Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de oct-noi-dec 2003 (59)


Recommended Posts

Salutare,

Laura, tinem pumnii sa fie cu ochi. Daca e asa, felicitari si te admir ca ai curajul pentru al doilea copil, mai ales ca tu esti cea care te ocupi de Aldito.

Ileana, eu nu gatesc deloc cu prajeli. Nici pentru noi, nici pentru copil.

Gatesc frecvent mazare, fasole verde, pui cu sos de rosii si usturoi si pui cu smantana (pica asta la tine pe motiv de grasimea din ea).

Ce-i place lui Luca mai sunt pastele cu bucati de carne de pui si legume: broccoli, dovlecel verde, morcovi si adaug si un pic de usturoi. Ii place foarte mult. Poti sa-i faci din cand in cand si paste, asa ca diversificare, si isi ia energia din ele (daca nu are[:D])

Ciuperci are voie?

Cam astea imi vin si mie in cap acum.

Va las ca il pusei pe Luca sa-si faca somnul de frumusete, iar pe mine ma asteapta pestii.

Pupicei,

Ciuf si Luca

http://community.webshots.com/user/ciufa

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 138
  • Creat
  • Ultimul răspuns

'neatza!

 

Ven, spor la invatat, bine ca are cine sa te ajute cu treaba prin casa si copilul ca tu sa poti invatat cat de cat in liniste... Cand se da examenul? Parca prin toamna...

 

Alexandra, merci de retete. Hai ca-ti dau o reteta de pilaf care noua ne iese tare bine: folosesc legume congelate din punga (mazare, porumb, fasole verde, rosii, etc). Calesc putin in ulei orezul cu legumele. Cantitatile sunt: o cana de orez si una de apa. Si le las la foc mic juma de ora, acoperite, fara sa amestec, de regula folosesc un recipient de teflon. Apoi adaug carnea fiarta si taiata bucatele si le mai las putin pe foc. Acuma io cred ca depinde si de felul de orez folosit.

 

Ciuf, cum faci puiul cu sos de rosii? E un fel de pstropel? Zi si mie reteta, te rog. Habar n-am daca are voie cipuerci, nu i-am dat pana acum. Noua nu ne plac si nu prea gatim chestii cu ciuperci in casa.

 

Aseara i-am facut peste la cuptor cu cartofi noi si rosii. Nu prea i-a placut, a mancat putin ca-i era foame, dar data viitoare nu mai mananca deloc. Nu stiu ce are ca papa prost seara de vreo 3 zile, dimineata si la pranz nu se mai satura, si seara papa in sila. I-o trece si asta, sper.

 

Pup si o zi buna!

 

 

_______________________________________________

Ileana, mama deid="size3"> LUCAid="size4">(2 octombrie 2003)id="Lucida Console">id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut mamici,

Ileana,imi pare tare rau ca ai problemele astea cu Luca.Cu retetele nu stiu cum sa te ajut.Eu nu am gatit de regim .Mie mi se pare ca daca nu mananci gras,prajit si cu cat mai putin ulei si carne grasa,inseamna ca ti regim.Si,bineinteles,cat mai multe fructe si legume crude sau semipreparate.

Cu Luana am incercat de la bun inceput asa,cu Alex la fel.Cu Alex nu am avut incotro,caci a fost o situatie mai complicata,in sensul ca atunci a fost o perioada mai grea din viata noastra.Insa cu Luana...in primul rand ca ea a cerut si apoi ca eu nu am prea tinut cont de sfaturile cartilor.

Insanatosire grabnica lui Luca si tie sa-ti dea Domnul rabdare si putere sa treci cu bine de problema asta!

Alexandra,multumesc de urari.Daca tu,la 28 de ani esti baba,eu la aproape 37 ce mai sunt?!Poate dinozaur![:D] La 28 de ani il aveam pe Alex...Ce timpuri..[bang].Unde sunt zapezile de altadata?!....Iti doresc numai bine![:D]

Ven ,spor la invatat!Bafta multa!

