Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de noiembrie-decembrie 04 (51)


Recommended Posts

asta era mesaj mai vechi,de dimineata,dar abia acum am reusit sa-l trimit.Am facut vaccinul,a plans dar acum e vesela,nu e maraita.Bineinteles ca am cumparat termometru asa ca o sa vad si daca are febra,eu sper ca nu.

in rest,nu a luat nimic in greutate in 2 saptamani[bang][bang].Nu mai stiu ce sa fac,sunt disperata.O sa caut un doctor la Bucuresti sa vedem ce zice.nu arata a copil slab,dar e si foarte mica in inaltime,asa ca nu se vede ca are doar 6.500 kg[bang].Sunt tare necajita!...si idiotii astia nu spun nimic,nici macar nu se alarmeaza.

o noapte linistita

 

POZE

Andreea si Mariuca(7.11.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 163
  • Creat
  • Ultimul răspuns

andreapid="red">, pai trebuie sa tinem legatura si sa ne vedem.Trebuie sa-mi comand urgent ceva de pe buburuza sa primesc insigna DC pentru recunoastere, sau si mai bine poate imi iau un tricou DC [:D]

V-am spus ca Alexia mea la vaccinul de 4 luni ii coborase temperatura la 34 !!!?.Moaaama ce sperietura am tras. Eu ma uitam mereu sa nu fie fierbinte, si am sarutat-o dormind pe frunte si m-am speriat.era gheata parca.Brrr...

 

eu si printesa mea Alexia Cristina (6.11.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

id="teal">BUNAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!

N-a mers blestematul asta de internet, offf, taaare singura m-am simtit de ziua mea si mult mi-as fi dormit sa fi putut vorbi cu voi.

DAp, fetelor, , sunt nascuta pe 1 IUNIE 1981, asadar am implinit 24 de ani!!! Iaca , maica, cum se mai scurse un an din viata mea de bosoroaga!!![alcool][:D]

CUlmea, dupa ce ca nu mergea netul, a mai si plouat, nu am putut iesi cu copchilul nicaierea, si a mai si uitat sotul sa imi lase telefonul acasa, nu imi venea sa cred!!!!![bang]

DAr a trecut, pot sa spun ca azi m-am simtit mai bine ca ieri, chiar am fost la o praji, si o inghetata si ma simt un pic mai [grasa] ca ieri ;)

Paul e bine, ii dam tratament si sa va povestesc un pic si despre el cam ce face ziua: se trezeste cam pe la 7 sa pape, mai doarme pana pe la 8, aopi il iau la joaca, de fapt, mai bine spus il pu in sufragerie pe o perna sa stea sa se joace si ii las televizorul pe ATOMIC, sa asculte muzica...ii place![;)], apoi il duc la culcarica pe la ora 9.30 - 10.00, si se trezeste pe la 12.00, cand tb sa pape.

Papa pireul de fructe cu biscuiti, sau cu branza, sau cu cereale...apoi ori iesit afara, ori pe balcon, ori iarasi joaca, adica il las singurel, ca vreau sa se invete sisingur, nu numai in brate sau cu mine...cam o jum de ora, apoi particip si eu la jocul lui, pana i se face iar somn, iar nani...pana pe la 16.00...cand tb sa pape pireul de legume cu carne, ficat, ou...cand vine tati de la sv, mai sta cu bebe, mami face treaba, bebe pangacios in perioada asta a zilei, si vine seara, cand face baitza, si apoi papa (moment cand face nazuri la papa de seara si dimineata, in rest papa bine)si nani de la ora 10 - 10.30 pana pe la 2-3, cand papa iar.

Nu stiu cat ati inteles stiu ca e haotic cum am scris, dar ma grabesc un pic, ca tb sa se trezeasca bebe (culmea doarme acum!!!!) si sa ii fac balacili!!![:D]

MULTUMESC PENTRU URARI!!!!!id="red">Si sper ca nu ati zambit larg cum a facut oriui am spus ca suntnascuta pe 1 IUNIE!!!!! O sa raman copil toata viata...ce poate fi mai frumos ca asta???!!!!![:D]id="Arial">

 

pozele noastre

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ANDREAPid="red">, imi pare tare rau ca nu a crescut Mariuca in greutate, offfff, daca ai stii cat te inteleg!!! Si eu am avut probleme cu paul cand era mai mic cu mancarea, de fapt atunci era cu laptele praf. Eu te sfatuiesc sa stai linistita, sa te calmezi si sa incepi sa ii dai papa, ca si cum ar fi prima data pentru ea, adica mai mult san, si cate un picutz de mancare sa nu o fortzezi... si incearca tot felul de combinatii ca sa accepte pireu...al meu nu se atingea de pireuld e legume daca nu puneam biscuiti, de ex.

Te pupic dulce si multa sanatateid="navy">.

 

pozele noastre

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna

intru si eu dupa ce am tras o sperietura zdravana[bang] fimiu a cazut din nou dar de data asta s-a lovit rau avem 2 vanatai in frunte

ma sperii imi sun sotul care era la munca pana la 22 ii zic a cazut copilul sa lovit rau hai la spital

el ma intreaba ce face ? acum doarme dar sa lovit rau, ne intalnim in fata la Grigore alexandrescu

iau taxiul ma duc acolo ajung la urgente il vede o doctora ( ma rog daca asa se numesc astia) care zice: asta e o banalitate cum sa spui asa ceva uneia care tremura cu fisu in brate ( cei drept fimiu radea si o tragea de bluza) si ca trece cu gheata in 3 zile

si sa il tin la regim fara televizor cola cafea si cacao ( ca si cum la 6 luni era perfect normal sa bea cola zilnic si 3 zile sa nu ii mai dau)

bine ca el e bine si vesel ca cu doctorii astia.....

 

Alexa si bebe Silviu ( 27.11.2004)

poze

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Onitzaid="blue">,multumesc de incurajari!Si,cu intarziere,"la multi ani",mai "batranico"!Vreau sa o consulte totusi un doctor,a laut din ce in ce mai putin in greutate si acum chiar deloc..in ritmul asta in curand scade[bang][bang](Doamne fereste!).

Aimeid="blue">,eu poate vin in Mamaia in 8 Iulie..mai vorbim pana atunci si ne vedem sigur.

Nopate buna!

 

POZE

Andreea si Mariuca(7.11.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...