Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de ianuarie-februarie 2004 (76)


Recommended Posts

Buna fetele[colegi]

 

gaza mea doarme de 3 ore jumate...mama si ce bine e!!!!!!!![bis]mi-am facut de cap[vampa]...intai bicicleta 30 de minute , apoi abdomene si ceva exercitii pentru coapse, apoi un super dus cu toate alea frumos mirositoare, apoi mi-am pus frumusel curutul gras la net si v-am citit.

Am si papat intre timp buun si acum sunt la inghetata, stiu ingrasa dar nu mai vreau dietaaa!!!fac miscare si maninc usurel si sper sa ma mentin ca de dat jos...no way!

 

Tatiana nu degeaba se zice ca fetitele sunt mai sclifosite, a mea daca nu-i pica bine o imbucatura s-a dus toata masa, o simandicoasa.

Ma bucur ca sunteti bine[pup]

Mai merge Clara la gradi?cum mai e?la ce ora o trezesti dimineata?cit doarme la prinz?si la cit o culci seara?O sa ma confrunt cu trezitul dimineata si tare mi-e ca nu o sa-i ajunga somnul...

 

deci le putem da la micuti ciuperci?nu-i rau, mai diversificam [bis]

 

Anca hai inca o strigare [:D] Babeeeeee!!!!!!!id="red">id="size4">

 

iri imi pare rau ca ati trecut prin aventuri de genul celor din spital...sanatate maxima gazutei si ciudat ca nu si-au dat seama de la ce e dupa ce au chinuit copilul[V]

Numai bine!

 

Adriana ma bucur ca ai gasit pe cineva pe sufletul tau, ce program o sa aibe bona si cit v-a cerut?care mai sunt tarifele?face si menaj?

[pup] lui Rares

 

nani bun!

 

 

Emilly cu[/url"] gaza ei[9cer]id="size1">

Cea mai frumoasa si mai profunda traire omeneasca este misterul. (Albert Einstein)id="violet">id="size1">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 147
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Va rog sa ma ajutati cu o idee: cat se da la un botez, la masa (la restaurant)? Asta pe langa un cadou (in acest caz, consistent), desigur.....

Poate vreuna dintre voi a organizat botezul copilului la restaurant sau poate ati mers pe la altii....

Noi suntem convocati la Bucuresti in weekend, de niste prieteni f buni, deci nu putem lipsi. Am primit invitatia cam din scurt si n-am avut timp sa ne interesam...

 

[pup] Vic & [bis] Sebi (04.02.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mav,

 

Depinde de restaurant, de meniu, etc... si de cat de apropiati iti sunt!

 

In gen un meniu cu totul se invarte la cca 1mil...la botezul Maysei la un restaurant mediu dar cu multe feluri si multe chestii mai fine, plus bauturi de toate felurile (wiski, gin, coniac, martini, etc, etc...)luate de noi, plus platit muzica...ne-a dus la meniu pe cap de om (acum un an) de cca 1,2 mil...

 

Deci pe pereche e ok dc dati cca 3 mil, binentzeles ca se poate si mai mult.

Voi stiti!

 

Sunt curioasa de parerile celorlalte!

 

[majoreta] Ramona id="red">si [copil]Maysa (27 ian. 2004)id="orange">

 

Poze cu Maysa-"Duracell"id="size2">


[:D][:D][:D] Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate.(Jack Penn) [:D][:D][:D]id="limegreen">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare dragelor...

Am citit intr-un suflet tot ce-ati scris in ultima vreme.

 

Eu sunt nauca cu serviciul...nu vreti sa stiti...

TATIANA, FELICITARI, SA AI PARTE DE DOI BEBICI SANATOSI SI FRUMOSI! CLARA VA FI FERICITA!id="red">va FI GREU, DAR dOAMNE-dOAMNE II DA OMULUI EXACT CAT POATE DUCE!

 

 

MAv, noi sambata avem o nunta...mi-am pus is eu intrebarea ta si m-am dumirit! Noi vom cotiza mai mult putin...noblesse oblige...

 

DE doua nopti Masya se trezeste plangand si in cursul zilei cere intr-un a"late-late" (lapte, adica)...nu mai vrea sa manance mai nimic...sunt putin ingrijorata.

Plus ca o perioada, cat a stat mama mea la mine (2 luni), Maysa incepuse sa manance chiar super bine...decand a revenit soacra-mea, s-a dat din nou peste cap...nu are metoda in a o face sa manance...

