Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Va este frica de nastere?


Recommended Posts

ANDA, va voi povesti cum a fost, negresit. Zilele trecute am cam avut dureri de burtik si mi-e cam frica sa nu vina bb mai devreme si de aceea stau cit de linistita pot. Frica nu a disparut dar parca acum mi-e mai frica sa nu nasc prematur.[bang]

Bebec, nu mai fi asa prapastioasa. Totusi, pregateste-ti daca se poate epidurala, ajuta mult.

Adina, tare curajoasa esti.As vrea safiu ca tine.

of, Andre_ea, stiu cum e in Ro, dar trebuie sa gindesti pozitiv si daca-ti poti luaceva masuri de precautie, stai mai linistita.

Va pupic si sarcini si nasteri usoare, ne doresc

K34+

 

Kulta graviduta si printesa Daniela (15,04,2004)

 

Poze cu noi

"Lucrurile bune li se intimpla celor care stiu sa astepte"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 74
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Eu sunt aricel cu o burtica de 41 de saptamani , baietelul meu nu se grabeste deloc sa iasa .Este prima sarcina si pana la 40 de saptamani imi era frica de tot ce insemna nastere pt ca nu stiam la ce sa ma astept ....nici acum nu stiu prea multe ,(doar ce am citit pe acest site si pe altele )dar tot ce e in mintea mea acum este sa nasc cat mai repede si bebelul sa fie ok.Oricum mai am de asteptat pana pe 20 iulie si daca nu se hotaraste sa iasa la lumina mi se va provoca nasterea.As putea spune ca frica a fost inlocuita cu altceva si a mai trecut.....

Sa fiti iubite si nasteri usoare la viitoarele mamici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

KULTA, stai linistita, nu fa eforturi si vorbeste cu bebe sa nu vina mai devreme pe lume. Asa a patit si verisoara mea in saptamana 32, era disperata si vorbea mereu cu bebe sa nu vina inainte de vreme, a nascut la termen dar a cam avut dureri in ultimele saptamani.

Asa ca stai tu cumintica si nu te forta.

Pupici [pup]si ai grija de tine.

Anda si matzul subacvactic 15+

 

toujours optimiste

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20724;122/st/20060107/dt/8/k/0200/preg.png

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Buna fetele!

Kulta ,fetelor eu am nascut intr-adevar acum 10 ani dar asa ceva nu se uita ,nastere depinde de organismul fiecaruia si se dovedeste doar atunci cand esti la moment,a da si tipetele nu trebuie sa ingrozeasca deoarece la nastere poti sa tipi si fara sa vrei efectiv iese sunetul,dar daca te concentrezi asupra BB-ului credema ca este o minune fii sigura ca nu-ti mai vei aduce aminte de nici o durere asa ca cezariana nu stiu ce optiune pozitiva este dar e pacat sa pierzi acel moment minunat cand il primesti in brate pe BB.

cu drag Dia si nastere usoara

(eu acum am doar 5 s)

 

f.Diana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kulta, pe mine m-a obsedat gandul ca nu ma voi trezi din anestezie ... am avut cosmaruri crunte la gandul ca bebelina va ramane fara mama , de asta as fi vrut sa nasc normal si asa as fi putut afla imediat daca e sanatoasa si daca e totul ok.

 

Va doresc din suflet nasteri usoare si bbi sanatosi !!! [flo]

 

Leoaicele Daria & [copil]Giuliaid="size3"> (2004 08 16)id="Trebuchet MS">id="red">

 

"La vita e` una bataglia, la morte un`avventura"id="navy">

 

[cit]Povestea_nasteriiid="purple">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Colac peste pupaza, acum ma tem tare ca nu va prinde epidurala. Nu stiu dar se pare ca vorba lui Lulu, cu cit se apropie cu atit mi-e mai frica.

Va voi scrie cum va fi si daca faptul ca stim cit poate fi de greu, este un avantaj sau nu. Parerea mea este ca mai bine stii la ce te poti astepta decit sa nu stii si sa ai surprize neplacute.

Pupici

K37+

 

Kulta graviduta si printesa Daniela (15,04,2004)

 

Poze cu noi

"Lucrurile bune li se intimpla celor care stiu sa astepte"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...