Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de oct-noi-dec 2003 (59)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 138
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Pentru putin. Ai o scumpete de baiat [il], mi se pare ca seamana un pic cu nazdravanul meu Matei [:D].

 

[pup] de la noi.

 

Mid="size5">id="blue">aid="size5">id="orange">tid="limegreen">id="size5">eid="red">id="size5">iid="blue">id="size5">id="blue"> [foto]

 

 

Pid="size4">id="blue">oid="size4">id="blue">zid="blue">id="size4">eid="blue">id="size4">Noiid="blue">id="size4">id="blue"> [foto]

 

Carmenid="size2">id="pink"> [mamica]id="Comic Sans MS">si [copil] Matei Gabrielid="size2">id="blue">id="Comic Sans MS"> - 27.10.2003id="size2">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamicilor ![hia]

N-am mai scris de mult, dar obisnuiam sa va citesc zilnic de la servici.

Spre rusinea mea in ultima vreme n-am apucat nici macar sa citesc tot ce ati scris. Nu de alta, dar am fost plecati in concediu la mare.

 

In primul rind tin sa felicit pe noile gravidutze, Paulaid="blue">, Sympaid="blue">, Ancutaid="blue">. Ma bucur mult pentru voi si va doresc sarcina si nastere usoara.

 

Am fost la Jupiter la hotel Delta, cu programul "O saptamana la mare", adica 999.000 lei/pers pentru cazare 6 nopti la hotel de 3 stele. A fost super, am prins vreme buna, doar in penultima dupa-masa a inceput sa ploua, asa ca am plecat acasa cu o zi mai repede.

Din pacate apa marii a fost foarte rece asa ca nu am facut baie, dar am facut ceva plaja. Lui Codrin i-a trebuit o zi intreaga sa se obisnuiasca cu nisipul la picioare, la inceput nu suporta sa umble pe nisip nici incaltat. Dar pina la urma s-a obisnuit, a inceput chiar sa-i placa.

 

In rest, avem aproape 13 kg si 83 cm, toti dintii care trebuiau sa iasa pina la virsta asta.

Ah, sa nu uit, acum vreo 2-3 saptamini mi-a facut odorul puroi in git, de care am scapat doar cu antibiotic. La inceput Augmentin suspensie orala, iar apoi, fiindca nu mai voia sa manince, am trecut pe injectabil (amikacina). In a patra zi de antibiotic au iesit niste bubite pe corp, asa ca am intrerupt medicatia, fiindca n-am stiut ce are : alergie la antibiotic sau rush de la febra [bang]

Oricum, asta a fost factorul hotaritor pentru mica escapada la mare : sa faca cupilu' aerosoli ca sa nu mai aibe probleme cu gitul.

O sa pun si poze, dar n-am apucat sa le descarc. Va anunt eu.

 

Pupici [pup]

Simona si bb Codrin (14.12.2003)

http://community.webshots.com/user/simonarata

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!

 

Ileanaid="purple">, mai vin si eu cu niste idei cam banale: supa cu galuste, cocktail de fructe daca zici ca e mai grasut, poate brinza dulce amestecata cu rosii (a mea maninca). Multa sanatate!

 

Venid="blue"> iti tin pumnii sa ai succes! Din ce stiu eu (sint in domeniu [cheers]) nu prea mai e cu pile, se corecteaza centralizat si nu mai au pilosii unde sa intervina. Bafta multa!

 

L-am vazut pe Andrei, e f dragalas!

Pupice,

 

Oana si maimutica mica

Oana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ven,bafta la examen!...Da-mi voie sa te felicit pentru faptul ca examenele le-ai luat pe munca ta!Felicitari!Doamne-ajuta sa iei si acum!Pupici lui Markus cel necajit ca mamica lui invata!

Marioan,am vazut si eu pozele nazdravanului.....Tare dragalas!Sa fie sanatos si sa va aduca numai bucurii!

Ileana,ce mai face Luca?Cum se mai simte?Cum te descurci cu papica pentru el?Pupicei la micut!

Mamici,sa aveti numai bine si sanatate la puiutii vostrii!

 

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, mersi inca o data!

Oana, sa inteleg ca esti profa? ce predai? Hai ca ma bucur ca suntem colege de breasla, poate mai schimbam impresii [:D]

 

Marioan (de fapt cum te cheama?) e tare scump ochiosul tau de Andrei! Pupici la el!

Ana-Maria, mersi de incurajari. Mai, dar parca e un facut, acuma cand trebuie sa invat mai mult si mai organizat (ca de apucat cica m-am apucat din martie, dar invatam cam 1 zi/sapt.), Markus e disperat dupa mine, ar sta numai de gatul meu, urla cat il tin bojocii daca-l ia altcineva de la mine... copiii astia cred ca au un al 7-lea simt, stie el ca de fapt eu invat ca sa merg la serviciu, sa-l parasesc pe el...[:D]

 

Venera, mama lui Markus (10 dec.2003)

Poze - [bibe] si[copil]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marioanid="red"> bine ai venit, frumos baiat ai sa-ti traiasca!