Mamici,va doresc numai bine si spor in tot ce faceti![flo]

 

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, examenul e pe 18 iulie [q]

Azi tocmai am aflat ca suntem 38 de candidati pe........ 2 posturi, de fapt, ca toata lumea le vaneaza pe cele 2 din Bistrita, desi la tara sunt o gramada.

Sunt trista si neconsolata, Markus urla non-stop sa-l iau eu in brate, a trebuit sa-l ia tanti acum 10 min. sa-l duca la ea acasa, ca nu se mai putea, statea si urla langa usa incuiata unde invat eu, de mi se rupea sufletu.........

 

Of, of, of [q]

 

Venera, mama lui Markus (10 dec.2003)

Poze - [bibe] si[copil]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ven, lasa-l pe Markus in pace, ca nu-i bai daca urla putin, probabil e mai bine ca l-a luat tanti la ea acasa, mai schimba si el locul, are chestii noi de descoperit... Spor la invatat. Tin pumnii stransi, la o asa concurenta... Sigur nu e cu plie?

 

 

_______________________________________________

Ileana, mama deid="size3"> LUCAid="size4">(2 octombrie 2003)id="Lucida Console">id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, am revenit si eu din nou impreuna cu Andrei care s-a nascut la 17.10.2003 cu 4.300kg si 51 cm.Am reinceput serviciu asa ca din nou vom fi pe baricade.

Ileana imi pare tare rau pentru Luca sper sa treceti cat mai repede peste aceasta perioada si sa fiti sanatosi si veseli.

Ven -capul sus sunt convinsa ca o sa reusesti-nu toti sunt pregatiti

Pupici la celelate mamici si copilasi.[pup]

Andrei are acum 13.5kg si 8 dinti si patru masele si incercam sa ne obisnuim cu olita.Cam atat va tinem la curent cu noutatile.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, mersi de incurajari.

Ileana, nu stiu si nu ma intereseaza de pile. Eu merg pe cinstite. Niciodata in viata mea n-am avut pile la vreun examen. Si pentru asta am luat mereu note foarte bune, inclusiv la licenta, sau la celalalt examen de titularizare, dat in 1998, cand m-am angajat prima data, la care am luat (fara falsa modestie o spun) cea mai mare nota din jud. Covasna [:I]

Asa ca sper sa ma ajute Dumnezeu sa invat si sa am putin noroc, si o sa trec eu si prin asta cumva! [:)]

 

Va spun eu exact cand sa tineti pumnii strans-strans! [:D]

 

Marioan, bine ai revenit. Asteptam poze cu voi [;)]

 

Venera, mama lui Markus (10 dec.2003)

Poze - [bibe] si[copil]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ven, spor la invatat [cit] si multa, multa bafta la examen! Sa ne chemi

la o [bere] dupa examen [:D].

 

Marioan, te duci pe www.webshots.com, iti faci acolo un cont, si apoi pui poze cu nazdravanul. Asta e primul pas, iar al doilea, intri la profilul tau personal pe Despre Copii si modifici la semnatura ta ... adica adaugi linkul catre pagina de webshots, asa incat de fiecare data cand vei posta ceva, va aparea si adresa de webshots. Succes!

 

 

 

Mid="size5">id="blue">aid="size5">id="orange">tid="limegreen">id="size5">eid="red">id="size5">iid="blue">id="size5">id="blue"> [foto]

 

 

Pid="size4">id="blue">oid="size4">id="blue">zid="blue">id="size4">eid="blue">id="size4">Noiid="blue">id="size4">id="blue"> [foto]

 

Carmenid="size2">id="pink"> [mamica]id="Comic Sans MS">si [copil] Matei Gabrielid="size2">id="blue">id="Comic Sans MS"> - 27.10.2003id="size2">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...