Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 44
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Lena ,Morten mi se pare interesant![:D]

Tu ai o natura foarte buna,esti impacata cu tine si ai tendinta sa vezi permanent ,jumatatea plina a paharului.Asta e ideea care da o perspectiva buna vietii...

Scrii frumos si un pic te invidiez pentru pasiunea cu care traiesti !Eu sint un pic prea obosita ....

Te pup,

 

dulcetica

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[bis][flo] Bravo, Lena!

 

Peste 2 luni implinesc si eu 30 de ani!!! E un prag psihologic schimbarea asta de prefix. 30 de ani!!!! 30 de ani si 2 copii (cat de curand....peste 2 saptamani jumate[;)]) Da, privesc si eu desoeri inapoi si ma gandesc...ma revad pe mine insamai la 20 de ani...21...22....imi revad studentia...ba si mai inainte...anii de liceu...uneori ma complac in mrejele nostalgiei[;)] Unde-s furtunile, lacrimile, intrebarile de odinioara?? Unde-s momentele de cumpana, gandurile negre, unde-i ....trecerea aceea vertiginoasa de la agonie la extaz sau invers....unde-i varsta cand monotonia mi se parea cel mai negru dusman?? Unde-i prima mea iubire, prima mea suferinta din dragoste, dupa care mi se parea ca n-o sa-mi mai revin in veci??[;)]

 

Sunt toate inchise in sufletul si mintea mea...undeva, departe. Si intre copertile celor cateva jurnale din anii tineretii[;)], pe care le mai rasfoiesc...din An in Paste.

Cu cata intensitate traiam fiecare clipa, fiecare gand...fiecare emotie. Imi placea sa ma complac in suferinta uneori si in ganduri negre. Stiti despre ce vorbesc...acele momente cand te simti trist si totusi savurezi tristetea asta [;)]. (E o forma de masochism si asta) O tristete CREATOARE. Si atunci deschideam caietul si incepeam sa scriu. Si ma rugam sa nu-mi treaca asa repede pasa negra....si scriam....si visam...si iar scriam...Pluteam in nori de fum de tigara....fara de care, normal[;)], nu era nici inspiratie. Imi revad camera de camin, din studetie, plina de postere....citate celebre...vorbe de duh pe toti peretii...Ah, peretii astia, dac-ar avea ochi, urechi si gura sa vorbeasca....Peretii intre care mi-am petrecut cativa ani de tinerete si de nebunie.

 

In curand fac 30 de ani. Sunt ALT OM. Sunt casatorita cu un barbat pe care il iubesc si am 2 copii.

Simt, cu toata fiinta mea, ca ASTA e viata ADEVARATA. Sunt MAMA si sunt IMPLINITA. Iubesc si sunt iubita.

Copiii iti schimba viata cu totul si ti-o shimba IN BINE. Si te intineresc. Iti dau asa o putere...si un optimism...si o dragoste de viata...si de TOT...pe care nimic nu o poate inlocui.

Iubesc STABILITATEA. Nici nu visam...acum 10 ani...sa zic asa ceva![;)] Iubesc "monotonia" vietii de familie. Nu exista ceva mai frumos.

 

SUNT FERICITA.

 

[pis]_Ella, [copil]Emma & [bibe] din burtica

 

http://community.webshots.com/user/emmaandreea

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...