Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de ianuarie-februarie 2004 (76)


Recommended Posts

La multi ani ptr toti copiii!!!!!!!!!id="red">id="size2">

 

Tatianaid="blue"> ai gemeni????????????Wow!!!!!!Tati cum a reactionat???????

 

Emilyid="blue">, eu i-am facut azi mancarica de vinete cu pui si usturoi, si-a mancat Rachella de-a spart.

In legatura cu greturile tale.......hi hi poate e cu ochisori[:D]

 

Eu fug la treaba ....pupici.....

 

Anita id="red">si Rachella -17.o1.2004id="purple">[copil]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 147
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Aneee!!!!!id="red">[batcap] cum e mincarica de vinete cu pui ca suna tareeeee bine...mercic tare mult!!![flo]

 

 

Emilly cu gaza ei[9cer]id="size1">

Cea mai frumoasa si mai profunda traire omeneasca este misterul. (Albert Einstein)id="violet">id="size1">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragi prieteni,

 

Am descoperit acest subiect care se potriveste de minune baietelului meu - Mihai Alexandru - care s-a nascut pe 24 ianuarie 2004. Din pacate nu voi putea sa scriu foarte mult lunile acestea dar sper din tot sufletul sa revin cat de curand de indata ce Mihaita se va simti mai bine.

 

O rog pe Oana B sa il adauge si pe Mihaita al meu pe listuta de aici. Multumesc frumos.

 

Cu drag,

Gabriela

 

Salvati viata lui Mihaita !id="red">

http://www.hogas.go.ro/

http://ajutati-lpemihaita.pnet.ro/

http://pws.cablespeed.com/~minut/mh/index.html

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ziua buna!

 

Aseara am scris un ditamai mesajul si cand sa-l trimit cazuse netul[bang].

 

Aneid="blue">, si eu vreau reteta de mancarica!!!

 

Dianaid="blue">, ce bineeeeeeeeeee!!! De acum va asteptam mai des si cu poze noi cu Mirceaid="blue">[;)].

 

Emillyid="blue">, am auzit de femei care au ramas gravide si in prima zi de ciclu[^]!!!

Ultima data eu i-am facut lui Rares id="blue">ciorbita de fasole verde: o ceapa taiata marunt, un morcov dat pe razatoare, putin ardei gras se calesc in ulei, apoi adaugi apa si le fierbi bine. Adaugi fasolea verde (eu am folosit la borcan, gata fiarta) si mai fierbi un pic. Apoi pui suc de rosii (sau o rosie fara coaja), adaugi un pic de cimbru. Se drege cu smantana si ou batut. La sfarsit pui patrunjel tocat f. marunt, sare. Am fiert piept de pui separat si apoi l-am taiat bucatele si l-am amestecat cu ciorbita.

Cand i-am dat sa pape am pus si painica.

 

Adrianaid="blue">[sofer] si [:o)] Raresid="red">id="size3">

 

(13.febr.2004)id="orange">id="size2">

poze cu Rares

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hop si noi!

La multi ani [s] pentru 1 iunie tuturor copiilor!

Felicitari pentru gemeni, Tatianaid="red">! Asta era teama mea cea mai mare, sa nu am gemeni, dar eu am scapat!

Emillyid="red">, ovulatul in ziua a 8-a e mai probabil decat in ziua a 23 ca la mine!! Pentru linistea ta nu strica sa-ti faci un test de sarcina.

Adrianaid="red">, am vorbit cu vecina pentru bona, nici ea nu credea ca ar veni atat de departe doamna, insa a ramas ca o va intreba. Insa eu ieri am fost plecata la Pitesti, iar azi n-am reusit sa dau de ea, cum aflu ceva iti spun.

