Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de oct-noi-dec 2003 (59)


Recommended Posts

Super mami, citeam aseara intr-un manual mai vechi de boli infectioase (ma documentam asupra mononucleozei infectioase) si am citi cu stupoare ca cea mai raspandita boala virala nu e gripa sau viroza, ci herpesul. Ce tratament a primit madra?

 

Carmen, Luca a fost baiat cumsecade zilele astea ca nu a cerut afara. da' cred ca si din cauza starii de rau de la boala, dar de regula si el cere afara. Ne face semne discrete, se imbraca singur, aduce pantofii, etc.

 

Mai, sa va spun ce problema avem mai nou: nu ii place sa stea la probat de sandale. Tot caut disparata samdale ptr vara, el fiind dolofan il incalt mai greu, si cand gasesc eu ceva ce mi se pare ca ii merge urla din tot sufletul si nu reusesc sa-l probez calumea cu ceva. Am iesit ieri dintr-un magazin transpirata toata, el facuse o balta de lacrimi in tavitza carutului... Ai vostri fac la fel?

 

 

_______________________________________________

Ileana, mama deid="size3"> LUCAid="size4">(2 octombrie 2003)id="Lucida Console">id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 138
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Ileana, Matei nu face scandal cand ii pun sandalele, chiar vine cu ele in mana si imi zice paaaa, pa, adica sa mergem la plimbare [:D], deci el asociaza sandalele cu iesitul in parc, si nu face scandal niciodata cand il incalt.

 

Mid="size5">id="blue">aid="size5">id="orange">tid="limegreen">id="size5">eid="red">id="size5">iid="blue">id="size5">id="blue"> [foto]

 

 

Pid="size4">id="blue">oid="size4">id="blue">zid="blue">id="size4">eid="blue">id="size4">Noiid="blue">id="size4">id="blue"> [foto]

 

Carmenid="size2">id="pink"> [mamica]id="Comic Sans MS">si [copil] Matei Gabrielid="size2">id="blue">id="Comic Sans MS"> - 27.10.2003id="size2">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oana si Ancutza, bine ati venit! [flo]. Mai povesteste despre mandrete si pune poze sa o vedem.

 

Mid="size5">id="blue">aid="size5">id="orange">tid="limegreen">id="size5">eid="red">id="size5">iid="blue">id="size5">id="blue"> [foto]

 

 

Pid="size4">id="blue">oid="size4">id="blue">zid="blue">id="size4">eid="blue">id="size4">Noiid="blue">id="size4">id="blue"> [foto]

 

Carmenid="size2">id="pink"> [mamica]id="Comic Sans MS">si [copil] Matei Gabrielid="size2">id="blue">id="Comic Sans MS"> - 27.10.2003id="size2">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Bine ati venit mandrelor - Oana mami, si Ancuta fetitucaid="red">[bis][bis]

 

eu te-am vazut si la alt subiect si chiar vroiam sa te intreb de ce nu vii si la noi, mamici de oct nov dec[cool], ca am vazut ca Ancuta e de aceeasi varsta[^]

 

Alinaid="red">, io... m-am uitat luung la Teo (recunosc, nu la toata emisiunea), da' sa ma pici, ca n-am vazut nimic cu DC pe acolo...[bang], cum a fost?

 

Supermamiid="red">, mama miaaa, asa febra mare??? Doamne!! pffuuu...[q]

de la ce fratioare?

Isabelita, uite Mariuca da un pup[pup] la tine pe obrajori sa ttreaca si sa treci la joaca ... cat mai repede!promiti?[flo]

 

va pupacim pe toate

 

Gabriela si Mariuca

 

POZE CU MARIUCA

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

Oana, bine ati venit printre noi.

Alexandra, mai nasol cu febrele astea. Sanatate maxima printesei.

