Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de noiembrie-decembrie 04 (51)


Recommended Posts

noua ne-a redus vigantolul la 3 picaturi de la 10 cate luam pentru "rahitism in faza incipienta" cu specificatia de a reduce cantitatea cand stam la soare, iar daca mergem la mare si e expusa cu tot corpul la soare, sa nu-i dau deloc in zilele alea.

 

ieri a "halit" pireul de fructe cu LINGURITA. Ce realizare.[bis][bis][bis]Azi in schimb de la jumate incolo a cam marait.Asta e.Avem rabdare.

As mai scrie dar va spun sincer ca mi-e lene.Imi reinoiesc invitatia la bere pentru toate mamicile care ajung in Mamaia pana in 20 iulie.[cheers]

 

eu si printesa mea Alexia Cristina (6.11.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 163
  • Creat
  • Ultimul răspuns

BUna fetelor,

In seara asta ne uitam la o comedie pe PRIMA, foarte mishto, cu doua cupluri de tineri, care trec prin tot felul de peripetii pana , probabil, ajung sa faca [xinpat]. E mortal filmul, nu stiu cum ii spune ca nu l-am prins de la inceput.

PAul doarme de la ora 7, 30 si nici acum nu s-a trezit, adevarul e ca a mancat foarte bine, zic eu, si felul I (supa cu galushte) si felul II (pilaf cu carnitza de vita). Ei, ia spuneti , cum vi se pare meniul? In total a papat 250 ml, cam 200 pilaful si 50 supa...eu sunt multumita;

de fapt am gatit si pentru MIhai si pentru bebe, dar la un moment dat cand au fiert toate, a scos separat pt. bebe si am dres mancarea pentru tati cu sare si restul.

VA pupicesc ca s-a terminat reclama, ma duc la film.

PUpici.

 

pozele noastre

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia] fetelor!

 

Siminnaid="red">,Eric ziua doarme putin;de doua ori pe zi cite jumatate de ora repriza.Dar el doarme seara de la ora 22 pina la 6-6.30 cind ii dau sa pape,apoi adoarme pina la 11.30-12.

Raluca id="red">misto faza cu baleguta.N-am mai ris cam de multisor asa cu foc!Eric face si el ceva in genul asta.Imi da peste mina de cite ori vreau sa-i bag in gurita si zboara toata mincarea pe mine.Iar el ride in hohote.

Paxela id="red">cum adica sa nu-i dai cola,cafea,cacao..?Pai de cind se dau la bebelusi asa ceva?Femeia aia cind ti-a zis asa ceva a realizat ce zice?

Diana 2004 id="red">miercuri pe seara il opereaza pe sot.Asa el e binisor insa psihic nu.Pe linga el mai sint si eu la fel ca-l vad ca e suparat.In fine,speram sa iasa totul bine si apoi recuperarea sa fie la fel de buna.Numele de botez e Constantin Catalin.Iti multumesc pt ceea ce vrei sa faci.Si noi ne rugam aici.

Eu sint obosita moarta.Am strins la lucruri si am inchis la cutii azi ca nici nu mai stiu cite sint.Am o casa plina de cutii,cutiute si paracutiute.

Eric ridea la mine de mama focului.Cred ca i se parea interesant ca mami statea aplecata si a zis sa rida si el.Toata ziua a tinut-o intr-un ris.Macar el ne mai inveseleste.

Noi o sa venim in tara pe 23 iunie si vom ramine in tara.Adica nu mai revenim in Spania.Asta e.Asa ca voi avea si eu mari posibilitati sa va cunosc,macar pe cele care stati in Bucuresti.Acum va las.Sper sa mai intru pina la operatia sotului.Va pup pe toate!

Diana 2004 id="red">sa-ti traiasca baietelul![s][s]

 

Dana si [copil] Eric

 

 

 

Eric Gabriel

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumim pt urari .

 

La multi ani pt Alex si Damiana [bis][bis][bis] !

