Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

La France (34)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 150
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Buna dimineata fetele!! chiar daca dimineata e pe sfarsite si unii s-au saturat deja de munca!!!

 

Scriu si eu doua vorbe cat mai e racoare ca de la 12 in colo nu se mai poate respira (eu nu prea mai functionez la peste 30 de grade).

ieri am trecut cu bine si de controlul de luna a sasea. Toate analizele sunt standard, bebe creste bine (mi s-a prezis un bebe mare)si mi-am luat toate programarile pana la nastere. oscilez intre mandrie si uimire toala pt ca am luat numai 6 kg de la inceput(iar de vreo doua luni ma indop ca o nesimtita) pentru primii copii am depus la rezerve... oricum partea cu regim si sport poate intr-o alta viata...

 

 

 

didita

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, fetele, ce mai moleseala! Si la noi e cald, cum altfel?

La intrebarea cu sutienele nu raspund, ca nu stiu.

Didita, bravo pentru bebe si pentru tine! Vad ca esti uimita ca nu cresti in greutate cum te asteptai, sper ca nu te plangi din cauza asta?

Tocmai m-am intors de la osteopat.

Are omul asta niste degeta de aur: nu stiu cum face de nimereste terminatiile nervoase, ca dupa o jumatate de ora de pipait, nu mai aveam nimic! Cand m-am ridicat de pe pat se invartea camera cu mine si vedeam stelute rosii pe fond negur: cica asta-i semnul ca sunt pe drumul cel bun.

Azi a fost partea de jos a spatelui. Omoplatii si ceafa, cu o alta ocazie (vazand ce reactie am avut dupa manevra de azi, n-a indraznit sa mai atinga si restul, ca sa nu raman lata).

La o vizita viitoare se va ocupa si de genunchi si glezne, abia astept sa merg! Ma simt usoara ca un fulg, ceea ce nu mi s-a mai intamplat de mult. Yupi tra la la!

 

Bonne fête de la musique celor care sarbatoresc!

Anul asta e primul in care o sa stam in casa, dar ne-am promis ca la anul ne luam amandoi liber de la serviciu pe 22 si haladuim pe strazi pana dimineata!

 

Mai scrieti si voi ceva!

Va pup!

 

 

.................................................................................

[hop]Dragii de noi id="blue">

.................................................................................

« C’est une grande folie que de vouloir être sage tout seul. »

La Rochefoucauld

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Sa nu trec drept lenesa si sa va scriu una-alta. Profit ca e inca racoare, caci dupa ora prinzului va fi teribil in birou si culmea e ca nu putem facem nimic, cladirea e clasata monument si nu putem avea storuri pe dinafara !

 

La mine nimic special, am facut parte ieri dintr-un juriu de master, sper sa am studenti buni la toamna. Am de corectat examene si nu prea am chef si asta pina pe 4 iulie.

De Fete de la Musique voi sta la citit afara pe iarba cu radioul pe FranceMusique. N-am mai iesit pe strada de vreo 10 ani. In plus am sotul in deplasare pina joi. Snif.

 

In alta ordine de idei : abia astept sa fiu in vacanta caci plecam in Ro intre altele.

 

Feliciaid="teal">, am citit ce necazuri ai avut ! Sanatate !

 

Luluid="teal"> si eu am o impresie foarte buna despre osteopati, am dus-o o singura data pe Marghiolitza si a vindecat-o ca prin minune. Sanatate !

 

Diditaid="teal"> si celelalte burtici, aveti grija de voi pe caldura asta.

 

 

Mik.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor, am o întrebare : voi nu ati fost furate la factura de telefon de COLT Télécommunications? Inca nu stiu ce sa fac, dar deocamdata vreau sa opresc sa-mi ia banii din cont.

 

Se zice ca cica ar fi un virus din calculator, si de asta computerul se conecteaza la situri care costa foaaarte mult.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

s-a mai discutat despre asta. Trebuie mai intii sa fii sigura ca nu esti chiar tu vinovata, adica nu ai sunat un numar de tel mobil in ro, prin telerabais. Pt ca ei te redirijeaza spre colt, la tariful bine stiut, de 33.7 centime.

 

 

 

Toulouse, la ville rose

[roker]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi am facut un pas imens, ne-am inchiriat studio. Din septembrie vom sta la mansarda!!!! in aceesi casa cu o babutza de 70 de ani.

Baba m-a dat efectiv pe spate, fumeaza tigari de foi si bea whiskey, pare ramolita dar are replica si este foarte curioasa.

Ne-a intors si pe o parte si pe alta, ne-a analizat bine, a sunat-o pe sefa laboratorului sa vada ce specimene suntem dar intr-un final a semnat contractul si parea foarte multumita.

Studioul mi-a placut grozav, mai ales pt. ca pot vedea stelele prin geamurile din acoperis. Este frumos amenajat,are toate cele necesare convietuirii in 2 si pe deasupra casa are si gradina.

Am scapat, in sfarsit, de camera de camin de 9 m2, in care stateam 2 (deh, cica sa facem economii).

Nu stiu cum o fi in sud, da nu m-am asteptat vreodata sa mor de cald in Lille. Io fiind braileanca sunt antrenata bine pt. canicula da' acilea m-a luat prin surprindere. Colegu' arab s-a descaltat de pantofi, nu va spun ce simte mirosuri ma asalteaza, dar incerc sa rezist tentatiei de a ma arunca pe geam.

 

just me

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da??? Eu am sunat pe mobil în Ro prin telerabais, dar nu stiam ca se ocupa Colt de asta. Mersi ca mi-ai spus.

 

PS :Acum am verificat numerele si asa este. De doua ore citeam un forum unde unii au de platit sute de euro si m-am speriat. E ok acum. Mersi înca o data !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...