Mai, fetelor, eu is un car de draci. Cainele asta ma scoate din minti. Acum, de cand cu piscina, bea apa din ea si imi face diaree. Ca, deh, eu schimb apa o data la doua zile. Si ma pricopsi azi cu diaree, voma, si tot asa. Ca sa nu mai zic ca acum doua zile tot asa mi-a facut. dar atunci a fost sotul si a curatat el. Acuma e randul meu. Nu stiu ce sa ma mai fac cu el. Aseara l-am scos afara, l-am bagat in cusca, ca aia e casuta lui, a inceput sa scheaune, s-a dus sotul cu el afara a facut pipi si de dim. supriza: caca si pipi in cusca. Si cica cainele niciodata nu-si face nevoile in locul unde doarme. Aiurea. Caine ca asta asa tampit nu am mai vazut pana acum. Nici cand mergem cu el in parc nu e cuminte. Trage ca un nebun, latra la toata lumea, la toti cainii le-ar sari la gat si ma umple de draci. Ce-i drept nu pot sa ii acord prea mult timp, ca am copilul. Dar de trei ani de cand il avem nu s-a schimbat cu nimic. A draq e rasa asta. Asa as scapa de el, dar parca mi se rupe inima.

Oh, Doamne, acum fiu-meu cara tot ce se poate gasi pe jos in casa, mi le arunca in piscina. Am gasit acolo sandale, vase din masina de spalat, papuci, plase, etc.

Azi ii aratai balena pe perete si zice "ba"

Va las ca sunt un mare car de draci.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut mamicute si burticute,

 

N-am mai postat de mult.Treburi in casa si musafiri....Luana a inceput sa se trezeasca la 8.30 si timp de intrat pe DC nu prea mai am.

Oana,iti urez si eu bun venit.

Alexandra(Super mami),imi pare rau ca nu ai reusit sa vezi pozele.Se pare ca netul a mers cam rau in seara cand am pus pozele in album.Aveam chiar mai multe,dar am reusit sa pun doar 5.Oricum sunt suficiente,cred eu.Sper sa iti placa.Cam ciudata chestia cu Isabel.Eu nu am mai auzit de treaba asta cu febra si copilul sa nu arda....Ciudat!Multa sanatate printesei si sa-si revina repede!

Uki,mititica de Mariuca cu genunchii juliti...Pupici la picioruse sa treaca.Te-ai suparat pe tati ca nu-i atent?Stai sa vezi ce a facut tati nostru:pe strada pe la noi prin cartier se schimba linia de tramvai si e santier mare.Pe unde sunt gropi in trotuar s-au pus niste podete de tabla,sa treaca tot omu'.Luana bineinteles ca a trecut pe podet,ca nu vroia sa ocoleasca fata.Bun!Si ca sa nu se intample ceva,tati a luat-o de manuta,dar cand sa coboare podetu',la capat era o gropita ,iar Luana a vrut s-o sara,iar tati i-a dat drumul de mana,ca asa i s-a parut lui ca Luana poate sari.Si bineinteles ca Luana a luat tranta si a cazut cu gura in praf,pe ciment.Are si acum julitura sub buzita de jos,de zici ca e murdara tot timpul.Iar de picioruse si julituri...Nu mai vorbim.Arata ca picioarele unui baietoi.Sa nu iti mai povestesc ce au auzit urechile lui tati din gura mea.

Ileana,eu nu am probleme cu probatul ....nici la sandalute sau alta incaltaminte sau la hainute.Am observat ca Luanei ii place sa probeze si chiar isi exprima preferinta fata de ceva care ii place.Cand i-am cumparat sandalute,in primavara,a probat 3 perechi,dar si-a luat singurica perechea care i-a placut si mi i-a dat s-o incalt cu ele.La celelalte nici nu s-a mai uitat.Iar acasa se incalta cu orice gaseste la usa:pantofii tatalui ei,papucii mei,adidasii fratelui....incaltamintea musafirilor....Nu conteaza.

