Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de oct-noi-dec 2003 (59)


Recommended Posts

 

Buna!

 

dragele mele!

 

stateam asa si ma gandeam... va rog mult si din suflet, dupa intamplarea pe care v-am povestit-o, sa nu va faceti despre mine impresia ca sunt o mamica iresponsabila![V]

 

am gresit, stiu![bang]

 

ma straduiesc mult sa fiu cat pot de buna (perfect, e oare cineva???)

 

of, aveam asa o inima incarcata, am povestit si la ati cand a venit, si el ca si Carmen, cica il lua la bataie pe individ[haibat]

 

ma rog, a trecut...invatare de minte!!!

 

voi ce ati mai facut?

 

noi ieri am fost la iarba verde... cu barcuta de plastic si am pus in ea apa pentru Mariuca, bineinteles ca n-am scos-o din ea toata ziua...in rest, a fost frumusel[;)]

 

Va pupacesc[pup]

 

 

GABRIELA SIMARIUCA(31 dec 2003)id="size3">id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 138
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Stiti ma gandeam la fazele cu copiii...e naspa cand nu poti intra in magazin ca esti cu caruciorul, ce sa zic, aici nu exista loc care sa nu aiba rampa, evident pentru mame cu carucioare, dar si pentru handicapati, in RO de mult ori imi venea sa-i strang de gat ca nu exista asa ceva...de exemplu la helpnet-ul din cartier, zdranga daca aveai cum sa intri, si mai erau si niste scari de piatra de innebuneai sa urci...si by the way, la blocuri la fel, urcam cu carutul pliat si fii mea venea sa o ia tata sau mama in brate ca ai mei stau la etajul unu, dar tot neplacut, pana o scoteam afara era tragedie ca recunosc ca eu sunt mai comoda din fire si mi s-ar parea normal sa fie facilitatile astea pentru mame [:D]

 

ehe...hai sa ma laud, am imbracat-o si io in premiera mondiala pe fii mea cu rochita, ca altfel isi pune poalele in cap, parca ar fi baiat zau asa...[:p]

 

http://community.webshots.com/user/poolbeertje

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Urit rau de tot sa-ti pierzi copilul..chiar si pt un minut! Uite ca si eu l-am lasat odata chiar linga o brutarie micuta din asta de unde se iau piinici proaspete si de carut l-am legat pe Ricky, ma rog va dati seama ce ciine fioros de 2 palme, dar stateam mai mult in usa asa, mai cu mina intinsa sa dau banii, ei va dati seama o pozitie din aia rasfirata[:D]. Da si am vazut ca a mers treaba repede si bine chiar a doua zi am vrut sa fac la fel, tocmai legam ciinele de carut si chiar atunci se apropie din fata un barbat asa la vreo 35 de ani, maare un vlajgan ce mai, imbracat el in haine curate si bune, dar nu stiu ce avea, ori era bonlav psihic ori era beat cu oate ca la 10 dimineata cam greu de crezut. mai si dadea din miini si vorbea asa tare cu el insasi sau stiu eu cu ce umbre prin capul lui, traicetoria de mes o avea asa cam haotica, de stiti cum mi-am luat si carut si tot si am plecat de acolo imediat! Aici pe insula unde stau eu, nu e infractionalitate mare, chiar e calma lumea, dar uite ca mai pot fi oameni cu probleme! Deja vedeam numai filme horor prin capul meu si de atunci nu il mai las absolut deloc singur pe afara, sub nici o forma!

 

Fetelor ieri am vazut si o gramada de poze de ale voastre, in sfirsit am vazut-o si pe Super mami, mai da de ce te-ai tinut asa la secret, esti o mama tare frumoasa si cu trasaturi fine! Uki nu se vede ca esti grasa, zau asa, ori esti bandita si pui ca si mine numai poze din alea bune[;)]. Pupic la toti puii frumosi, mai mai ce au mai crescut! Numai Ileana vad ca nu are poze noi, te certam sincer! lena tu intineresti soro! Zi-ne secretul! Cred ca de la plimbarile pe motor ti se trage[pup] iar Freya cu rochita e adevarata zina, mai mai pup la ea ce stie sa pozeze! Ehei rafinata de mica asa ca ma-sa[;)]

 

Noi am fost simbata la piscina, ma rog e un complex mare cu fel de feluri de bazine, ba cu valuri ba cu bule ei nebunie mare. Si pt pitici chiar foarte frumos amenajata, Aldo va dati seama numai acolo ar fi stat. Chiar a fost super distractia, mergem si we asta, poate reusesc sa fac niste poze.

 

Mai fetelor din America, am si eu un pitic pe creier, un moft. Aveam pt Aldo o esarfa cu steagul americii cumparat de la Disney paris, stiti voi din ala ce se leaga la ceafa uite asa http://community.webshots.com/photo/297072634/362689387ajFnjG

, da si l-am pierdut sapt trecuta in supermarchet. Mai si asa tare imi placea cum ii statea..! Tot caut acum pe net dar nu gasesc nici cum , aveti vreo idee de vre-un site de la voi de unde sa cumpar? Chiar am un pitic maare pe cap[:D]

Pup la voi si la pitici:)

 

 

 

Vikinga& micul viking Aldo(15noi2003)

"Love like you've never been hurt and dance like you do when nobody's watching."

