Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de ianuarie-februarie 2004 (76)


Recommended Posts

Mamicile din parc hai sa zic ca le mai inteleg, de sunt mai in varsta alea lea.....da ce ma dat pe spate a fost o fata noua care a venit sa lucreze la sotul meu in bar .... o rusoaica de 33 de ani care are si ea o fetita de 2 ani.....din prima ma luat, ca de ce-i dau ceai?...ca-i mai sanatoasa apa....de ce inca o mai tin cu pampers?????....ce, am asa bani sa arunc pe pampersi????......de parca ar fi fost problema ei...... ca de ce o lasa toata casa sa cotrobaie ???? si multe multe altele........si la sfarsit mi-o arunca ca vai de capu la copilu asta ca noi nu suntem parinti buni[bang].....i-am raspuns si eu frumos ca nu am asteptat sa vina ea de la popleaca din deal sa-mi dea mie sfaturi cum sa-mi cresc copilu.

 

Rusoiaca asat mi-a pus capac ......imi venea so strang de gat.....noroc cu sotu meu ca altfel nu stiu daca m-ai scapa din mainele mele.

 

Anita id="red">si Rachella -17.o1.2004id="purple">[copil]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 147
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Uitasem de tantile din parc sau de vecinele cele atotstiutoare : daca m-as lua dupa capul lor si acum ,in toiul verii , ar trebui sa ii dau caciulita in cap copilului .

 

Cind era mai mic si plingea ,toate babele din parc spuneau ca e deochiat si imi dadeau tot felul de sfaturi .

 

Daca aveam la dispozitie asa ceva [bruta] l-as fi folosit .

 

[red]GABI[/red] si [blue]MIHNEA [/blue]

 

http://community.webshots.com/user/gabiarama

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aneid="green">, da-i[haibat] la rusoaica! [:-)))][:-)))][:-)))]Cre'ca nu degeaba se cheama forum-ul "Clubul scutecelor-0-4 ani"Adrianaid="green">, asa as povesti, da' fug la spalat vase si facut ciorbita si bagaje. Miine plecam cu gasca MAO in we! Uraaa!Totusi o sa dau un paste de la un e-mail trimis surorii mele. Cine e cuscra cu Anca, sa nu se teama[:D], asadar...Pustii sint foarte nostimi impreuna, Matei a incercat ieri sa o pupe si sa o alinte pe micuta noastra , dar ea l-a respins. Erica nu da pup decit la jucariile ei preferate de par si plus, nici pe noi nu vrea sa ne alinte.de luni incoace a plouat destul de mult in fiecare zi. cu toate astea am iesit afara zilnic, altfel nu avem nici un pic de liniste cu prichindache. a fost nebunia de pe lume: s-a oprit in toate baltile, a tropait in ele, a bagat si minutele, pietre, bete (care in momentele mele de neatentie ajungeau in gura). in doua zile a udat 3 perechi de incaltaminte si nu stiu cite de haine. noroc cu caloriferul electric- am avut unde usca incaltamintea. Erica spune "Anca" (ca asa o cheama pe mama lui Matei), daca isi vede chipul in oglinda sau reflectindu-se in televizor, de exemplu, isi spune numele- in felul ei- cu "-ica" la coada. si mai spune multe lucruri, repeta ca un papagalut tot ce aude, of, cind trebuie sa scriu uit cite lucruri noi si uimitoare face in cursul unei zile!o sa vad daca am azi timp sa mai fac un album cu niste poze din we-ul trecut, cind s-a batut cu Matei de la dozele de bere.Sanatate la toti bebicii si we placut!!!

