Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Va este frica de nastere?


Recommended Posts

Mie i-mi e frica rau de nastere;de modul in care voi naste,de cum se vor purta cu mine,de faptul ca nu pot fi 100% sigura ca dr care mi-a urmarit sarcina va veni indiferent de ora,de bebe pentru ca e primul copil si nu stiu cum sa ma port cu el,ca o sa planga si nu o sa stiu ce are,de felul in care o sa nasc,de spital in general,de.....multe alte lucruri.Dar tot ce conteaza e ca mai am putin(acum am 28 saptamani) si o sa-mi tin puiuta in brate si o sa zic ca totul a trecut.Dar pana atunci mai e![gravi]catutza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 74
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Si mai stai acasa Claujro? Eu daca eram in locul tau nu mai aveam curaj sa mai stau acasa.Daca nu ma internau i-mi luam un cort si ma instalam in curtea maternitatii[:D]-glumeam i-ti dai seama!Atunci i-ti urez de pe acum nastere usoara si bebe sanatos si cuminte.[gravi]catutza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acum imi merge bine si nu imi e teama de nastere.dar stiu sigur ca in momentul cand imi vor venii durerile voi fii gata ca bateria...(sper sa nu fie asa).Ma gandesc sa apelez la epidurala ca sa nu trec prin dureri de-alea insuportabile dar....cine stie ce va fii si cum va fii.Planul de acasa nu se potriveste intotdeuna cu cel din targ....ufff NASTERE USOARA sa aveti [pup][gravi]28+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am morcovu' cu tot cu frunze. Tot intreb de experiente in stanga si in dreapta de parca m-ar ajuta cu ceva....

Maine ma duc sa cumpar trusa de epidurala.

 

Acum am alt stres...doc mi-a spus ca am colul moale si e probabil sa ajung la spital cu dilatatie mare, deci, "no epidurala". Cred ca la prima mica durere o iau la goana spre spital, nu de alta, dar daca imi spun ca nu mai e timp de epidurala cred ca mor de inim a pe masa de nastere

 

Ce sa mai, frica mare mon'cher.

 

Mada & Daria 38s

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Inca mi-e frica de mor desi dupa atita asteptare parca nici nu ma gindesc la cum va fi.Ma ingrijoreaza faptul ca bb va trece de termen si va face kk in lichidul amniotic, ca se va "mura" pentru ca vernix-ul dispare, ca............multe alte chestii.Parca sunt masochista. Nu pot sta si eu linistita.

Colac peste pupaza si Danuta mea are diaree sau un fel de diaree, pentru ca face kk de 4-5 ori pe zi dar nu moale rau. Fetele zic, ca este de la dintisori(caninii vin). Mai este si foarte iritata la fundut si putulica. O dau cu bephantene si folosesc ceai de musetel s-o spal.

Pupici

K39+

 

Kulta graviduta si printesa Daniela (15,04,2004)

 

Poze cu noi

"Lucrurile bune li se intimpla celor care stiu sa astepte"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...