Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de iulie-august 2004 (70)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 145
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Eu conopida am fiert-o, am dat-o prin masina de tocat, i-am mai tras un clocot si am facut separat un sos dintr-un galbenus de ou, 2 linguri faina si smantana, am adaugat in sos cate putina zeama fierbinte de la conopida mestecand continuu si am turnat sosul peste conopida, dupa care am mai lasat cateva minute sa clocoteasca. S-a lins pe botic piticutul meu.

 

Si daca tot m-am distrat copios citind ispravile Mielului[pup], sa va mai spun ce face si Strumfulica al meu- doarme in pat cu noi si, invariabil, in fiecare dimineata ma trezeste doar pe mine, pe tati nuuuuu, ca functioneaza deja solidaritatea masculina. So, ma trezesc trasa de par de efectiv paraie, se chinuie cu grasanele de degetele sa-mi deschida cate un ochi, ma bate cu suzeta in cap sau imi trge niste sutri in cap de vad stele verzi...[8D]

Dar sa ma si laud, de o saptamana facem in fieare dimineata kk la olita...

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabrielab_ro/my_photos

Mami+ MATEI-GEORGE (23.08.2004)

Povestea nasterii: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36243

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BlueAngel - am sa incerc si Fixies !!!

 

Roberta - mi-a placut reteta ta de conopida pen`ca include oul.

 

Chiar, cate galbenusuri tre` sa pape cupilu` / saptamana ??? Noi papam 3.[xx(]

 

Leoaicele Daria & [copil]Giuliaid="size3"> (2004 08 16)id="Trebuchet MS">id="red">

 

"La vita e` una bataglia, la morte un`avventura"id="navy">

 

[foto]Giulia_meaid="red">

 

 

[cit]Povestea_nasteriiid="purple">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Emanuela , Codrut e frumos ca o fetita ..ce trasaturi frumoase si conturate are !!!mai ales portretul e delicios!!!!

ciulama cred ca poti sa-i dai .. a mai papat ceva cu faina ???

iar rosia ... cate putin si fara samburi ..numai pulpa !!!!

eu zic ca poti incerca sa-i dai si altceva dar cate putin si la ceva zile distanta ...

pupi

 

Simona si bb Luca

http://photos.yahoo.com/ionel_dinu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Christel, ti-am vazut printesele, chiar seamana intre ele!

Asa, Roxana, taie-n carne vie[:D], la mine marea-i departe rau, sper sa putem ajunge in vara asta. Imbaiati-va si pentru noi. Basca la noi azi a fost frig si a plouat mai toata ziulica.

Monica, intentionez sa-i dau, da` inca nu m-am invrednicit, Ilinca ia foarte greu pastilele; lui Ionut i-am dat cam de pe la un an.

Adema, si mie mi se pare ok meniul vostru, nu stiu ce sfat sa-ti dau.

Roberta, pupam pe Matei! Bafta la examene, iti tinem pumnii!

Mitzura, eu nu am inceput inca a o spala pe mdinti, nu ma lasa nici degtul sa i-l bag in gura si nici nu stiu daca ar sta la spalat,plus ca mi-e frica sa n-o lovesc pe la gingii.

Lia, si noi suntem in aceeasi oala, uite, acum doua seri i-am dat banana strivita cu furculita, dupa ce papase putin lapte si si-a facut greata pina a vomat tot. In concluzie ca sa i le dau cu lingurita, trebuie sa le dau prin blender; eu mai sper sa se produca minunea si sa inceapa a minca ca toti ceilalti copii.

 

 

Carmen[8**]id="red">,Ilinca[bibe]id="purple">&Ionut[bonjovi]id="green">

tzucureii mei

 

Toti pentru unul!...Iata-ma-s !id="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen, mersi de raspunsul cu spalatul pe dinti! Fetelor, care aveti copilasi cu dinti, imi spuneti si mie, voi ii spalati pe dinti sau nu ati inceput inca?

 

Si multumesc de retetele cu conopida, par delicioase.

 

Daria, eu ii dau galbenus de 2 ori pe saptamana.

 

Simona, cu mucii, si noi am avut din aia nasoli, in gat, pe care nu putea sa-i expectoreze. Am fost la doctor si mi-a dat o solutie care se numeste Genticol (e cu Gentamicina), este solutie oftalmica, dar zicea ca se poate pune si in nas. Dupa ce am folosit-o i-au trecut in 2 zile. Poate daca mai aveam rabdare trecea si fara ea. Nici eu n-am observat imbunatatiri de la Vibrocil si apa de mare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare si din America!/.....

Adema l-am vazut pe Codrut..frumos ca o fetita si ce mare a crescut! Rosia este alergogena deci nu as incerca. In cazul tau ti-am mai spus fara banana, citrice, kiwi, fructe din grupul berries...piaersici, alune...

La prinz pireul lui Luca contine : cartof, telina, pastirnac, brocoli , mazare, morcov, fasole verde, porumb.

Poti sa-i dai peste alb cu garnitura de cartofi cu unt..

Noi spanac nu mincam datorita nitratilor continuti..mai asteptam..

II mai poti da iaurt special pentru bb si cereale. De ce consideri ca nu-i suficient? Tu ca si mine trebuie sa abordam metoda pasilor inceti....

Lia ..lasa mama ca o sa invete el sa mestece...

Roxa...exista swimmind diapers de unica folosinta (eu din astia am luat) sau unii care se reutilizeaza...Nu exista in Ro? Aici nu -i lasa sa intre in piscina daca nu au asa ceva..deci nu-i pe vrute!

Simona bestial Luca in portocaliu..este culoarea mea preferata..

Nicole..tu ce cura ai tinut..de continui sa slabesti..Da-mi si mie ceva detalii..plss...Gata bagajele pentru mare?

Daria si Luca tot de trei ori pe saptamina maninca oul...

Christel...ce fete frumoase ai!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetiliiiiiii, cum dezghet eu mancarica din borcanelele de sticlaaaaaaa maine? ca acusi le arunc si ma scap de-o grija

 

acu l-am vazut pe Codrut- ce mult s-a schimbat, deja pare baietel de un an, frumusel-frumusel.

 

De restu nu mai zic...sunt dulci cu totii, si nemtoaica mica a lu Papa, si grasu olandezu zburator a lu Rox, si moata vizigoata lu Nicole, si floricica lu Carmen si italianca mica a Dariei, Tudorel, ...oh, m-am delectat putin ca a stat tati cu Danut. Sa ne traiasca puiutii !!! Si noi !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...