Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sotul meu s-a schimbat


Recommended Posts

NU primeste telefoane dubioase,iar cu intarziatul acasa ...nu stiu ce sa zic,nu am de unde sa stiu sigur,caci are un serviciu cam dificil,adica stie cand pleaca dar nu si cand se intoarce.

Chiar doream sa va intreb dupa ce va dati seama daca va inseala?Este la fel de tandru si dragastos ca si inainte,dar muuuult mai LENES.

 

[:X]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Parerea mea este ca-ti faci griji degeaba.Nu sunt in lumea asta prea multi barbati care sa faca ce zici tu ca facea sotul tau.

Faptul ca e afectuos e un semn bun(ca doar n-o fi atat de diabolic incat sa joace teatru in fata ta ca sa-si ascunda vreo relatie).E un semn bun ca-si iubeste copiii si ca o si arata.

Sa stii ca si sotul meu are un alt comportament(adica e vioi, pus pe glume....si f bine-dispus) cand in casa e curat, are mancarica gatita de mine in belsug si cand avem si bani.Cum nu sunt indeplinite conditiile astea incepe sa scartaie.La inceputul casniciei ma afecta chestia asta si incercam sa-i fiu pe plac....Acum cand il vad nemultumit ii spun ca daca nu-i convine sa faca...

 

Deci, parerea mea este ca nu-i nimic grav.Trece si el printr-o perioada, totul e sa ai rabdare si sa fii diplomata...

 

Toate cele bune!

 

M.P

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai in momentul cand te inseala iti dai seama imediat. Cele mai frecvente semne sunt: intarzie acasa, probabil telefoane ciudate, se ascunde cand suna telefonul, nu mai e dragastos, ii sare tandara din orice ii spui, nu ii mai pasa de ceea ce se petrece in casa, e ingandurat si lista poate continua, depinde de fiecare in parte. Dar din cate stiu eu astea sunt unele dintre semne.

 

http://compage.totalnet.ro/edy/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mirunaa parca m-ai mai linistit un pic.[pup]

Nu-mi place deloc cand ne ciondanim si sufar enorm si ma enervez la culme cand il vad calm si nepasator,iar eu fierb de nervi[haibat]

Trebuie sa zic ca ne-am impacat,dar nu pot sa trec (inca)peste .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bonita, poti sa ne dai o mostra dintr-o incercare de-a ta de a-i explica ce te nemultumeste? Eventual un mic dialog? Sunt interesat sa vad cum pui problema si ce argumente are el. Poate aici e vreo "buba". Poate trebuie sa "il iei" altfel [8D]. Sau poate cineva recunoaste tipul de om si stie sa iti dea un sfat util.

 

Multa bafta.

 

PS: Nici mie nu mi se pare ca te inseala, din ce spui tu. Nu e cazul sa devii stresata din cauza asta, dar nici nu o elimina complet din ecuatie [;)]. Incearca sa investighezi un pic, cat mai discret posibil. Daca nu e nici o problema si isi da seama ca il suspectezi aiurea e posibil sa se supere. Take care.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai,ce sa zic...Eu sunt un pic mai impulsiva [bruta].Oricat as incerca sa fiu calma sa-i spun cu frumosul ce ma deranjeaza,cand il vad linistit si ca nu spune nimic eu fac spume[duel]Si cand vede cum ma turez[:D] fie imi spune sa-l las in pace,fie pleaca.Apoi discutia ramane in aer,nu vad nici o schimbare din partea lui,si o iau de la capat.

Cred ca daca ar discuta atunci cu mine ,altfel ar fi dar asa...Nu pot sa-mi dau seama ce gandeste el,as vrea sa-mi spuna si el mie ce nu-i place ,cum a5r vrea sa fie,nu stiu...sa-mi spuna CEVA.

Cum as putea sa-l determin sa comunice?Sa stiti ca am incercat sa vorbesc si calm SI NU AM REUSIT NIMIC.

[pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...