Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de ianuarie-februarie 2005(19)


Recommended Posts

Adanaid="red">, eu daca voi ajunge la 60 de kg voi fi multumita, mai ales ca eu sunt inalta(1,71) si nu arat f rau, deci 60 de kg pt inaltimea mea ar fi super bine.

Daca ma credeti fetelor, deocamdata vreau sa ajung la 70. Nu stiu de ce sub 72 nu pot cobori.

 

Laviniaid="red">, eu as manca dulciuri non stop. Bine am facut si in sarcina ca am mancat dulciuri, deoarece glicemia mea in timpul sarcinii era la limita inferioara, si scadea de fiecare data cu toate ca mancam din ce in ce mai multe dulciuri.

 

 

Crinuta si [copil] Rayan

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 141
  • Creat
  • Ultimul răspuns

ah, ce bine e cu aer...[il]

 

si eu fac parte din grupul celor care nu vor sa plece de aici...am o familie mare si nu m-as vedea in alta parte.

 

Shinutaid="red">....sper sa rezisti... eu una nu stiu zau daca as putea...

 

Intru si eu in clubul grasutzelor: 63 kg- vreau 55, cum eram cu mult timp inainte sa raman gravida..1,64 m (ca sa nu zic 48-49 cum aveam pe la 20-22...ehei...ce vremuri, dar nici nu mincam, nene, nimic, nimic!!!

Azi am fost mai toata ziua plecate de acasa. Am mincat 2 batoane fribrobar si un snitel de pui cu o rosie. Insa am fost la sora mea si ne-am plimbat prin Herastrau...si m-a spurcat cu niste saramlutze in foi de vitza (ce-i drept, cit degetul...)

 

 

[mamica] Patricia si [copil] Rebecca (05.02.05)

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/danana_me/my_photos

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adana vad ca in listuta ta am slabit deja un kg....ehe as vrea eu!

Crinuta macar tu ai avut motiv sa mananci dulciuri.Eu am avut mofturi de gravida rasfatata.Si cine trage acuma???Cine nu mai incape in hainele vechi???Cine evita oglinda???JEEEEEE!!!!

 

Lavinia si Natalia(17.01.05)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

treceti-ma si pe mine pe lista, de la 73 de kg ar trebui sa ajung pe la 56, dar as fi foarte bucuroasa si de 60

 

mamica de trei copilasi [mamica]: Nectarie Ioan (5 ian. 2005)[bb], Elena (21 mai 2003)[zana]si Antim (27 sept. 2001)[cavaler]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma bag si eu la cura - de la 56 la 50, dar am o problema...

 

Eu nu pot fara dulciuri [bang][bang][bang]. Ma apuca pe la miezul zilei o pofta teribila de ceva dulce, da' asa tare incit am senzatia ca daca nu pap o cioco sau niste prajiturele lesin. Cica imi scade glicemia...[bang][bang][bang]. Si nici nu prea sint disciplinata la cure [q], pina acum n-am tinut niciodata vreuna si cred ca e foarte greu. Si mai sint si sedentara...

 

Dar tare mi-as dori sa incap din nou in hainele de dinaintea sarcinii (eu am luat 21 kg cu bb...).

 

Sa incerc oare niste ceaiuri? a incercat cineva?

 

Leta [titanic] si un bebe

POZE NOI

 

Want my life back...

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mey... io m-am cantarit pe acelasi cantar si in timpul sarcinii si dupa.

cel mai mult in sarcina am avut 87 (plecat de la 77) - in luna a noua.

dupe, 82 de kile batute pe muchie

tinut regim 2 saptamani supa de varza, urcat pe cantar, ala zice 82 de kile. TOT 82???

asta e.

Deci io sa zicem ca m-as bucura sa ajung la 70 deocamdata :(

 

Anda, mama Irinei

fotografiile Irinei

Primele o mie si una de nopti

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu ar trebui, dar deocamdata nu poooooot!!...De ieru nu am mancat deloc paine si deja azi i-am dat Focutzei mele la pranz 90 ml de bibe!Deci o sa va urmaresc de pe margine! M-am asezat pe rontait capsuni cu miere si iaurt ! Mi se pare o combinatie delicioasa!Nu stiu cat e de indicata!

 

Shinutza!id="red"> Nu mai plange ca serios ma contaminezi!Muta-i pe ai in Bucuresti!

Seara cand il vad ca doarme mi se pare ca bucuria asta meritaa multiplicata in numarul de zile pe care il avem scris! Oare parintii nostri simt la fel ?Oare cand ei cresc o sa ne schimbam?

 

Adita

PE tine te ajuta cineva ? Maa gandesc la tine de cate ori m agandesc la urmatorii mei copii! Oare o sa fac fata?Ca alerg de dimineata pan seara cu calcat , asezat in dulapuri, intre timp mai pun ceva la foc, mai sapl vase, mai fac curat, mai da o fuga in piata in timp ce plimb Focutza si pic lata si tare as vrea sa stiu cum se descurca o mamica cu trei copii!

 

Inca ceva! Noi am inceput de o saptamna si facem baie in cada si ne jucam acolo cu ratele ! PEdiatrul mi-a zis ca e inca prea mic pentru baia in cada mare! Si nici nu am intrebat dc e vorba de un timp indelungat si neadecvat sau e altceva!

 

Deci la inot nu a fost nimeni?

 

 

http://community.webshots.com/user/bestuta

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Letaid="red">, si eu as manca dulciuri non stop. Nu mai stiti ca in sarcina se intampla sa imi treaca greturile cu dulciuri?

Eu nu stiu cat aveam in luna a 9-a, oricum peste 80, dar nu mai mult de 85, insa dupa nastere imediat aveam 72, deci de atunci bat pasul pe loc, si culmea e ca am incercat sa mananc salate, si tot nu a mers.

Am luat si pastile de slabit( intr-o vreme slabeam mult cu ele) si nimic. Acum eu inteleg sa fac foamea o perioada, dar daca nu vad rezultate chiar ma las pagubasa.

Eu inainte slabeam daca mancam putin, nu conta ce.

Nici eu nu ma pot tine de un regim, sunt tare neorganizata la acest capitol, adica, nu tin evidenta caloriilor, nu evit neaparat grasmilie, ci incerc sa nu mananc dulciuri( ce greu e!), paste fainoasa, paine oricum nu mananc de ani de zile ( eventual doar arabeasca) si cam atat.

Si inca ceva: mi s-a intamplat sa slabesc dupa ce am mancat ciocolata. Cine mai intelege ceva?

 

Crinuta si [copil] Rayan

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...