. Poate ne adunam mai multe sa ne fie mai usor[xx(]

S-ar putea sa plec in iulie undeva la mare si cind ma gindesc sa-mi arat suncutele...[bang]

Shinutza,id="red"> tare scumpa e fetita ta, e mai mult dulce, decit amara.

Viktoria,id="red"> sa stapiniti sanatosi noua casa si te asteptam.

Crinuta,id="red"> ce baiat bine e Rayan....

Cornelia,id="red"> grozav, ti-ai anuntat soacra?

 

E ciudat, da' eu fac parte din cei care vor sa locuiasca in Romania. In continuare. Si asta in ciuda faptului ca in ultimii 10 ani am calatorit foarte mult. E drept ca din momentul in care ajung la Otopeni, sau la vama, ma iau cu miinile de cap, dar totusi continui sa sper[alcool][alcool][alcool]

 

Alina si Clara Ioana (6.01.2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina da e bine sa speram la un viitor mai bun in Romania. Daca fiecare ar hotari sa plece nu ar mai exista aceasta tara. Este peste tot greu si asa cum spunea Lavinia dorul de la inceput de ai tai, de prieteni e foarte mare. Depinde de fiecare ce isi doreste si cit este de tare. Eu sint din 1993 in Austria si la inceput am crezut ca ma voi reintoarce in tara, insa dragostea si rabdarea sotului, prietenii pe care i-am gasit aiceea mau facut treptat sa iubesc aceste locuri si aceasta tara. Stiu ca suna un pic patriotic insa asa e, ma simt foarte bine aiceea si ma bucur ca macar asa ii mai pot ajuta un pic pe parintii mei si am un viitor mai bun deocamdata pentru copii mei.

Lavinia ma bucur ca fetita ta se simte mai bine. Iti tinem pumnii la intilnirea cu fiica vitrega. Aceeasi problema o am sie u, as dori sa slabesc insa atita cit alaptez nu vreau sa fac nici o cura de slabire. Oricum eu acuma am sa incep din nou Montignac si miscare fac destula acuma cu mutatul.

Shinutza ai o fetita mare si draguta, seamana cu tine. Te cred ca iti este dor de ea mai ales ca e asa de dulce.

Adana spor la slabit si multumesc pentru urarile pentru casa. Sa ne tii la curent ce rezultate aveti. E mai bine daca sint mai multe ca va incurajati reciproc.

Hai ca va pup, ma duc sa-i cumpar la Clara scaunul pentru masa, am gasit unul ieri si dupa o noapte dormita m-am hotarit sa -l cumpar.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

alina_gabriela9, id="red"> multam fain! apropo, stiti melodia lui alifantis - dulcea mea, amara mea ?

si eu sunt in clubul celor care sustin sus si tare ca si tara noastra merita traita!!! si nu o sa ma convinga nimeni si nimic ca ne-ar fi mai bine in alte parti, romani fiind, singuri printre straini! cmon, e doar un vis. frumos, cine poate sti? id="red">

 

dulcea-mea,amara-mea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pt. fetele interesate :

Cura Atkins

 

Toata lumea ar trebui sa se astepte sa slabeasca in primele 2 saptamani pana in 4 kg , depinde de corpul fiecareia . cura se continua pana la atingerea scopului de a avea greutatea dorita .

In primele saptamani ( minimal 2 ) nu aveti voie mai mult de 20 colidrate pe zi . Apoi in a doua faza se adauga mai multe fructe deci mai multe colidrate .

SE POATE MANCA :

-carne : vita , porc , gaina , peste , mezeluri etc.

-branza : topita , cas , cascaval , telemea , urda etc.

-legume : rosii , castraveti , ardei , salata , praz , varza , etc

-bauturi : cafea , ceai , apa , apa minerala ,. Si toate bauturile racoritoare care sunt licht .

-fructe : mici portii de fiecare , un sfert de fruct pe zi .

-bauturi alcolice :un pahar vin alb sau rosu , sau un pahar bere , nu mai mult .

-smantana :toate care sunt naturale ( cele licht nu sunt bune )

-paine : exista fara colidrate insa e f. Scumpa

 

NU E VOIE :

-paine –cartofi –paste fainoase –orez-biscuiti

-alune –sticsuri – cipsuri –

-dulciuri de nici un fel

-lapte – iaurt –

 

SUCCES

 

 

Alina ,Wichard si Mandy Stephanie 23 saptamani[copil]

 

http://home.wanadoo.nl/w.deroo/

[fetita][floare3][flo][floare3]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Witchie si Alina_Gabriela id="red">bun venit in clubul celor care vor sa slabeasca.Crinutza id="red">tu pe unde esti?Deja sintem vreo 4-5 in club,eu sincera sa fiu am nevoie de sprijin moral ca altfel nu fac fatza.

 

AZi am mincat o kana cu kafea+2 bulinutze de zaharina,si 2 oua fierte cu roshie.Mai tirziu merg sa-mi tai niste cascaval.

 

Fac si o lista cu kite kg avem si cite vrem sa avem

 

Adanaid="red">(adica io,batoza shefa) 72kg - 58-55kg

Alina-Maria id="red">48 kg - 45 kg

 

Restul fetelor?Cine se incumeta?

 

 

 

Mamica de Sebastian

Sebastian

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...