 

Am rezolvat partial probleme cu laptele pt ca aplic metoda lui Try :la orice masa intii iidau lapte si apoi mincarica ;nici asa nu bea prea mult dar putin cite putin e mai bine decit deloc .

Flory ,poate ii trece ,poate ar fi bine intre timp sa-i faci laptele cu o concentratie mai mica ,sa pui un pic mai multa apa .

 

diana2004

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Gandacicoid="red">, stai linistita, cica chestiunea cu Cernobalul e o tzeapa de genul celor care circula pe Internet.

 

Fulguletzuleid="red"> draga, piersicile, caisele si nectarinele i le decojesc (si le scot si samburii[:p]), si ii fac diverse combinatii, de ex: 1 mar cu 2 caise, sau 1 mar cu piersica, sau numai caise cu piersici. La orice combinatie pun si branza de vaci, ceea ce ma enerveaza pt ca strica gustul fructelor, dar daca trebuie...

 

Cookieid="red">, atentie cu ciresele, eu stiam ca nu se recomanda pana la 1 an.

 

For2nityid="red">, felicitari pentru ospatul cu lingurita. Sa o tineti tot asa!

 

Floryid="red">, ai incercat sa-i dai ceai din fructe rosii de la Milupa sau Hipp (din cel granulat)? Copiilor mei le-a placut tare mult.

 

[pup]

Roxana&Co

 

 

http://f2.pg.photos.yahoo.com/roxanaserbanescu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MIKI...id="blue">id="size3"> [bis] la multi ani pt maine!...id="red"> [s] (eu nu voi avea calculator maine asa ca iti urez de astazi!)

Sa fii sanatoasa, fericita, iubita si sa ai parte numai de realizari!...

Sa ai o nunta frumoasa, plina de amintiri placute!...id="purple">id="Comic Sans MS">

 

Felis si [copil] Mihai-Cristian (06.12.04)

Ce mai face Mihai!...

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele ... inca odata multumesc din suflet pt sustinere si intelegere.[pup] Pt cele care nu stiu despre ce vorbesc, puteti citi aici... Si Gandacelulid="blue"> m-a sustinut pe alt topic[pup]... M-ati ajutat f mult... chiar daca nu ati stiut despre motivele mele... Va multumesc inca odata... Sa va zic ca sunteti minunate ar fi banal!...[pup]id="purple">id="Comic Sans MS">

 

Felis si [copil] Mihai-Cristian (06.12.04)

Ce mai face Mihai!...

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mare grija la ce la da-ti sa pape umbla un nenorocit de virus care da diaree:(( si pe care noi am reusit sa il luam desi din oras eu pana acum nu i-am dat decat mar si banana restul fructelor la borcanel iar marul il spal bineeeee; azi am fost cu el la spital ca a facvut iar diaree de bine ce deabia isi revenise iar aia a zis ca e de la fructe[bang] si ca au foarte multe cazuri in spital si chiar foarte grave[bang][bang] ca fimiu e un caz fericit( daca o boala se poate numi caz fericit) ca nu s-a deshidratat si arata bine si e ok

dar nu mai avem voie 2 saptamani decat lapte fara lactoza, branzica de vaci dar de casa, mar copt( dar daca e de la fructe cum am voie sa ii dau mar copt[bang]), supa si piure de morcovi, orez si in supa si cu mar si cu branza

sa speram ca daca tinem regim mai mult va trece si nu va mai reveni desi acum a revenit cand el era inca in regim dar cu lapte normal

asa ca sa zis cu diversificarea noastra trebuie sa o luam iar de la capat[q] dar macar sa isi revina el ca ma chinui eu cu mancarea din nou

poate asa nvata si el la lingurita ca acum doar daca o vede urla[q]

cred ca v-am zapacit ma duc sa terminsupa e morcov[vom]

 

Alexa si bebe Silviu ( 27.11.2004)

poze

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...