Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de iulie-august 2004 (70)


Recommended Posts

Sa va povestesc in ce pozii scabroase adoarme Luca..aseara laptic ,culcat, plins, adormit..ma duc sa verific cupilu' si ce vaz? al meu copil dormea in fund cu un picior in fata si unul in spate...intr-un colt al patului si cu capul sprijinit de gratarul lui...il las asa 10 minute..revin, el la fel...hotarim "sa-l aranjam", suparare mare, plins, ...revin ..de data asta dormea in fund la propriu....cu capul balanganind...dar el tinindu-si echilibrul..iar "aranjat", iar plins....in final adormit cu picioarele si juma' de corp in pat si partea de sus corpului ar=gatat ca o liana de gratarul patului....am incercat sa-mi explic cum isi putea mentine corpul in acea pozitie...nu am gasit raspuns...dar a fost mortal...imi pare rau ca nu l-am filmat...

Cori felicitari!

Matei este deja un maestru!

Sarrah....si Luca tot la Cd-uri trage ..iar Nu...inca nu functioneaza la noi..

Papa esti mortala! Sa faci poze la tort..daca-i mel!

Anca sa-i faci poze la inot...noi mergem mai incolo...

Carmen cum mai stai cu actiunea "lingurita"?

Nicol suna bine, eu insa ma feresc de prajeli...pina la un an...

Sa-mi tineti pumnii la noapte..incepe nebunia...daca luni nu sint pe aici sa stiti ca am murit....de somn!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 145
  • Creat
  • Ultimul răspuns

am ras cu lacrimi ...TI-am zis fiecare mesaj de la tine, Papadie este o adevarata delectare ... esti jurnalista , ceva de genul asta ?

mai , ai un talent fantastic ..nu-l lasa !!!!

 

Roxana , unde esti ?

ati fost la plaja ?am auzit ca apa marii e calda !!

pup

 

 

Simona si bb Luca

http://photos.yahoo.com/ionel_dinu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kim, nu stiu ce sa zic, de vreo doua zile a fost super mofturoasa, am mai scris, in seara asta a atins apogeu`, era si foarte obosita dar, culmea, a deschis gura laarg sa pape banana cu lingurita, ptiu, ptiu, sa n-o deochi. Si astazi a papat cu lingurita iaurtul dar nu are rabdare sa manince pina la sfirsit si uite-asa completam cu biberonul. Vrea sa "umblu" la meniu si sa incerc sa-i dau mai mult cu lingurita, dar sa vad daca tine figura.

Haideti sa-i scriu programul Ilincai:

10.00 - 250-300 ml lapte;

14.00 - 250 ml supa + un iaurt de 125 ml cu ou daca e cazul;

18.00 - 150-200 banana/mar/caise cu brinzica cam de la o cana de lapte, eventual cereale, dar mai rar;

22.00 - aici sunt probleme ca nu papam intotdeauna tot laptele, adica 250 ml, ci de cele mai multe ori 100-150 ml

noaptea, tita, mai mult se alinta decit maninca si nu accepta nici in ruptul capului prin somn biberonul

Somn in doua transe, de la 11.00 si de la 16.00, ambele in total cam de 3 ore, seara nu adoarme mai devreme de 22,30. Se trezeste dimineata la 9.00-9.30 si destul de des in ultima vreme noaptea.

 

Carmen[8**]id="red">,Ilinca[bibe]id="purple">&Ionut[bonjovi]id="green">

tzucureii mei

 

Toti pentru unul!...Iata-ma-s !id="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Am si eu o rugaminte mare, mare.[help][help] Spuneti-mi ce efecte negative poate avea consumul de multe oua de prepelita pe perioada sarcinii! Am o cunostinta, gravida in luna a 3-a , care tine o cura pt stomac. Cura consta in a manca zilnic oua (crude) de prepelita, am inteles ca acum a ajuns la 5 pe zi. Trebuie sa consume 240 de oua. Ce stiti despre cura aceasta? Poate sa ii faca rau lui bebe? Va multumesc anticipat!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eli, am cautat pe internet sa aflu ceva despre efectele negative dar n-am gasit nica, da` cu ocazia asta am aflat si io despre efectul lor benefic, ca habar n-am avut[batcap]! Deh, omu` cit traieste invata. Poate te ajuta fetele.

quote:Originally posted by eli

Buna! Am si eu o rugaminte mare, mare.[help][help] Spuneti-mi ce efecte negative poate avea consumul de multe oua de prepelita pe perioada sarcinii! Am o cunostinta, gravida in luna a 3-a , care tine o cura pt stomac. Cura consta in a manca zilnic oua (crude) de prepelita, am inteles ca acum a ajuns la 5 pe zi. Trebuie sa consume 240 de oua. Ce stiti despre cura aceasta? Poate sa ii faca rau lui bebe? Va multumesc anticipat!


id="quote">id="quote">Carmen[8**]id="red">,Ilinca[bibe]id="purple">&Ionut[bonjovi]id="green"> tzucureii meiToti pentru unul!...Iata-ma-s !id="green">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...