Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

La France (34)


Recommended Posts

Dragele mele, ma pregatesc de decolare. Ultimele zile au fost groaznice, cu doua saptamani in urma mi s-a intrerupt conexiunea la internet si oricat i-am rugat, avertiyat, amenintat pe cei de la Astral, n-au venit sa vada ce se petrece. Au zis ca la ei se vede ca totul e in regula... (Acu' sunt la un i-cafe, ca nu mai puteam!!! E o atmosfera aici: manele, jocuri cu lupte crancene, jeg, fum de tigara, desi nu se mai fumeaza, dar probabil ca s-a fumat din greu si s-a imbibat mirosul... Palpitant! Si nu e chiar la coada orasului, ci in Iancului...) Bine ca scap!

In rest, nebunia plecarii, cu 3476 lucruri de facut aproape simultan, cu vandut masina si plans dupa ea si apoi cu circulatul prin Bucuresti cu transportul in comun sau cu taxiul (nu mai e prea mare diferenta)... Dureri de cap permanente, cu care m-am obisnuit deja. Sortatul lucrurilor pentru mutare...

Viitorul meu sot a fost in Romania vreo saptamana sa ma ajute cu diverse apoi s-a intors in Franta sa mai rezolve si pe acolo cate ceva si a fost bolnav toate cele 10 zile cat a stat in Franta. Are Crohn's, care e o boala ciudata, nevindecabila, care afecteaza intestinul, si a facut ocriza care a insemnat febra 39-40 o saptamana... Teribil -- si nu-i venea sa creada ca e asta, semana foarte tare cu o virozasi s-a tratat de viroza vreo cateva zile. Acum e pe un tratament puternic cu steroizi, pe care va trebui sa-l intrerupa extrem de lent, ca altfel se trezeste co tot felul de chestii oribile... Si luna viitoare vroiam sa plecam in vacanta! S-ar putea sa facem vacanta intre spital si casa, dar asta e. Macar sa ajung acolo si sa terminam cel putin cu aventurile mutarii. Astept sa ajung in Franta si pentru ca mi-e tare dor de voi, va citesc pe fuga si nu-mi place ca nu pot sa fiu mai mult in lagatura cu voi.

Va trebui sa schimb laptele formula al piticului meu de 8 luni (aici ii dau Nan, despre care am inteles ca nu se gastste), ce recomandari aveti, ca medicul la care vom merge e in concediu toata luna iulie?

Va sarut si astept sa va regasesc in conditii mai prielnice. (Acu' s-a schimbat muzica: au trecut pe trance!)

Sarutari!

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/sd_london/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 150
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...