Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de iulie-august 2004 (70)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 145
  • Creat
  • Ultimul răspuns

hello dragutzilor

intai si intai felicitari mergaretilor Tudor si Matei!

pupici dintzoshilor. noi tot fara suntem, da mestecam de numa'.

Eli cum sa manince maica oua crude cand e gravida???? pai de salmonella n-a auzit? nu bateam noi feirul anu trecut cum ca nu avem voie lucruri crude din cauze de infectii bacteriene cu te miri ce? asa ca zi-i sa o lase balta.

Carmen, felicitari pentru avansarea in procesul "lingurita".

noi am fost ingrozitor de ametiti sapamina ce tocmai se incheie. azi am fost la plaja, dar in apa nu am intrat din motive de vant si lene majora. acu-s singura si tocmai am terminat de gatit si de citit tot!

Olivia super faza cu dormitul in pozitii perverse..si grasun mai doarme asa. ce scutece ptr inot ai gasit? aici nu sunt...si nici nu stiu de unde sa comand!

Simona, da-i incolo de maimutzoi, bine ca domnul Pufulescu te-a scos din depresie! pupici!

simbata dimineatza am fost la petrecere de 1 iunie cu multi pitici, clovni, etc....si grasunu a fost super incintat si fericit, i-a tras pe clovni de toate cele, a varsat sucuri si si-a bagat mainile in bomboane plus alergat peste tot.

Cori veniti si la mare, la soare? felicitari pentru examen!!!

o seara frumoasa tuturor va dorim si o noapte linistita!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata si de la noi, inainte sa ne apucam de treaba.

 

Christel, foarte frumoase poze. Ce schimbare la Andreea, de la "baietelul" cu doi dinti, la domnisoara cu par lung. Seamana intre ele, porumbitele tale.

 

Raportam un succes partial la capitolul baie: Mara nu mai plange la baie, cu cadita ei pusa in cada mara.

 

o zi buna

 

Carmen si Mara (12.08.04)

poze cu Mara

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata tuturor! Speram ca la voi sa fie vreme frumoasa, ca la noi...e innorat si rece.

Kimmid="blue">, pacat ca nu ai poze cu 'pozitiile de yoga'...Era de vizionat...

Papadieid="blue">, m-ai terminat cu naratiunea ta! Sa stii ca mai astept file din jurnalul vostru!

Noi ne tratam cu Calpol pt. gingii; maselutele vad ca ies greu, dar nu au dat pana acum febra sau diaree, ceea ce zic eu ca e bine.

Ce as vrea este sa va cer si eu niste pareri cu privire la menu.Codrut papa asa:

1.lapte (230ml)

2.- piure de legume cu galbenus sau cu carnita (zilnic aceleasi legume:morcov, dovlecel, cartof,patrunjel, uneori si un buchetel de conopida)

- desert: borcanel Hipp mar cu afine sau compot sau suc

3.mere coapte cu cereale/banana cu cereale /iaurt cu cereale

4. lapte cu orez (260-270ml)

Data fiind problema de care stiti cu dermatita lui Codrut, sugerati-mi si mie ceva nou .Ce sa schimb la pranz macar?!

De ieri am inceput sa reintroduc branza de vaci si daca nu imi face probleme ma gandesc si la putina smantanica.Ce ziceti?Ajutati o mamica ramasa in urma la capitolul asta!

 

De 'alunelsialbinutza' mai stiti ceva ?

[pup]

 

Adema&Codrut

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata neata!

 

pupacim pe toata lumea ...

fetili, noi(io si sotu') avem o problema[:D], nu mai putem sa ne oprim din slabit, io am ajuns la 48 kile (de la 65), tati la 68 kile (de la 87), si manacam de toate, mai ales dulciuri[:D], bem bere, nu mai tinem dieta, dar slabim in continuare[:D]!

 

Christel, ti-am vazut printesele, sint superbe amandoua, le pupacim dulce!

 

Adema, mi se pare ok meniul lui Codrut, cam asa mananca si moata, nu stiu ce sugestii sa-ti dau, oricum eu nu sint prea priceputa la capitolul mancare pentru bebelusi, stai ca vine Roxi si te ajuta! pupacim pe Codrut!

 

Nicole & [copil] Andreea Alexandra (26.07.2004)

Poze cu mamici, burtici, pitici, Andreea 1-4 luni

Andreea de la 4 luni

Povestea nasterii

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Intai de toate, [pup][pup] la toata lumea, ca nu ne-am mai "auzit" de mult timp. Nu am mai avut timp sa scriu, insa de citit am reusit - cat de cat- sa citesc cateva pagini/capitol - ca nu v-ati iesit din mana si aveti aceeasi viteza binecunoscuta...

Suntem bine, plini de vanatai pe picioare, cu doar 2 dinti in fata, scotocim tot ce putem, scoatem tot din sertare - avem, pe scurt, ocupatiile stiute de toata lumea. A inceput sa stea in picioare putin, dupa care se dezechilibreaza daca vrea sa si plece. A ajuns la 9,5 kg si 76 cm.

 

Papa, am ras cu lacrimi la mesajul tau.

 

Promit sa mai apar din cand in cand.

 

Va pup,

Roxana si Radu (21.07.2004)

http://community.webshots.com/user/alicegh

 

Roxana si Radu (21.07.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...