Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

La France (34)


Recommended Posts

Re-bonjour fetelor,

ma intorc spre forum dupa muuuulte luni de tradare,nu v-am vazut nici de Craciun nici de Paste, si nu ca nu am scris dar nici nu am apucat sa va citesc si tare mi-ati lipsit! Am reusit , nu stiu cum la inceputul lui decembrie anul trecut sa-mi rup o vertebra asa ca am petrecut sase luni din viata intr-un fel de ceatza deasa, m-am indopat cu tot felul de medicamente despre care nici nu stiam ca sunt legale... si in sfirsit de trei zile merg dinnou [bis].Problema este ca inca nu prea pot sa stau pe scaun, se pare ca am o problema si cu coccisul unde am o artroza( adica pe romineste ma doare in c...r de nu mai pot)asa ca ramin ori in picioare ori intinsa !

Casa este aproape darimata dupa sase luni in care barbatul meu s-a "ocupat" de curatenie, multumesc pentru masina de spalat si uscator si in special lui Picard ca fara el am fi murit toti trei de foame. In fine sunt dinnou in picioare si sper sa reusesc sa ramin cit se poate de mult. V-am pupat si numai bine, aveti grija de voi

 

 

FELICIA

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 150
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Bine ai revenit printre noi Felicia!Chiar ma intrebam acum intr-o zi ce o fi cu tine de nu ai mai scris!Ma bucur ca ti-ai revenit si iti doresc multa sanatate!

Nici eu nu am mai scris demult,dar va citesc tot timpul!

Anna mi-a facut o urticarie acum o saptamina,s-a umplut toata de pete rosii!!Cauza? un sandvis de la McDo!!atentie deci daca mergeti pe acolo mai ales cu copiii!!!!Dupa ce am vazut doi medici ,si-a revenit ,acum nu mai are nimic.

Astazi am din nou ore de conducere si ma apuca nervii ,nu de alta dar nu invat atit de repede pe cit as vrea!Ce sa-i faci daca nu am talent pentru condus!Asta e ,o sa reusesc eu sa o fac si pe asta!!!

Cam atit deocamdata,va pup pe toate!!

 

 

 

Corina si Anna nazdravana!![fetita]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aaaa, Corina, te înteleg perfect. Si eu am sentimentul neputintei cu permisul asta. Nu mi-s dotata si gata ! Uite, unii poate foarte bine, da’ io nu ! #61516; Insa nu trebuie sa ne lasam pagubashe, mai bine facem un club. Apropo, asteptam vesti si de la Georgiana, ca si ea se pregateste.

 

Aici e urât si ploua, dar va pup pe toate.Saptamâna asta lucrez 45 de ore !! Dar o sa ma bucur la salariu...sper.

 

Anka-Maria, ti-am scris adresa sitului, dar cred ca nu ai vazut. Era pe alta pagina

 

 

http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/sib_maillet/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicia? Ce tot povestesti tu acolo???

Sper ca esti mai bine acum.

Corina si Sibylle, nimeni nu s-a nascut dotat! Asta cu "n'am talent la condus" o mai auzeam eu in Romania si chiar credeam ca asa e, ca mi-s io mai altfel decat altele! O sa vedeti, cand o sa avansati putin, cum totul o sa fie din ce in ce mai usor! Intrebati-o pe Aurelia! Doar ca ea nu mai trece pe aici sa raspunda (...)

 

 

.................................................................................

[hop]Dragii de noi id="blue">

.................................................................................

« C’est une grande folie que de vouloir être sage tout seul. »

La Rochefoucauld

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sar'na Sybille, am gasit-o, am studiat-o.

Noi ne-am luat bilete pt. intoarcerea acasa peste 2 sapt. Eu fac deja bagajul [:D]. Nu-mi vine sa cred da' chiar sunt fericita ca vin acasa.

