Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de iulie-august 2004 (70)


Recommended Posts

Hello si de la noi, nu am mai aparut de o saptamana, dar nu ne bateti Mateutzu` e bolnavior in continuare, rosul din gat s-a transformat in angina eritematoasa [bang], am fost la 3 doctori, ii fac tratament si se pare ca e pe calea cea buna.

 

Vb. de papa, eu i-am dat mai nou conopida cu smantana, ii place muuuult, iar ieri i-am produs sarmalutze din piept de curcan si invelite in frunze de stevie care se moaie foarte tare la fiert si au iesit o minune, papa Haplea de rupe...[il]

 

De maine incep sesiunea, asa ca nu voi avea nici de acum prea mult timp, mai rau e ca in iarna a stat soacra mea cu bebe macar cate dou zile inainte de fiecare examen, acum nu poate veni, mama mea e bolnava si nu stiu cum o sa ma descurc...Ata ete!!!!

 

Pupici la toti bebicii si la mamicile cele mai frumoase!!![pup]

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabrielab_ro/my_photos

Mami+ MATEI-GEORGE (23.08.2004)

Povestea nasterii: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36243

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 145
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Neata si din Sibiu!

 

Tudor merge inca de manuta, dar tot mai des isi da drumul sau mai precis uita ca nu il tine nimeni de mana si pleaca singur. [cool]Cand isi aduce aminte ca n-are sprijin, cade in fund sau in nas dupa cum se nimereste. Oricum, nimic nu e mai fain ca mersul. A, ba da, deschisul dulapurilor si al sertarelor si scos toooooooooooot din ele. Asa ca am de lucru. Asa ca savurati pana mai puteti. Acuma chiar ca arata casa la noi ca dupa bombe, asa dupa vreo 2-3 ore in care il las sa-si faca damblaua. Dupa aia strang, si apoi iar de la capat.

 

Adema, nu stiu daca papa ardei, dar uite eu azi i-am facut ardei umpluti cu piept de pui. Si deseara vreau sa-i fac orez cu caise. Daca te intereseaza vreo reteta, zi.

 

Roxi, pai asa, bine faceti ca semnati condica, ca saptamana trecuta ati cam tras chiulu' [:D]. da daca zici ca ati fost pe la petreceri sunteti motivati [:)].

 

Christel, ce fetite frumoase ai!!!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata, neata si de la noi,

Aici e vremea urata, ploua, ieri a batut vantul toata ziua si nu prea am putut sta pe afara.

Multumim de aprecieri, intr-adevar printesele mele seamana foarte mult intre ele, uneori se intreaba si tati in unele poze, aici cine e Andreea sau Diana, pentru ca in unele poze sunt imbracate cu aceleasi costumase.

Referitor la papa, eu ii mai gatesc odata pe saptamana o ciobica de peste, de fapt o fac mai groasa, ca sa o poata manca mai bine in care pun:2 morcovi, cateva fire de ceapa verde(dar merge si uscata), dar numai un sfert,2-3 linguri de orez, peste-20-30gr, putin dovlecel, o rosie mica, cateva frunze de patrunjel verde si cateva picaturi de zeama de lamaie si putina sare. Dupa ce este gata fiert totul, le dau prin blender si papa bebelina, de n-o mai opresc.

Sper sa le placa si bb-lor vostri.

Eu am adunat multe retete de bb( ca daca de 3 ani cu asta ma ocup-cresterea de bb), asa ca daca vreti va mai scriu.

O zi minunata va doresc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello hello.

Christel, buna ideea cu ciorba de peste.

aa, uitasem sa va spun. de saptamina trecuta nu ii mai pasez ptakului decit fructele tari (mere si pere), restul bucatele. si nici nu ii mai gatesc separat, azi a mincat ciorba de pui si conopida cu smintina care a fost cam cah, mai incerc si maine ca azi era cam groggy, nu dormise.

aici e frumusel, cam vant dar ok. cine mai vine la mare?[:D]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M-am amuzat copios cu povestile tale,toti au inceput sa faca tot felul de nazbatii,care mai de care...

Sambata am fost la plaja cu Bobo,am fost in Tineretului dar deaorece si epntru ca nu am avut decat nr. lui Nicole de mobil am sunat doar la ea dar nu mi-a raspuns[:D],Simona si Adina (gongutza) dati-mi si mie un PM cu mobilele voastre,ne mai vedem si noi in wk cu piticii. Si va astept la cafeaua aia de care vorbeam [alcool]la mine acasa.

Corina,te asteptam cu drag sa vii,abia astept sa le vad pe fete.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

apropo, ce-i cu Adina si Alexu,chiar as vrea sa iau legatura cu ea sa ne vedem mai des ca stam asa de aproape una de alta...va dati seama ca nu cunosc pe nimeni pe acolo in zona,tare nasol...

Sambata si duminica chiar as vrea sa ies si eu cu mamici la cate o plimbare,o berica[alcool],o inghetata ceva...chiar si la padure as iesi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monique, Adina e la alba iulia. nu stiu cand se intoarce.

conopida e facuta asa: se fierbe conopida spalata si taiata buchetele in apa sarata. cam 15 minute, sa nu fie moale de tot. separat faci un sos bechamel (ulei de masline,o lingura de faina, lapte, sare, nucsoara). dupa ce a dat sosul 2-3 clocote adaugi conopida si o lasi sa fiarba inca 5 minute, la sfarsit adaugi smintina. si gata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...