Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de noiembrie-decembrie 04 (51)


Recommended Posts

Hello fetelor !!

ONITZA si MIHAIid="size3">id="purple">, LA MULTI ANI FERICITI !!!! Sa dea Dumnezeu sa aveti parte numai de lucruri minunate in viata! Va pup din toata inimioara mea ![pup][pup][pup]

Fulguletzid="size2">id="red">, nu ma bate iubitica, am uiat ca piureul era din borcan ![bang] Deh, asa sint eu , mai bleguta, dar tot o bestiala raman, nu? [amoras]

La Multi Ani sarbatoritilor de azi, desi ... cam tarziu, rusine sa-mi fie !![xx(]

Fetelor, in timp ce butonam la mesajul asta mama ii dadea Biancai sa pape (ne cam batem, si in seara asta a castigat ea [:D]), si .... ma striga ...... Dupa ce papase, in hohote de ras si dat din picioare, 120ml de lapte cu cereale ... a vomitat TOT ! Am luat-o repede sa o schimb, si ea .... stand pe masa ei ... radea de numa-numa!! Adevarul e ca e misto rau sa vomiti, idealul in viata ![V][V]

Am plecat, ma duc sa o verific. Va pup si ne auzim maine .

Noapte buna !

 

Ioana si Bianca pui (22. dec. 2004)

 

http://photos.yahoo.com/ioana_du

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 163
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Mikiid="red">, LA MULTI ANI!!!!!!id="red">id="size4">id="Arial Black">[s][s][flo][flo][flo]

Sa fii sanatoasa, fericita, iubita si sa ai parte de multe multe bucurii alaturi de cei dragi tie.[flo][flo][flo][pup][pup][pup]

 

Mai fetelor, si Alexia mea cam vomita ce mananca [:(]...nu pot sa stiu care e cauza dar in saptamana care a trecut cred ca fost o zi doua in care sa nu dea afara..si ma cam ingrijoreaza..[q]..voua vi se intampla asa ceva????

Cu pireul de legume e clar ca nu-i place si isi face greata si apoi da tot afara...azi i-am dat suculet si apoi niste cereale in care am pus niste branzica si niste fructe si si din asta a dat afara..apoi a mancat la ora 18.00 cam 150 ml lapte si apoi cand i-am dat sa pape dupa ora 21.30 , a tras de 2 ori, a tusit si apoi noroc ca am ridicat-o ca din nou a data afara...nu stiu ce sa ma mai fac cu ea ca mi-e si groaza sa-i mai dau sa manance de frica sa nu dea afara...

 

Va doresc noapte buna si o zi de maine 6 Iunie cat mai linistita alaturi de bebei.

 

Pupici

 

 

Cici si Alexia ( 22.12.2004)

 

Poze

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sarbatoritilor de astazi se de weekend(Alex, Maria Damiana, Alexia Cristinaid="red">)Sa cresteti mari, frumosi si cuminti si sa-i bucurati pe parinti!

 

Fetelor, cum ati petrecut in weekend? Noi am fost sambata la o petrecere de mot si a fost foarte frumos, bebelina a fost de gasca, asa ca am stat o gramada. Ieri ne-am plimbat in doua reprize, una la piata(imbinam utilul cu placutul) si una in Gradina Publica de la noi.

 

Paxela, id="red">imi pare pau sa aud asa vesti proaste.Si cumnata mea s-a luptat cu diaree la bebe aproape doua luni si era disperata.In afara de papica de regim pe care o faci tu, eu am mai prins de la ea ca-i dadea lapte Milupa HN25 cu Smacta dizolvata in el.Poate iti va fi de folos. Sanatata multa!

 

Roserb, de ce nu sunt bune ciresele la bebei? Eu care ma bucuram ca uite, au aparut niste fructe de-ale noastre...[xx(]

 

Cookie si bb Sabina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am reusit. L-am pacalit si a baut suculet de la HIPP cu piersicuta si cu ananas. Sa vedem cat il tine si cu suculetele astea.