Si nu stiu cum s-a nimerit ca exact in astea 2 sapt. am treaba pana peste cap. S-au ivit o gramada de probleme tocmai in ultimul moment si toata lumea trage de mine pt. ca stie ca plec. Pana acum nu s-au agitat [bang]

Apropo de talentul la condus. Un unchi de-a lu barbatu-miu invata sa conduca si instructorul il umilea mai tot timpul. Nu-l scotea din "dom'le, matale n-ai talentu' asta" sau "esti un dezastru, nu ai chemarea". Saracu' om a inghitit o perioada toate astea si intr-o zi i-a traznit ideea sa-l "omeneasca" pe instructor. I-a bagat discret in buzunar un pachet de tigari fine si niste bani.

La urmatoarea ora de condus instructorul ii zice "Esti total schimbat, ai inceput sa-ti dai drumul. Ce mai, esti alt om!" [:D]

 

just me

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Trec si eu sa va dau binete!

Am reusit sa mai "ciupesc" un pic din randurile pe care le-ati scris in ultima perioada si sa ma pun la curent cu ce mai ziceti.

Si eu ma simt anti-talent la soferie, am o teama bizara vizavi de ceilalti soferi, celelalte masini; in ciuda dorintei aprige care ma locuieste, de a ma vedea la volan odata si-odata. Asadar nu sunteti singure pe baricade! Cred ca pofta vine mancand si talentul vine odata cu experienta!

M-am mutat la casa noua, e cam stramt dar fermecator, mai ales imprejurimile. In jurul casei se intinde o livada argheziana, locuita de licurici(pe care nu i-am mai vazut din copilarie, iar sotul meu nu a vazut niciodata pana acum),de o droaie de pisici-cataratoare, de cotofane-hotomane si de o frumoasa bufnita care imi canta noaptea din frasinul de langa terasa. Deasupra e cerul, un cer instelat cum iar nu am mai vazut demult, stele rotunde si gata sa ma lase sa le ating cu mana parca! Ciresul isi iteste mandru o creanga cu fructe ce stau sa se coaca, chiar sub ferestruica Ruxandrei! Din camera ei putem privi cerul noaptea, caci are o alta fereastra taiata direct in acoperis. Meyyyy, am si un dud imens si plin de viermi (dar sigur nu sunt de matase, prea ar fi de tot)!

O sa va povestesc si alta data de locul acesta minunat, inundat de soare si de verdeata, de casute delicate, de stradute fermecatoare!

 

In alta ordine de idei muncesc, muncesc, si iar muncesc! Cu drag, cu spor, cu entuziasm! Deocamdata aceasta e lumea mea, cea in uniforma alba! Nu ma mai simt atat de obosita dupa cele 12 ore de munca zilnice, reusesc chiar sa stau treaza pana noaptea tarziu la intoarcerea acasa . Am cam pierdut notiunea calendarului, nu mai stiu cand e week-end, cand e sarbatoare, cand e luni si cand e duminica.

In curand voi intra in alerta, deoarece o voi opera pe mama si poate ca o voi aduce in convalescenta in clinica unde lucrez ca sa fac pe cerberul, ca m-am saturat de complicatii post-operatorii! E la a 7-a operatie si speram sa incheiem aici sirul. Ii e foarte teama (eu ma tin tare, sau ma prefac ca ma tin tare), azi am fost sa facem controlul cu anestezistul si cred ca am speriat spitalul cu lista de antecedente si de patologii!

Scrisesem acasa ceva legat de bunica mea, care se apropie de sfarsitul chinurilor ! As fi vrut sa impartasesc cu voi acele ganduri si acele sentimente, era o scrisoare destinata ei dar niciodata trimisa, pentru ca stiu ca ar indurera-o teribil in aceste momente ! Dar probabil trebuia sa ramana intim, caci cu un clic gresit am aruncat totul in neant!

