Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce crema ati folosit?


Recommended Posts

Din pacate a trebuit sa nasc prin cezariana. Nu pot spune ca am o urma foarte inestetica dar cred ca se poate si mai bine. Am auzit pe cineva in tramvai povestea de o crema de la Aloe Vera care i-a placut foarte mult. Puteti sa-mi sugerati si mie cam ce sa cumpar, ce v-a placut voua? [url="http://photos.yahoo.com/otiliavermeulen"]Otilia si Ana Maria[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Otilia, depinde pt. ce vrei sa folosesti crema. Din cite inteleg eu, ca sa se vindece mai repede si eventual sa se estompeze taietura, nu ?

Eu iti recomand cu caldura crema de galbenele cu propolis. Este cicatrizanta si eu am fost f. multumita de ea. O folosesc si la bebe - dupa virsta de 1 an, ca pina atunci am folosit crema de galbenele simpla.

 

[pup]

 

Karina [sofer] + Bogdanel [copil]

 

Ajutati-l pe Mihaita !id="Book Antiqua">id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[bis] pentru crema de galbenele! Deosebita!

 

Si am auzit, intr-adevar, despre creme cu aloe cum c-ar avea propitati minune.. da nu-ncercat nu relatat [:D]

 

[pis] mamica de [copil] ( 13oct04 )


"Selon les statistiques, il y a une personne sur cinq qui est déséquilibrée.

S'il y a 4 personnes autour de toi et qu'elles te semblent normales, c'est pas bon."

id="right">id="size1">id="green">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am avut 2 operatii pe burta, una ginecologica si cezariana...nu m-am dat cu nici o crema dupa. S-a inchis frumos de aproape nu se mai vedea taietura...la prima, unde am avut drene cateva zile dupa op. Acum, dupa mai bine de 9 luni de la operatia de cezariana jumatate din operatie aproape nu se mai vede, doar un colt inca mai e vizibil, caci acolo s-a inchis dupa o luna jumatate. In mod normal corpul stie foarte bine sa cicatrizeze, doar sa ai putina rabdare. Daca stii ca faci cicatrice cheloide, foloseste cum au zis si fetele, crema de galbenele...si mai stiu ca bune sunt cremele pe baza de ulei de masline.

 

Poze [bibe] (23.08.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...