 

La Multi Aniid="red"> bebeilor care implinesc astazi o frumoasa varsta:

 

for2nity - [copil] Alexia Cristina [s]

Felis - [copil] Mihai Cristian [s]

F.anomis - [copil] Olivia Maria [s]

 

Va pup,

 

 

Flory si [copil] Andrei (27 Nov 2004)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am patit-o rau cu ciresele vineri seara. Sunt rosii si facea semne disperate ca vrea si ea. I-am pasat cateva pe care le-a devorat nu alta. Mai rau a fost ca a prins o cireasa din castron, intreaga si a bagat-o in gura. I-am deschis gurita fortat, a inceput sa urle eu m-am panicat rau de tot ca nu avea nimic in gura. Ea tipa ca din gura de sarpe, eu eram lesinata. Intr-un final dupa ce o ridic din carut s-o bat putin pe spate observ cireasa buclucasa intr-un colt al carutului. Cred ca a dat-o afara cand m-am intors sa pun castonul pe masa. Oricum m-am lecuit s-o mai las pe langa ele. Soacra mea spunea ca sunt cam greu de digerat. Asa o fi oare?

Astazi i-am dat nectarina + banana + orez si i-a placut.

 

Otilia si Ana Maria (18.12.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor.

Felis, Cicisorid="red"> multam fain de urari.!!!

 

Onitza si Mihaiid="red"> sa aveti o viata minunata impreuna, sa va bucurati de bebeul vostru si el de voi.

 

Adrianaid="red"> sa-ti traiasca gemeneii , urari cu intarziere, dar absenta a fost motivata.Sa pape bine ca sa stea si mami linistita .

 

Diana id="red">sa-ti traiasca si tie marele. E "gigantul "grupei nu ?

La Multi ani si pentru Alexid="red">id="navy"> si Damianaid="red"> care s-au aniversat ieri.

 

Azi pupam ca s-au facut mari si salivam de la parintii lor o felie de tort pe Alexia si Mihaitaid="red">.

 

botez

Miki si Alexander (12.12.04)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Onitzaid="red">, eu eram maritata pe 5 iunie anul trecut :-) Chiar am vrut sa te sun ieri sa te felicit dar m-am gandit sa nu deranjez [:I].

Sotul meu a uitat de aniversare [q].. Asa ca dupa examen (am dat GMATul de dimineata) m-am dus si am cumparat un tortulet mic si o lumanare cu cifra 1. Si cand m-a vazut sotul cu lumanarea cica "ai luat-o pentru cand o sa implineasca gogoshelul 1 an?" [alcool].

Iar seara a plecat iar la Timisoara in delegatie.. [bang]

Tryid="red">, m-au emotionat foarte tare cuvintele tale.. Si eu de multe ori, cand il tin in brate pe Alex, simt niste lucruri pe care nu credeam ca o sa le simt vreodata. As vrea cateodata sa opresc timpul si sa imortalizez momentele in care rade, sau chicoteste, sau face el vreo mutrita mai interesanta pe care nu as vrea sa o uit niciodata. Daca ma vezi cum il amushin (adica il miros [:D]) pe la cutele gatului, parca e cel mai frumos parfum din lume [il]

 

Eliza si [bibe] Alex (15 nov. 2004)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ceau fetelor !

Alexia-Cristina, Mihaita, Olivia,id="size2">id="red"> La Multi Ani puisorilor !![s][s]

Mai aveti rabdare cu mine, ma mai suportati daca va mai bat la cap si ma mai vait un pic? Ce sa fac, risc! Mai, sint disperata, Bia papa din ce in ce mai putin, nu a luat deloc in greutate ! Da, ok, e vesela , vioaie, agitata, dar ...... Ma crizeaza, nu mai stiu ce combinatii sa mai inventez la masa ! Eu o duc la control la d-na Ana Culcer ! Daca Onitza merge cu Paul dupa 15 iunie la control merg cu ea . Mai devreme nu pot pe motiv de bani, desi .... daca vad ca se agraveaza problema fac eu rost de bani cumva .[bang]

Nu va suparati pe mine daca devin agasanta cu fazele astea, dar credeti-ma ca nu mai stiu ce sa fac! [mariaj]

 

Ioana si Bianca pui (22. dec. 2004)

 

http://photos.yahoo.com/ioana_du

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...