Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de noiembrie-decembrie 04 (51)


Recommended Posts

azi e zi de betzie din aia adevarata..[alcool]

 

Eliza, Onitza, sa fitzi iubite si rasfatzate cat mai mult de sotzii vostri!id="green"> la multi ani fericitzi impreuna cu jumatatzile(sau sferturile [:D]) voastre!

 

Miki, [bis]la multi ani! sa cresti mare si "devreme acasa" [8D]...iubita, sa curga sampania!id="blue">[pahar]

 

si pentru piticii sarbatoritzi azi...sa fiti cuminciori si sa papatzi ciulamale de legume pe care vi le dau parintii..

na! si eu as prefera o pastrama , ceva mai uman mey, da daca nu se poa...[:p]

 

Bitsone,id="red"> mey, sa nu pleci di Ro fara sa-i dai lu Kenzone o pastrama cu mamaligutza..mey..[:D]

 

[mamica] lui David voinicelu', tras ca prin inelu' (1 dec. 04) id="Arial Black">id="size1">

pozitzeid="green">id="size1">

am si motto : "mai binele este dusmanul bineluiid="green">"[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 163
  • Creat
  • Ultimul răspuns

revin.....Am plecat sa adorm caprita si acum am putin timp liber.

Noi suntem bine,reusesc sa-i dau cam 100 ml de lapte praf pe zi,plus ca suge si de la mine de 3 ori.Pe langa asta,piure de fructe dimineata cu branza dulce,piure de legume la pranz si seara cereale...bineinteles ca i le indes eu cu forta,ca dupa ea.....ar manca miercurea si vinerea si atunci de post[xx(]!

Ioanaid="red">,multumesc de raspuns!Dar nu cred sa ajung in Niro,al meu sot nu vrea sa mearga nici mort si singura...In legatura cu batutul la cap,stai linistita!Eu va bat la cap ca Mariuca mea nu mananca de ceva timpt[alcool]!Plus ca nici ea nu ia in greutate de 2 luni e la 6.500kg[q]...si ea e vesela,jucausa,nu sta locului nici cand mananca!Sanatoasa e...oare de ce nu se ingrasa?Las' ca le facem manechine[:X]!

 

Pupici[pup]

 

 

POZE

Andreea si Mariuca(7.11.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La Multi ani, Mikiid="red">, mamica aventuroasa ce esti!

 

Eliza, Onitzaid="red">, multi ani fericiti de casnicie in continuare!

 

Si, nu in ultimul rand pentru tinereii aniversati azi, sa fie sanatosi si cumintei!

 

Cookie, Otiliaid="red">, ciresele nu se dau sub 1 an , pentru ca , asa cum a spus si Miki se digera greu, si in afara de crampe, bebeii pot face o diaree de toata frumusetea. Bineinteles , nu e obligatoriu sa se intample asa, dar mai bine sa nu riscam!

 

Siminaid="red">, nu mi-a spus dr. ca trebuie sa-i pun branza in fructe, dar mi-a zis ca trebuie sa manance zilnic branza, si in ce altceva sa o pun? Cu iaurt iese cam nasol[vom].

 

Astia ai mei sunt iar raciti, m-au exasperat sezonul asta. Si vremea asta aiurea nu ajuta la nimic!

 

 

[pup]

Roxana&Co

 

 

 

 

 

http://f2.pg.photos.yahoo.com/roxanaserbanescu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ANDREAPid="red">, si eu il bat la cap pe Mihai sa mergem la NIRO, dar nic el nu vrea nici mort!!!![bang][xx(]

SIMINAid="red">, eu mai merg in IOR, dar acum mi-e si rushine sa il mai scot pe PAUL ca urlaaaaaaaaaaaaaaaaa...nu mai vrea in carut nici mort, nu tiu ce are!!!! Crezi ca te incumeti sa ai o companie asa galagioasa???[bang][:D]

OTILIAid="red">, [:D][bis], te intelg ca vrei la MORENI, la mama, dar eu asa des am fost in ultima vreme ca mi s-a cam luat [xx(], eu vreau sa stau acasa aici!!![alcool] AM inebunit!!!!!!!!!!!

Ce bine o fi sa ai un bebe caruia ii place sa pape!!! Nu Andreap, Ioanadu????id="red">[:D]

 

pozele noastre

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andreeapid="size2">id="red">, da, sa stii ca le facem manechine. Asa imi zice si asistenta pediatrei cand mergem la control ! Eu am sa ii fac niste analize, am trimitere, dar ....

Chiar asa dragelor, aveti sa-mi dati vreo sugestie legata de folosirea pungutelor-minute pt. pisulica de bebe? Ca noi, fiind fetite, ne descurcam ... mai mult nu ![bang] Ii pun eu intr-o dimineata punguta, astept sa ... voba aia.... sisu-pisu, dar nimic ! Asta in conditiile in care daca nu sint suficient de rapida in schimbarea scutecului uda masa ! In fine, ii pun eu punga, astept ... nimic .... ii pun scutec, in ideea ca las sa se adune. De adunat s-a adunat, nimic de zis, dar in scutec, pt. ca pusesem punga invers! Data urmatoare ma destept, pun punga aia cum trebuie si ... astept. Dupa o vreme scot scutecelul, sa vad cum stam cu productia. Bineinteles ca stateam bine, dar ... surprinzator ..... tot in scutec ![bis] Pentru ca in asa hal o enerva punga aia incat s-a sucit in pozitii incredibile pana a desfacut-o ! In disperare de cauza m-am gandit ca intr-o sambata dimineata am sa ii lipesc punguta si am sa astept pana se produce inevitabilul. "Norocul" ca am trecut in plimbare pe langa clinica la care trebuie sa las analizele, ca sa vad ca e in renovare !!! Pana saptamana viitoare !!!![haibat]

 

Ioana si Bianca pui (22. dec. 2004)

 

http://photos.yahoo.com/ioana_du

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s][s][s]La multi ani!Alexia,Mihaita,Oliviaid="red">id="size4">[s][s][s]

 

Miki id="red">a foat ziua ta?[s][s]

 

Fetele voua la doctor va zis cumva cind aveti voie sa le dati produse cu gluten?Daca stiti poate ma luminati si pe mine.Iaurt ati inceput sa le dati?Si ou?

Eric maninca fructe acum de ma lasa cu gura cascata.Unde inainte nu minca deloc si se strimba acum le devoreaza.Si brinzica la fel.Inainte nu vrea iar acum baga tot.

 

 

Eric Gabriel

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Danamuntiid="size2">id="red">, eu stiam ca glutenul este permis dupa 6 luni. Insa, la sfatul Onitzei, eu una i-am dat Biancai mai devreme cereale care au si grau in ele, si nu a fost nici o problema. Acuma.. e adevarat ca nu prea stiu eu in ce ar putea consta problemele, eu m-am uitat numai dupa iritatii, si nu a facut !

 

Ioana si Bianca pui (22. dec. 2004)

 

http://photos.yahoo.com/ioana_du

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...