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare mamici!id="green">

Frumosi bebelai aveti, sa va traiasca! (Am facut un tur [bicla]de poze in weekend).

Avem si noi alte doua foto pe http://community.webshots.com/user/oana7326

asta ca sa raspundem criticilor[;)]

Ileana, mergem la vara in HAlkidiki cu bebe, am auzit ca e f frumos. Povestesc dupa.

 

Pupici,

OAna si Anca mica

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vikinga ce mare s-a facut Aldito [olala] si ce-mi place mie mai mult si mai mult, ce visam si eu( ca deh si jan are parul ondulat) este parul lui, asa de dulce, numa carlionti...de la tine, i-a luat nu? iar tie asa tunsa itzi sta bestial...dar cum te-ai indurat sa-ti tai pleata aia asa de lunga si ondulata, bien sure [;)]...pe motor as vrea io sa ma sui mai des, dar cand vine barbate miu acasa e deja seara si seara nu prea avem cu cine sa lasam t-rex-ul.

 

Ciuf nu mai zi de watercraft ca io sunt mare fan desi nu stiu sa inot [:D] dar astea sunt singurele chestii care-mi plac pe apa...si erau si in romanika inca de prin 96 aveam eu o gasca de prieteni care le atasau pe suport in spatele masinii si se duceau la Costinesti sau Mamaia sa se dea un pic pe apa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mey fetele, chiar asa? Am ajuns pe pagina2! Caldura mare afara se pare [:D]. Si pe aici or venit caldurile de stam cu limba pe afara, dar nu mai plang prea tare, ca mai bine asa decat frigul de iarna. Am fost si noi ieri la Safari Parc, o sa pun poze mai tarziu, Matei a fost super incantat [:D]. Va pup ca tre sa fug .. mai continui mai tarziu.

 

 

 

Mid="size5">id="blue">aid="size5">id="orange">tid="limegreen">id="size5">eid="red">id="size5">iid="blue">id="size5">id="blue"> [foto]

 

 

Pid="size4">id="blue">oid="size4">id="blue">zid="blue">id="size4">eid="blue">id="size4">Noiid="blue">id="size4">id="blue"> [foto]

 

Carmenid="size2">id="pink"> [mamica]id="Comic Sans MS">si [copil] Matei Gabrielid="size2">id="blue">id="Comic Sans MS"> - 27.10.2003id="size2">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neatza!

 

evident, am scris un ditai mesajul si cand sa-l postez, forumul a devenit inactiv. [:D]

 

Carmen, la noi nici vorba de vreme frumoasa, ploua de ieri dupa amiaza intr-una...

 

Oana, am vazut pozele cu mandra, e o frumoasa. Concediu placut! In ce perioada plecati?

 

Vikinga, la cate probleme am tot avut cu Luca de o luna incoace nu ne-a mai ars de facut poze. Dar recuperam noi. :))

 

Lena, felicitari pentri rochita, sper ca ai poza evenimentul, da?

 

Noi ieri am fost la control iar la medic:

- regim alimentar 6 luni, fara efort prea mare;

- nu are voie la soare, deci anul asta taiem marea de pe lista. probabil o sa mergem cateva zile la munte

- gata cu antibioticul, gatul e ok

- luni mergem sa luam sange si sa facem o multime de analize + exudat iar

 

Cam atat despre noi...

 

 

 

_______________________________________________

Ileana, mama deid="size3"> LUCAid="size4">(2 octombrie 2003)id="Lucida Console">id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello leneselor

 

Ileanaid="red"> uf ce rau imi pare. Mi-e o mila de puiut. Hai ca analizele le face el si trece repede, dar regim si fara efort !!! Ce inseamna mai exact efort la varsta lor ? Si ce regim?

Si cu marea e cam nasol, mergeti la munte...recuperati la anu' [pup]

Carmenid="red"> abia astept pozele cu nazdravanul. Btw, ies dinti...ma gandesc la tine in fiecare zi si zic saru'mana.[flo]

 

Copilul meu doarme de 3 ore jum, m-am uitat pt a mia oara Father of the bride....m-am plictisit....sa se trezeasca monstrulica sa ma "chinuie" !!!!

Azi ne intalnim cu niste prieteni bebei la o petrecere in parc.

Hai ca se trezeste puiutul monstrulica,

Pupicei si spor la scris

Alexandra si bebelina bulina Isabelita linda

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alexandra, regim alimentar inseamna fara dulciuri din comert (oricum nu ii dadeam nici inainte), fara prajeli, mancare grasa, fara tocatura, fara prea multe condimente, fara mezeluri, branzeturi foarte grase. In ceea ce priveste efortul fizic trebuie sa am grija sa nu alerge pana oboseste rau de tot, oricum nu prea alearga el, dar cine stie. :))

Si Luca a dormit ieri 3 ore si ceva, dar la el asta e o mare raritate, biata mama s-a dus si l-a trezit pe la 4 jumate, ca se gandea ca nu mai doarme noaptea. Oricum n-a dormit din cauza de masele. [:D]

 

 

 

_______________________________________________

Ileana, mama deid="size3"> LUCAid="size4">(2 octombrie 2003)id="Lucida Console">id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...