Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

maternitatea Elia in renovare....nu se stie pt cat


Recommended Posts

Fiecare maternitate are microbul ei fetelor ca parca zicea cineva de nu stiu ce streptococ. Vedeti si voi partea buna a lucrurilor, veti naste tot cu medicii vostrii plus ca la Municipal este cel mai bun medic neonatolog dr Culcer, iar sectia de micuti este f bine dotata.

Eu voi naste la inceputul lunii iulie pana pe 7 iulie la municipal cu cezariana cu dr Denisa Protopopescu.

In plus dr Tutunaru este f familiarizat cu Municipalul a lucrat destul de mult la Municipal si apoi a trecut la Elias.

 

Monica si Bocanila de 35 sapt din burtica

AMR 31 zile

 

Esentele tari se tin in sticlute mici.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Răspunsuri 21
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Fetelor, sa va spun ce stiu eu despre Maternitatea Elias...cele care tb sa nasteti in august, slabe sanse sa nasteti la elias...functie de doctorul care va urmareste sarcina va veti indrepta spre Municipal (asa credeam si eu ca mi se va intampla)...sau Polizu (asta e raspunsul pe care l-am primit eu de la dra. mea).

Si cel putin pana la 15 septembrie nu aveti sanse sa va internati in maternitatea de la elias...astea sunt informatiile pe care le-am capatat ieri de la dl. dr. Mateescu, seful sectiei OG II. Care mai sunteti luate in evidenta dumnealui, poate imi spuneti si mie din experienta voastra...pe mine m-a cam socat si m-a determinat sa ma uit si spre alte maternitati, desi sunt in sapt. 38 de sarcina...si la a doua cezariana...

 

Multumesc

 

Clau

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! Si eu trebuie sa nasc tot la Elias dar in noiembrie. Initial au spus ca dureaza renovarea doua luni dar ,iata, ca se intampla ca peste tot....cu prelungiri si traheri de timp. Si dc meu tot la Municipal se ducea cu pacientele; de varianta cu Polizu nu auzisem dar sincer nu sunt incantata. Sora mea a nascut acolo si nu prea mi-a placut cum arata. Oricum pe 9 ma duc la contol si voi cere detalii, si indata ce le voi avea va dau de veste.

Mihaela 21+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor,

ce veste proasta cu spitalul...oare cat vor mai amana lucrarile?

EU stiam ca pana pe 1 iulie e gata si acum aflu ca nu se stie nici pe 15 septembrie daca e ok; eu dabia in noiembrie la sfarsit voi nast, a doua cezariana dar stau asa in tensiune pana atunci?

ufff... :(

 

http://community.webshots.com/user/umflatzel

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neatza fetelor, 'neatza ukiid="blue">

...pai...dl dr. evident...maternitatea mi-a placut iar fetele mi se pareau superdragutze....il cunosti pe dl. dr?Am inteles ca e un profesionist in meseria dansului, dar felul de a vorbi ... si cum a inceput sa ma intrebe "eu ce sa iti fac" de parca as fi cerut sa mi se faca pedichiura pe OG II....oricum am renuntat..nu ma mai prezint in fatza domniei sale....desi am deschis un subiect despre polizu (si apoi m-am gandit la cantacuzio), pana la urma azi o sa fac o vizita la municipal...va scriu mai tarziu cum a fost [pup]

 

Clau

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

neata!

 

Clau, ma si gandeam eu ca despre felul dr de a vorbi e socul[bang], ca de altfel cica e bun...

 

ba, io nu inteleg ce-i costa pe astia sa vorbeasca si ei frumos, mai ales cand cineva chiar are nevoie de cuvinte cat de cat... respectuase, sa zicem![:D]

 

succes in ce alegi[flo]

 

[mamica] Mami Gabriela si fetitzuca [copil] Mariuca(31 dec 2003)[:)]id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uki, asta nu inteleg nici eu....initial i-am acordat circumstante atenuante, pt ca am auzit ca si-a pierdut sotia in urma unui cancer uterin...si ca de atunci trateaza fiecare femeie la modul asta...rastit si in doi peri...eu nu stiu cum rezista asistentele pe langa el....da' acum pe bune....ce naiba puteam eu sa caut pe OGII cu burtik cat un pepene altceva decat un control si poate niste analize...plus ca fiind aproape de termen, ma interesa si cand se poate fixa data pt cezariana...si tu ditamai dr....ca mie imi este cam cu 2-3 capete mai inalt....ma intrebi "si eu ce sa iti fac??"

 

In alta ordine de idei, tocmai am venit de la municipal...m-a preluat dna dr. gratiela draghici care chiar mi-a ascultat toata povestea...si....desi are o mana mai "dura" la atingere...vorbeste frumos si imi raspunde la intrebari omeneste. Ma duc si luni la dansa...si cred ca saptamana viitoare o sa ma si opereze.

 

Acum ma simt mai bine, sunt mai linistita...sper sa nu mai am probleme cu cautatul de dr. ca innebunesc...si ma duk la o mica odihna ;;).

 

Va multumesc tuturor pt raspunsuri...si...care mai nasteti in perioada 1-5 aug la municipal, poate reusim sa ne vedem.... [cool]

 

Clau

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Buna fetelor!

Cum va mai merge? Mai stie cineva ceva de maternitatea Elias? Cat mai dureaza renovarea? Eu abia pe 13 sept marg la medicul meu si abia atunci pot sa il intreb. Daca mai aflati ceva dati un semn. Sper sa se termine cat mai repede ca nu ma incatnta ideea unei nasteri la Municipal.

Pupici

Mihaela 24+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...