Venid="red"> spor la invatat! Si sa ne spui cind sa tinem pumnii!

Ciufid="red"> mersi mult de oferta, nu e graba si ma recompensez, promit! Dar mai incerc sa mai gasesc si pe aici poate am noroc.

Ileanaid="red"> ma gindeam ca pastele daca-s in amestec cu sosuri de cruditati(rosii, dovlegei..etc) nu ingrasa, asa stiam eu de la curele de slabire. Ok pastele nu vor fi niciodata pt slabit, dar in combinatii usurele pot fi pt mentinere. Sunt pline de calorii periculoase cind sunt facute cu sosuri cu grasimi animale, adica cu unt, simtina, brinza..etc. Ar mai fi pastele din faine integrala dar sunt cam aiurea la gust[xx(] Si sa nu uit, ciupercile sunt grele la ficatel asa ca taie-le din schema.Iar dulciuri eu ii dau frecvent un baton din fructe uscate, poate se gaseste si la noi, e de la nestle, hipp si cam atit imi amintesc.

 

Fetelor inca nu a venit problema, cine stie cine stie, adevarul e ca am starea asta aiurea si de la raceala, poate o fi vreo confuzie, cu toata ca taaare mi-as dori sa fie un bbu!! Ma descurc eu cu amindoi, nu e problema.

Noi refacem gradina si e un taraboi aici de neimaginat...va pun poze cind o sa fie frumoasa.

Pup la voi[pup]

 

Vikinga& micul viking Aldo(15noi2003)

"Love like you've never been hurt and dance like you do when nobody's watching."

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

Simona, bine ca ai mai trecut si pe la noi. Ca stau si ma gandesc cateodata cate eram si cate am ramas. Stiu cand m-am inscris la voi, adica la topicul asta, parca ma speriam cate sunteti si ma gandeam cum naiba stiti de fiecare in parte. Si ia uitati-ne acum cate am mai ramas la "vatra". Asta e. Ca doar nu om fi o vesnicie pe aici.

Luca al meu doarme, asa ca am si eu un pic de timp pentru mine.

Azi i-am luat o jucarie pe care am poreclit-o zgomotoasa. Arata asa: http://community.webshots.com/photo/348791684/365244960QQhEtF.

Se aude de la o posta cand trece Luca prin comunitate. Si ce mandru este!!! Numai cu astfel de jucarii, mai are una care e masina de taiat iarba, il pot face sa mearga pe trotuar. Ca fara ele, ar iesi un dezastru. Merge tare haotic.

Aoleu. S-a trezit otomanul. Si eu care credeam ca doarme si el mai mult.

Mi-am cumparat un kit de microdermabraziune de Neutrogena si ma apuc sa ma fac "zana". Cica indeparteaza celulele negre si un mic strat de piele, diminueaza ridurile, petele de la soare si fata va fi mai luminoasa. Se practica pe la saloanele profesionale asa ceva, metoda este foarte eficienta. Nah, eu nu am bani sa ma duc la salon, asa ca mi-am luat sa fac acasa si macar pe jumate sa fie rezultatele satisfacatoare.

In alta ordine de idei. Luca mi-a scris toti peretii mei, aia frumosi cu pestisori, cu creionul. Si sa ma vedeti cum curat ca nebuna. Ca-mi si vine sa plang de ciuda. Nici nu am terminat bine camera lui ca el a si inceput sa o mazgaleasca. Cred ca pana nu termin proiectul, nici nu-l mai las sa se joace acolo. Dupa ce o sa termin, voi da pe pereti cu un strat incolor care sa-i protejeze de murdarie.

Ven, spor la invatat si tinem pumnii.

Marioan, sa-ti traiasca comoara ca e tare scumpa. Si sa pui mai multe poze.

Ileana, sosul ala cu rosii poti sa-l faci ca un ostropel, sau il ingrosi cu un pic de faina (nu rantas) si adaugi usturoi, foi de dafin si un pic de piper (poti si fara, daca ai zis ca nu are voie condimente). Luca e innebunit dupa el. Ar manca la greu asa ceva cu paine.

Ah, azi i-am dat suc de grapefruit. Mai ce mutre pe el. Ba ca-i place, ba ca nu-i place. Fitos.

Carmen, Laura T., spuneti-mi, va rog, cum se cheama vaccinurile de se fac la 18 luni? Pentru ce moasa-sa sunt? Ca mi-e tare teama sa nu-mi faca copilul vreo reactie de la ele. Is cam speriata.

Gata, ma cheama.

Ciuf si Luca

http://community.webshots.com/user/ciufa

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...