Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Medicul vine noaptea sau nu ??


Recommended Posts

quote:Originally posted by Sch_Ralu

Oare ce trebuie sa fac acum, sa-mi gasesc si o moasa cu care sa discut ? Si daca nici aceea nu va putea veni ? [bang]

 


id="quote">id="quote">

 

nu e rea ideea, dar mai gandeste-te cu epiziotomia...

moasa vine sigur , cred eu.

in ceea ce o priste pe Gratiela D, stiu sigur ca nu vine noaptea desi zice ca da (de la o asistenta la nasteri)

doar in cazul in care ii spui ca sotul tau va merge si o va lua de acasa-e posibil sa vina totusi.

oricum , stai linistita la la municipal sunt majoritatea medici f buni .

nastere usoara

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 13
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Medicul trebuie sa vina si noaptea, altfel ce doctor este? Chestia cu "du-te la spital, ca te preiau cei de acolo si inainte sa nasti ajung si eu" nu tine; sotia mea a ajuns la spital la 5 si a nascut la 6. La ea a venit doctorita, dar asa am stabilit, sa sunam oricand, altfel cine isi pastreaza un doctor care intre orele x si y nu poate fi deranjat?

 

http://community.webshots.com/user/tora97

 

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sfat de la una patzita: asigura-te ca poti avea incredere in medic,stimuleaza-l ori de cite ori potzi; asat pt sigurantza ta ca il vei gasi la orice ora din zi si din noapte plus pt procedura in sine, felul cum se va purta cinde vei fi pe masa;observa de pe acum dk este grabit cind consulta dk da rasol....eu am nascut in we, s-a rupt apa la 3 am la 5 am eram la maternitate si sunam dispe la medic sa vina si...tel.inchis!!!nu-i problema ca am nascut la 9,30 dar ea era in continuare cu tel.inchis undeva la munte; si cit am pompat in buzunarele ei 9 luni[bang] si am nascut cu neica nimeni care era de garda dar ii multumesc si acum din tot sufletul ca a fost super-mega gentleman, m-a ajutat enorm, a fost blind si nu s-a intimidat la racnetele mele si m-a tinut de vorba in timp ce m-a taiat de habar n-am avut, m-am prins doar cind a cerut ata si ac!

succes!

M.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...