quote:Originally posted by ane2

Mamicile din parc hai sa zic ca le mai inteleg, de sunt mai in varsta alea lea.....da ce ma dat pe spate a fost o fata noua care a venit sa lucreze la sotul meu in bar .... o rusoaica de 33 de ani care are si ea o fetita de 2 ani.....din prima ma luat, ca de ce-i dau ceai?...ca-i mai sanatoasa apa....de ce inca o mai tin cu pampers?????....ce, am asa bani sa arunc pe pampersi????......de parca ar fi fost problema ei...... ca de ce o lasa toata casa sa cotrobaie ???? si multe multe altele........si la sfarsit mi-o arunca ca vai de capu la copilu asta ca noi nu suntem parinti buni[bang].....i-am raspuns si eu frumos ca nu am asteptat sa vina ea de la popleaca din deal sa-mi dea mie sfaturi cum sa-mi cresc copilu.Rusoiaca asat mi-a pus capac ......imi venea so strang de gat.....noroc cu sotu meu ca altfel nu stiu daca m-ai scapa din mainele mele.Anita id="red">si Rachella -17.o1.2004id="purple">[copil]

id="quote">id="quote">Elena si [foto]Ericaid="green">id="size1">id="green">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare si de la Cretzulina Maysa!

 

Multumim de aprecieri...cum va spuneam...grea alegere prin zona...si la fetitze si la baietzei! Toti sunt niste scumpi!

 

Adrianaid="red">, desi cu intarziere, "La multi Ani" si sa fiti sanatosi si fericiti cu puiutzul vostru drag, ca atre mai e scump! Si sarna de aprecieri si pupici...spune-i lu' rares ca si Maysa il pupa![pup] [;)]He-he...si noi mai avem putin si facem 9 ani de la casatorie si 12 de cand suntem impreuna...cum ne mai "suportam" oare???[:D][:D][:D]

 

Anca id="red">[pup]...tare greu e sa ne decidem cu atatia baietzei frumosi!

 

Hi-Hi...da, o facem de pe acum "pescaritza" pe Maysa...sa stie de pe acum sa "pescuiasca"...

Se pare ca-i si place...deocamdata o fascineaza doar sculele si pestii, mai putin procesul in sine...

 

Aneid="red">, tare faza cu popleaca din deal si cu rusoaica! Las-o-n pace...Cat de suzeta...e mica acum Rachellita, las-o...Maysa mea isi suge degetul...nu vrea de loc suzeta...mai incolo va trebui s-o dezvat...DAr e clar ca noaptea nu sta cu degetul in gura, doar putin, pana adoarme...

 

Eu sunt tare necajita acum...dupa ce doua luni a stat mama mea cu ea si a mancat super bine, a revenit socra-mea pe "baricade" si Maysa nu mai mananca de loc cu ea...Si daca refuza...tzop la frigider, la lapte, si la biscuiti! Simt ca explodez! Nu tu fructe, nu tu carnitza, nu tu oua, nu tu cereale..."ca nu vrea"[bang][bang]

 

LA mine mananca tot!!!Si in loc de solutii, imi gaseset tot felul de explicatii!

 

M-am mai descarcat si eu nitzel...

 

 

 

 

[majoreta] Ramona id="red">si [copil]Maysa (27 ian. 2004)id="orange">

 

Poze cu Maysa-"Duracell"id="size2">


[:D][:D][:D] Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate.(Jack Penn) [:D][:D][:D]id="limegreen">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce bine imi pare ca existati, uite asa mai imi descarc si eu sufletu.......mamicutelor aveti grija cu suptu degetului, eu l-am supt pana la 7 ani mi-a pus mama si kaka si tot degeaba[:D] intr-un final au reusit cu ardei iute, ca degeaba spalam eu degetu ca tot ma ustura si pusese mama ardei iuti peste tot in casa[:D] cum vroiam sa bag degetu in gura cum vedeam ardeiu si sa te tii plansete[:D]

Ma mir cum de nu am degetu deformat.....e da puii nostri sunt mici au tot timpu sa se dezvete.

 

Am dormit si eu cu fimea 2 ore si am visat papanasi.....moama si ce pofta am[pofta]....abia astept sa vina mama in seara asta sa-mi faca.

 

Am fost si la dr. si Rachella are infectie in gat si ne-a dat antibiotic Procef 4ml de 2 ori pe zi 5 zile + sirop de tuse Actifit 2ml de 3 ori pe zi 5 zile.

 

 

 

Simonaid="blue"> bine ai venit!!!!!!

 

Anita id="red">si Rachella -17.o1.2004id="purple">[copil]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aneeeeeeeeeeeeeeid="blue">, vrem si noi reteta de papanasi!!![asia] Multa sanatate Rachelleiid="blue">[pup].