 

In fine..acu dau vina pe dinti...dar saptamana trecuta nu erau dintii....

 

Inca tot 6 dintisori avem...nu vreti sa stiti ce gingie valurita si umflata are...saracutza, are momente cand de durere musac din pat, se musca de manutze...

 

IAr eu sunt zombie ziua!

Si zombie si noaptea, dupa cum vedeti, ca bantui p'aci!

 

Pupicei si ne mai "vedem"

P.S am pus doua poze noi cu Maysa!!!Sunt de sambata, am fost cu ea la pescuit!id="red">

 

[majoreta] Ramona id="red">si [copil]Maysa (27 ian. 2004)id="orange">

 

Poze cu Maysa-"Duracell"id="size2">


[:D][:D][:D] Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate.(Jack Penn) [:D][:D][:D]id="limegreen">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Diana, doar atat se vede la bebici. Inca n-am poze, ca de emotii, am uitat sa fac, iar "masinaria" de la cabinet nu scoate.

 

Emilly, pe Clara o pot duce la gradi pana la ora 8,45. La 9 servesc micul dejun. In zilele ei bune se trezeste la 7,30-8, in cele mai putin bune, chiar si la 6. La pranz, acasa doarme cam 3 ore, de la 14-17; insa de doua zile o las sa doarma la gradi, aici doarme mai putin, de la 13-14,30. Seara se culca la 21. Eu zic ca daca o vei trezi dimineata mai devreme, isi va forma somnul atat cat ii va fi necesar.

 

Ramona, de pe-acum o faceti pe Maysa pescarita! [pup] scumpetei!

 

 

 

 

 

 

 

Tid="red">aid="limegreen">tid="blue">iid="orange">anid="purple">aid="pink"> [gravi] 9+ si [copil] Cid="red">lid="orange">aid="limegreen">rid="blue">a id="purple">Mid="purple">aid="blue">rid="orange">iid="limegreen">aid="red">id="Comic Sans MS"> (31 ian 2004)

 

[foto] Album nr.1 Clara Album nr.2 Clara Album nr.3 Clara[foto]Album grup 1 Album grup 2

 

[/url"]Prichindeii

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hristos s-a inaltat !id="purple">

 

Tatiana , de mult timp doream sa te intreb la ce fel de gradinita o duci tu pe Clara si de cind .Cum s-a acomodat si ce program au? Presupun ca tu ai mai dat asemenea informatii , dar eu sunt relativ noua in grupul vostru .

 

Acum m-am uitat pe listuta copilasilor si m-a frapat un lucru:lungimea avuta la nastere a unora dintre ei ,56 sau 57 cm .Eu nu am mai auzit pina acum pe cineva care sa fi nascut un copil atat de mare.

 

Gabi ,[gravi] 22 sapt. si [copil] Mihnea

 

http://community.webshots.com/user/gabiarama

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!!!

 

Noi azi implinim 4 ani de casatorie[bis]!!! E o zi mare pt. noi si ma minunez cat de repede au putut trece. Acus facem 10[:D]. De sarbatorit in doi vom sarbatori tocmai in we cand vom gasi o bona de imprumut pt. Raresid="blue">[;)].

 

Ramonaid="blue">, am vazut-o pe Maysa id="blue">si este o dulceata[pup]. Rares id="blue">a facut okii cat cepele cand a vazut-o[olala]. Sa mai pui poze ca tare scumpa este!

 

Mavid="blue">, noi am dat la un botez in ianuarie 3 milioane si a fost facut la Rest. Pescarus, in Herastrau. Eu stiu ca meniul de persoana se invarte cam pe la 20 de euro, plus bauturile, dulciurile.

 

Emillyid="blue">, dna cu care am vb. pt. Rares id="blue">ne-a cerut 4,5 milioane pt. 8 ore pe zi, plus doua marti pe luna pana la 18.30. In asta intra tot ce inseamna Raresid="blue">: plimbat, hranit, schimbat, spalat la fundulet, facut papa pt. el si un menaj usor pt. noi.

Preturile am auzit ca se intind de la 3,5 milioane pana la multe milioane, depinde de pregatirea bonei, de atributii, de timpul cat sta cu bb.

Acum important e sa se inteleaga cu copilul si lui Rares id="blue">sa-i placa si sa se ataseze de dansa. Sper sa fie bine.

