Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 44
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Lena, ai scris pana acum? O carte,sau mai multe...

 

Daca nu, iti recomand sa te apuci.

Nu de alta, dar sunt atatia oameni pe care ii lipsesti de o placere enorma. Scrii superb si poti umple sufletele de bucurie si pace, de amintiri placute...

 

Mai scrie pentru noi cel putin...

 

Cornelia si Rares-22.04.2002

http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/corneliap33/album?.dir=/6fcf

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

daca as avea talent...ar fi rindurile mele...dar nu am si nu sunt...

si totusi spune-mi, ca de la femeie la 30 de ani+ la femeie la 30 de ani+...n-ai si dimineti in care te trezesti si-i vezi zimbetul si e liniste...si cumva ti-ai dori sa nu fie? simti vreodata nostalgia suferintelor extreme din tinerete, dulceata torturii...bucuria si teama de a-l vdea pe celalalt...senzatia de intors pe dos, de inima facuta tandari sa vezi mina cu ceasul celuilalt pe un umar gol,itit de sub un par lung, cinepiu...care nu-i al tau...

am uneori nostalgia efervescentei, ma sperie ca sunt asa linistita, ma distreaza ca "zbaterea" mea e intre a fi fericita si a fi...tinara. ce paradox!

M

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lena, ar trebui sa scrii pentru toata lumea, adica sa si publici. suntem onorate sa fim primii tai cititori...Stii sa exprimi exraordinar de bine ceea ce multe alte femei doar simt, dar nu reusesc sa exprime, sau cel putin, nu asa de frumos...[flo][flo][flo]

 

Aseara, pe la ora 23, stand in balcon si savurand un pahar de sampanie ( ieri a fost ziua mea, invitatii plecasera, Sofi dormea), in bratele sotului meu, gandeam si eu cam la fel...si l-am intrebat daca numai mie mi se pare ca aerul este deosebit de parfumat...ma uitam la el si ma gandeam ca atunci cand l-am cunoscut i-am spus mamei mele: "Nu e cine stie ce frumusete, e doar un om obisnuit". Acum il vad frumos, dulce, tandru...Acum iubesc altfel...Totul "miroase" mai frumos acum; si nu am facut inca 30 de ani; sa inteleg ca din an in an va fi mai bine?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Spun si eu ca toata lumea, felicitari Lena pentru ca iti deschizi sufletul si ne zici si noua cum simti. Tot cam asa scria Radu Tudoran, imi aduce aminte de el ce scrii tu...

E muuuult mai confortabila dragostea celor 30 si ceva de ani, eu am tot asteptat curioasa trecerea acestui prag, caci citisem in nenumarate rinduri ca de-atunci devii cu adevarat femeie!

 

Si ca sa devin cat se poate de rea(lista), intreb si eu, oare de ce uitam toate astea atunci cand ne certam ca (,)chiorii (sau ca italienii, cum vreti[:D])?!

 

"Prietenii sunt aceia care te iubesc chiar si atunci cand te cunosc"

 

Dana [hia] mama lu'[copil]Radu Stefanid="size3"> (Fecioras de 2003)id="Trebuchet MS">id="green">

 

[foto]Radu mamii

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

asa-i! uluitor! nu-mi vine a crede ca voi toate simtiti in acelasi fel anii astia!!!

 

30 de ani

mi-a fost frica de pragul asta

recunosc.

 

si lui si mai si (avem aproape aceeasi varsta), ca stiti ca baietilor le e mai teama decat copiilor de injectii si de alte eventuale dureri

 

ce mirare cand am simtit ca ne e chiar mai bine si mai implinita bucuria de a fi impreuna, iar noi mai frumosi (nu radeti!);

ca sa zic asa - indragostiti in cunostinta de cauzaid="Comic Sans MS">id="purple">

 

un lucru nu ni se potriveste - noi inca punem "pasiune extrema"

 

aveam 14 ani cand mi-amintesc ca mi-am spus prima data - "tre sa ma bucur de varsta asta! trebuie!"

am vazut ca fiecarui an trait ii datorez o implinire, fiecare an mi-a dezvaluit savoarea lui; si asa am prins curaj ca tre sa fie bine si mai departe

 

cu bine,

L.

 

 

mi-e dor de mare si de soarele de acasa

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma alatur si eu tuturor celor care sustin sus si tare ca ai talent. Este intr-adevar o dulce relaxare si echilibru la aceasta varsta pe care si eu o am. Totusi nu pot sa nu-mi aduc aminte cu nostalgie si de anii 20-30 pentru ca poate diferit de alte fete eu am fost un "late bloomer". Ce pot sa spun cu mana pe inima intr-adevar este ca gusturile sau mai bine zis "visele" mi s-au schimbat. Lucrui care pareau ideale cand eram mai tanara azi n-as mai da doi bani pe ele. Cu toate astea ma simt ca la 15 ani. Doar copilul si sotul ma fac sa realizez ca nu mai am aceasta varsta.

Apropo, ai o bombonica de fetita. Sa-ti traiasca si sa-I dea Dumnezeu sanatate.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Scrii frumos,lena,minunat.Creezi imagini plastice ale unui sentiment care e foarte greu de descris in cuvinte.O incintare...[flo]

Chiar dace eu nu am implinit 30 de ani,ma regasesc in cuvintele tale.

Si ma gindesc uneori unde s-o fi dus fiinta aceea zbuciumata,care nu concepea viata fara antrenamentele de arte martiale,fara noptile care se sfirseau in zori pe treptele discotecii din care tocmai iesisem,fara verile petrecute integral pe malul marii(mai-septembrie)....

Nu stiu daca ea a plecat intr-o zi si in locul ei a venit femeia asta calma si cuminte pe care o vad atunci cind ma uit in oglinda sau pur si simplu am renascut din cenusa propriei mele adolescente...

Asa ca ma trezesc dimineata,cu gindul ca fericirea suprema este zimbetul copilului meu si ma apuc de toate acele lucruri care in trecut mi se pareau atit de plictisitoare...

Si ma bucur ca totul e asa cum e!

[pup]

 

Violeta mami de printesa Cristiana Bianca

POZE CU BIANCA

 

Daca plingi ca ai pierdut soarele...,lacrimile te vor impiedica sa vezi luna.id="blue">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...