Multi pupici lui Luca!

Ciuf,nasoala faza cu piscina!...Iar pe catel poate ar trebui sa-l dai la dresat...Zic si eu!Pupici la voinic!

Fetelor,va doresc zile frumoase si sa aveti tot binele din lume.

 

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Poze-de-familie

La joaca.31.05.2005

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata !!!!

Oanaid="red">...se vede poza si puiutul e tare dulce. Frumusica foc.

Carmen id="red"> [pup] multumesc mult, o sa-i dau cu siguranta dupa ce scapam de asta.

Ileanaid="red"> eu sincera sa fiu nu am auzit pana acum de asta. Aveam idee de herpesul ala simplu, pe care il faci de la temperatura sau calduara sau mai stiu eu de la ce.

Cu pantofii, Isabel e ca Matei....ma fugareste prin casa cu ei sa-i pun.

O sa-i treaca, e o fita de moment. Rabdare mami ![pup]

Valeriaid="red">....da' nu ti-am zis sa-l faci pachet si sa-l trimiti la Alexandra ? Eh, acu' daca am aflat ca face prostioare....nu-l mai vrem ![zz]

Desi am avut o gramada de caini de-a lungul anilor....recunosc ...toti au fost niste tolomaci. N-am reusit sa educam nici macar unul asa cum trebuia.

Tati a avut (inca mai e acasa la ai lui) o catea doberman...incredibil de inteligenta si de educata. Dar era asa din nastere. E batranica rau...cred ca are vreo 14 ani acum.

Nu poti sa pui un baby gate sau ceva asemanator ....sa nu mai aiba acces la piscinica ?

[:-)))] ce figura e Luca !!!!!

Ana Mariaid="red">...tot nu vad pozele. Le-a vazut cineva ? Nu stiu de ce.

 

Isabel e mai bine decat credeam ca o sa fie. Dar noaptea trecuta a plans in somn saracuta si s-a tot trezit. Am mai trezit-o si noi sa-i dam medicamentul [V]

Dar e cumintica, ia medicamentele frumos....e papusica mea cuminte.

Nu a mai facut temperatura. Dar are limbuta (atata vad eu, ca am inteles ca are gurita plina si gatul la fel) plina de bubite.

Si din cand in cand vine la mine cu limbutul scos si imi arata "a,a,a"...[:(]

Lasa ca se face ea bine !!!!

Lesinam de caldura, ceea ce duce la consumul exagerat de inghetata, ceea ce duce la cresterea exagerata a kg...

In rest nu avem noutati,

Va pupacim pe toti si multumim pt urarile de sanatate...avem nevoie.

[pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup]

Alexandra si puiutul Isabel

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bonjour!

 

Oana, am vazut poza cu domnisoara ta, e simpativa foc cu freza aia de baietel. mai vreau poze.Mi se pare mie, sau e bronzata binisor?

 

Super mami, normal ca tratamentul pe care i-l dau l-a prescris medicul, eram doar curioasa ce prescriu alti medici si daca se poate si mai rau decat a facut Luca.

Ai sa vezi ca o sa se simta mai bine Isabel dupa 2-3 zile de tratament. Ce medicamente ia?

 

Ciuf, vai de bietul caine cu diareea lui... Nu mergi cu el la medic sai dea ceva? daca-i mai batran nu ti-l dreseaza nimeni, de regula se dreseaza caini pana intr-un an.

 

Ana-Maria, cred ca si tati s-a speriat cand a cazut fata. Cat de tare l-ai admonestat? [:D]

 

Uki, tati al nostru e ceva mai responsabil cand iese afara cu copilul. Baiul meu e ca nu prea iese, mai mult pe mine cade sarcina plimbatului cu copilul.

 

Weekend placut!

 

 

_______________________________________________

Ileana, mama deid="size3"> LUCAid="size4">(2 octombrie 2003)id="Lucida Console">id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...