 

Monicaid="blue">, eu nu i-am dat ciuperci lui Rares id="blue">si pediatra mi-a zis sa mai asteptam.

 

 

 

 

 

 

Adrianaid="blue">[sofer] si [:o)] Raresid="red">id="size3">

 

(13.febr.2004)id="orange">id="size2">

poze cu Rares

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adrianaid="red"> , la multi ani fericiti!!!! Sa va iubiti pana la adanci batraneti si sa va bucurati de familia minunata pe care o aveti!!!! id="red">

Sa vedeti ce baiat manacacio are mama acum... dimineata la prima ora cere de manacre ,cereale cu lapte de la Nestle un castron cu varf ( De la Nestle) si mai cere, asa ca ii mai dau.

Dupa aia pe la 10 mananca covrigi, biscuiti, ce mai gaseste. La 12 mananca mancare , azi a mancat mazare . Pe la 5 iar mananca, seara iar o gramada de cereale . Inca nu mananca el asa orice, mai face mofturi la ou...imi pare rau ca nu papa ou, dar mai insist.

Asa ma bucur cand il vad ca mananca, si cere el.Panaa cum ma rugam de le sa deschida gura si plangea cand ma vedea ca vin cu mancarea la el . Acum nu are rabdare sa-i pun si daca se tremina ia punga cu cereale si varsa in castronel.

L-am laudat destul, sper sa ramana asa, sa nu il mai paue iar toanele. Insa e posibil ca antibioticul ala sa-i fi rezolvat problema, sau vitaminele....vitamine i-am dat acum vreo luna.

Acum ii dau fier si vitamine mi-a zis sa ii mai dau. Insa i-as lua ceva natural, nu Vi-sol sau Sana-sol ( asta ne-a recomandat pediatra)

 

 

 

 

 

 

Monicaid="Comic Sans MS">id="red"> [mamica] si [copil] ALBERT EDUARDid="Comic Sans MS">id="blue">

(19 ianuarie 2004 )

[foto] Album Albert

Bebelusi de ianuarie-februarie 2004

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hristos s-a inaltat!
id="left">id="red">Bine v-am regasit!O perioada lunga pt mine,nu am avut acces la DC pt ca hardul calculatorului s-a stricat asa ca pana am cumparat altul a durat.Ma bucur sa va citesc si vreau sa urez sanatate multa mamei Tanieiid="red"> si sarcina usoara Tatianeiid="red">!
id="left">Saphirid="red"> multa putere iti doresc si cate un [pup] pt piticii tai!
id="left">Adriana id="red">iti tin pumnii pt tot ceea ce vrei sa faci!
id="left">Emillyid="red"> la noi e durere cu olita ,fiecare tentativa s-a soldat cu urlete inspaimantatore asa ca pt moment am renuntat.
La multi ani Adriana si sa fiti nespus de fericiti!id="red">id="size3">Despre noi:puii sunt cuminti iar eu imi ocup marea majoritate a timpului cu invatatul pt ca am intrat in sesiune.Maria mananca foarte bine si face toate nazbatiile,e mai nazdravana decat frate-su.Robert va lua premiul intai si anul asta si s-a mai cumintit ,iar in ultima vreme ma ajuta si la treburile casei.Sunt niste scumpi amandoi si tare-s mandra de ei.

 

Andra ,mamica lui Robert si a Mariei album no1 album no2 albumul no3

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adevarat a inaltat!id="purple">

Adrianaid="red">, sa fiti fericiti multi ani de acu inainte [cheers]

Monicaid="red">, bravo lui Albert ca s-a facut din nou mincacios. eu ii dau lui Mati ou sub forma de omleta cu brinza, ceapa verde si rosii si maninca de sparge. fara grasime, doar un strop de unt (poate)

[pup]Mayseiid="pink">

Emillyid="red">, ma conformez[;)]

salut, Babeeid="green">!!![hia]

si mai strig:

Adiiiinaaaa!!!

Anitaaaaa!!!id="green">

 

Anca id="green">si [cri] Matei id="blue">(1 ianuarie 2004)id="blue">id="Comic Sans MS">

gasca MAOid="blue">id="Comic Sans MS">, Mateiutzid="blue">id="Comic Sans MS">

know your mind, love your bodyid="blue">id="Comic Sans MS">id="size1">

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...