 

Va dau un pupic tuturor, caci nu stiu cand voi mai avea ocazia de a mai scrie. Imi lipsiti teribil - sper ca nu va inchipuiti ca m-am facut nevazuta dintr-un capriciu ori din nepasare! Numai ca nu intotdeauna lucrurile se intampla asa cum dorim noi! O perioada va mai dura aceasta situatie, habar nu am cat, dupa care va voi bate toata ziua la cap!Deocamdata e dificil si costisitor sa instalez internetul in Coucouvaia din Deal unde stau, astept sa im irevin cu finantele si apoi mai vedem! Intre timp lucrez un pic la stilul meu, incercand sa ii dau o nota mai optimista (asa cum incerc sa schimb culoarea neagra din vestimentatie).

Gata, ma opresc ca altfel risc sa bat campii doar de dragul de a vorbi cu voi!

 

P.S. pentru fetele de pe Coasta:

La clinica lucrez cu o kinesiterapeuta tanara, care are carte de munca aici! Isi doreste sa intre si ea in clubul nostru, daca e cu putinta, chiar daca momentan nu are internet! I-am vorbit cu caldura despre DC, fatuca se simte putin insingurata aici intre straini si nici nu indrazneste sa intre in orice cerc! Asadar daca la viitoarea intalnire voi putea participa, pot indrazni sa v-o prezint pe Ana?

 

Si acum un ultim pupic pe nasucurile voastre si sa ne vedem, auzim, citim .....cat de curand!

 

 

Michaela

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela, ma bucur ca ne dai vesti despre tine si mai ales ca ati reusit sa va mutati. Ceea ce ai descris tu acolo, despre casuta voastra mi se pare ceva de vis, in comparatie cu cea in care traim noi, mai ales ca Seb a racit iar, si eu la fel.[:(] In fine...

Imi pare foarte rau pentru bunica ta, suntconvinsa ca o sa ramai cu multe amintiri placute despre ea.

Ii tin pumnii mamei tale pentru operatie, sa aiba incredere in dr de aici.

Chiar ma bucur sa avem o noua prietena in club, si mai ales, sper sa ne vedem curand. Sa vedeti ce mare a crescut Seb. Chiar, daca vreti sa vedeti poze noi cu el intrati aici, sunt poze facute azi si ieri:

photos Seb

 

Acum, o noutate. De pe 31 mai mi-a expirat Securitatea Sociala pt mine si Seb si ca sa imi dea in continuare mi-au spus sa fac une demande des papiers. Si o voi face. George nu poate, ca are pasaportul expirat, o sa si-l schimbe, dar innainte sa imi expire si mie (septembrie) o sa fac acest demande, o sa il trimit recomandat la prefectura si cu el si hartia de la posta (recomandat) ma duc sa-mi faca iar dosar pentru securitatea sociala. As vrea sa va intreb daca cunoasteti pe cineva care face aceste demanduri, sau voi, ca nu stiu ce sa scriu in ea si am inteles ca ma costa 80 euro la avocat sa imi faca, ceea ce nu am in acest moment, si imi trebuie cat mai repede. Ca Seb se poate imbolnavi (ca si acum) si eu nu am sa platesc dr. Azi, noroc ca am facut un menaj dimineata ca sa scot banii de medicamente pentru el, altfel...[:(]

Va pup!

 

Oana si Seb [copil]

(10.01.2005)

 

"Dragostea adevarata este o limba pe care surzii o pot auzi si orbii o pot vedea."

 

http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/oana_george14/my_photos

http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/georges142004/my_photos

http://community.webshots.com/user/sebastieng10

http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/sebastiengrigore/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vezi pe paginile urmatoare.

 

Oana si Seb [copil]

(10.01.2005)

 

"Dragostea adevarata este o limba pe care surzii o pot auzi si orbii o pot vedea."

 

http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/oana_george14/my_photos

http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/georges142004/my_photos

http://community.webshots.com/user/sebastieng10

http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/sebastiengrigore/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...