 

Ramonaid="blue">, cred ca esti suparata[bang]. Of, mai bine gaseai o bona k lumea.

 

Simona si Tudorelid="blue">, bun venit[flo]! Si noi suntem pe 13, dar februarie[^].

 

Elena si Ancaid="blue">, we placut in 6[cool]!!!

 

Noi am fost in Parcul Moghioros si ne-a placut asa de mult!!! Rares id="blue">s-a jucat la locul de joaca pt. pici, ne-am plimbat, l-am dat in masinute (pt. prima oara[;)]), am admirat lacul si am aruncat cu pietricele in apa, am alergat cateii si vrabiutele[pk]. A fost super!!!

Ne-am uitat de Lia si Dianaid="blue">, dar nu le-am vazut, din pacate[q].

 

Ar fi super sa aranjam o intalnire acolo[grup]. Ce ziceti?

 

 

 

 

 

Adrianaid="blue">[sofer] si [:o)] Raresid="red">id="size3">

 

(13.febr.2004)id="orange">id="size2">

poze cu Rares

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele,

 

eu azi o fac pe bona pentru fata vecinei [bang] cu gaza lor nu-i problema ca ma inteleg cu ea dar cu Ilinca e jaleeee...a fost bine pina la ora de nani la prinz, da-i plins si chiar si acum e in patut si mai urla un picut din cind in cind.O ora mi-a plins non stop, curgeau pe ea apele ca e tare cald, lacrimi, muci toate la un loc.Eu nu pricep ce o deranjeaza ca e fetita asta in zona de nu se culca.Noi suntem in alt dormitor si fetita se uita la tv bine merci iar gaza mea in loc sa doarm urla[batcap] eu nu mai pricep nimic, nu-s ce vrea...

 

Trecind peste ale mele peripetii, e chiar interesant cu 2 prichindei, cel putin dimineata la micul dejun a fost tare frumos, era casa plina de rasetele lor, mai, mai...frumos!apoi am iesit un picut in curte si iara s-au impacat bine, ei v-am zis pe cind sa faca nani...JALEEE ...si inca urla...nu ma mai duc la ea, sa se potoleasca odata ca sincer m-a facut cu nervii[V]

 

Simona bine ati venit!

 

Ane imi pare rau de gazuta...sanatate multa!!si eu vreau reteta. pliz!![pup]

 

Ramona dar care e motivul de nu maninca la soacra?nu-i place fata ei?nu stie cum s-o ia?...minunatie, SF nu alta.

 

...si eu am supt degetul pina pe la 10 ani, mi-am deformat dintii, pe la 13 ani mi-au pus aparat dentar sa-mi indrept dintii, eram tare caraghioasa pe atunci.Ca si la Ane, mi-a pus mama de toate pe el...nu a avut succes cu nimic.Eu am zis ca mai bine suzi decit sa-si deformeze dantura mai tirziu cu toate ca nu e exclus sa o tenteze mai tirziu degetul si pe ea, eu sper ca nu, mai vedem.

 

 

cum va spuneam sunt cu nervii, va las, pa, pa!!

 

 

Emilly cu[/url"] gaza ei[9cer]id="size1">

Cea mai frumoasa si mai profunda traire omeneasca este misterul. (Albert Einstein)id="violet">id="size1">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Emillyid="blue"> poate Ilinica e geloasa...cat are fetita vecinei?????O fi frumos cu 2 nu zic nu da cred ca te face si cu capu[:D]

 

Eu am avut noroc si nu mi-am deformat nici dantura nici dejtu[:D], chiar am dinti super drepti si mama se mira cum de am dantura asa.

 

 

fetelor eu nu stiu reteta de papanasi, mama o stie si inca nu a venit si eu o astept ca paine calda ca mi-e o pofta de nu va zic ( si nu-i cu ochi credeti-ma[:D])

 

Gata ma duc sa culc fata ca si-a pus perna pe jos si canata nani nani[:D]

 

 

 

Anita id="red">si Rachella -17.o1.2004id="purple">[copil]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...