 

Noi am fost mai lenesi la postat in ultima vreme, insa de citit v-am citit cu regularitate. Deocamdata suntem in expectativa, dupa calculele mele ar mai fi vreo 10-11 zile pana la termen, dupa ecograf ar fi vreo 2 saptamani jumate...dar teoretic se poate intampla oricand! Insa nu mi se pare ca bbitza mea ar fi prea grabita, asa ca eu sper sa mai stea la caldurica macar o saptamana!id="Comic Sans MS">id="purple">

 

Mickyyyid="red">[gravi] (39 saptamani) si [copil] Malina Ioanaid="purple"> (31.03.2004)

 

id="left">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gabrielaid="red">, bine ati venit!![flo]

inspirata de Ane cu mincarea ei, eu am facut azi mincarica de dovlecei cu pui si usturoi id="green">pt. Mati

am fiert un dovlecel, apoi impreuna cu piept de pui fiert si taiat bucati l-am pus intr-o craticioara cu o lingurita de unt. am lasat sa se moaie bine si am adaugat usturoi. a iesit o nebunie.

io-s nervoasa si stresata asa ca azi va pup asa rapid [pup]

 

Anca id="green">si [cri] Matei id="blue">(1 ianuarie 2004)id="blue">id="Comic Sans MS">

gasca MAOid="blue">id="Comic Sans MS">, Mateiutzid="blue">id="Comic Sans MS">

know your mind, love your bodyid="blue">id="Comic Sans MS">id="size1">

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gabriela te pupacim cu drag!!!!!!!

 

Mamici de fetite am o intrebare...voi cand le-ati pus cercelusi in urechi???? Am vorbit si cu Tatiana si ea imi spunea ca i-a pus Clarei in maternitate, si eu intentionez sa merg sa caut o pereche micuti si frumu ca sa ii pun acolo, dar am auzit si pareri cum ca daca cumva se infecteaza nu are imunitate s.a.m.d.....

 

Pupici,

 

Ioana & Co.

Daryus & bb mica din burtica 36s (Darianna)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hopa si noi dupa o pauza mare (nu ca am fi fost noi active si inainte.. da parca mai scriam 1 rand 2 [:D])

 

Prezente speram mai mult de acum inainte [:D]

 

Andreea mea e f bine : dinti 6 masele 4 .. caninii ne chinuie ca si restu [:D]

Mergem .. de fapt rectificam: alergam ca de mers mai pai.. ea asa stie sa o zbugheasca repede, repede.. si deja avem genunchi juliti si coatele la fel. Afara alergam dupa tot ce misca, culegem toate frunzele de pe jos si le vrem si pe cele din copaci...

Mancam bine.. mai putin cand a fost cald cand prefera paine cu branzica si rosii [alcool]...

Lapte , iaurturi sa curga daca s-ar putea... dimineata 8 200ml lapte, ora 10 150 ml iaurt fructe... la somnu de pranz lapteeeeeeee 200ml, la 18-1830 iaurt sau budinca cu lapte.. la 20:30 maxim 21 nani u 250-300ml lapte cu cereale...

Mancare papam de 1 data.. hai si de 2 ori pe zi.. Lla 12 ciorbitza (daca are chef) si la 16 papam si noi cum trebuie preferata ei este : paste cu sos de rosii cu usturoi in care amestec eu carne, sau branzica, sau peste...

Astazi o sa pape mancarica de legume cu peste ...

Intre mese mai papa: paine, biscuiti, ce are ea chef...

Ceai bea aproape 1 l (nu exagerez) pe zi...

 

Cuvinte... ca ai vostri... in plus ma exastereaza cu "ce-i" si cu explicatii multe daca s-ar putea...

Parca vb mai putine cuvinte inteligibile acusa decat acu 1 luna [alcool] ... sau mi se pare ...

 

In rest cu bune si rele.. am fost si racite, si cu enterocolita, dar au trecut [biz]

 

Felicitari noilor viitoare mamici...

Pupici mamicilor active si copilasilor frumosi si destepti

 

Cristiana si BB Andreea

Poze1

Poze2

Poze3

Poze4

Poze5

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce ziceti de treaba cu radiatiile? O fi adevarat sau nu o fi? Stam in casa pana se lamuresc lucrurile??? Chiar m-au bagat de tot in ceata. Eu nu stiu de ce tind sa cred ca nu e adevarat, dar ....cine mai stie??

 

Monicaid="Comic Sans MS">id="red"> [mamica] si [copil] ALBERT EDUARDid="Comic Sans MS">id="blue">

(19 ianuarie 2004 )

[foto] Album Albert

Bebelusi de ianuarie-februarie 2004

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...