Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de iulie-august 2004 (70)


Recommended Posts

Feliciaid="blue">, stai linistita, imi imaginez cum este cand vii in tara, si fie vorba intre noi nici eu nu m-am mai vazut de mult cu mamicile de cand tot am avut probleme cu bebelina...Cerceii nu stiu de unde sunt, i-a primit de la nasa cand eram in spital, daca vrei o intreb..

 

[mamica]Alexa si Maria Sabrina (27.07.2004)

http://community.webshots.com/user/alexpavel

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 145
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Buna tuturor si multi pupilici bbicilor mergareti si rontaitori (care au dintisori si chiar si maselute)!

 

Noi am renuntat dupa o saptamana de premergator, l-am dus in boxa, si gata, am decis sa incercam fara el. Si asa trebuia sa stau tot dupa Danut cat era in el sa nu se loveasca sau sa-si traga ceva in cap (usi, sertare, cabluri) sau sa culeaga ceva ce uitasem aiurea (pachetul cu guma de mestecat, stixuri, pixuri, servetele). In plus se avanta cu rotobilul ala de credeam ca are de gand sa treaca prin usi, mi s-a parut chiar inutil, am si auzit destule chestii negative, deci una peste alta l-am pus in cui. Macar nu i-am luat de ala scump cum intentionam.

 

Danut iar trece prin perioada mofturitului. Ieri i-am facut dovlecel cu cartof, ardei si ceapa +vitel, azi fasole verde+cartof+morcovel+vitel, ieri a papat azi n-a vrut nici sa auda de meniul meu. Sunt necajita. Ma gandesc tot mai mult sa incep sa folosesc cartea lui Cernaianu cu meniurile lui cu faina prajita si ceapa calita, carne rumenita in ulei, sosuri diverse....etc. Ca altceva nu mai stiu ce as putea face sa-i fac pe plac si sa manance fara atatea mofturi. Ou nu, ficat nu, carne cu legume, dar vad ca acum trebuie sa visez si ce legume ca nu mai mananca de toate ca pana acum. Asta se numeste sclifoseala si poate ar trebui sa fac cum zice tati si sa il las o zi flamand fara sa sar cu fructe si branza la masa urmatoare ? sa il tin pe apa si lapte pana mananca si pranzul?

OOOfff, sau sa-i dau din oalele noastre cu sare, usturoi, piper, boiá, prajeala, carne de porc?

 

scuze ca va bat capul cu asta dar ma intriga ca nu mai stiu ce se intampla cu el si de ce a devenit asa sclifosit ca nu-i gatesc mai rau decat pana recent cand baga si 230 de gr odata, plus desert fructe.Acum ar sari direct la desert dar azi nu i l-am mai servit ca am zis ca nu merge sa isi formeze obiceiuri proaste de acum la masa

lia

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alexa, intreaba....daca i-a luat din bucuresti sa-mi zica magazinul, adresa....te rog frumos

Adema, deja ati ajuns la maselutze....super...inseamna ca piticutzul tau mesteca alimentele...Noi nu avem decat 3 dintisori si 2 in devenire.

Hehe deci Codrut o place pe Andreea [:I]

Simona si mie imi plac pozele alea la gradina unde sta andreea pe masa.A fost o zi tare frumoasa.

 

 

 

Felicia si [bibe]Andreea

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Liaaa - si noi la fel ... felu`II nu ne convine si innebunesc, mananca supa aia nenorocita cu pui si in rest de 2 zile numai mutre si greturi pe ea. Nici ficat, nici peste, nici cartofi, conopida, nici macar mazare - asta ca sa ma contrazica - azi i-am lasat pilaf cu piept de pui, sunt curioasa daca a mancat, cert e ca la 18,30 baga un iaurt cu o felie paine. Si eu citesc seara cartea lui Cernaianu si chiar imi vine sa-i dau din mancarea noastra ... am sa incerc sa o adaptez oleaca - oricum nu prea bag io sare ...dar fara rantash si cepe calite in ulei [xx(]... Am cu nervii, chiar vroiam sa va mai rog o data pe toate sa mai scrieti ce papa ai vostri ca FELUL II !!! [help][help][help]

 

Felicitari copiilorid="purple"> - ca nu le mai zic bbi -pentru primii pasi !!! Si maseluteee !!! Moama, ce trece vremea ... oare peste vreo 10 ani ne vom mai scrie aici ??? ...[flo]

 

 

Leoaicele Daria & [copil]Giuliaid="size3"> (2004 08 16)id="Trebuchet MS">id="red">

 

"La vita e` una bataglia, la morte un`avventura"id="navy">

 

[cit]Povestea_nasteriiid="purple">

[foto]Giulia_meaid="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lia, te inteleg cu premergatorul.Si andreea isi ia un avant in el de se loveste de toate alea, plus ca lasa in urma ei deranj.Dar nu o las decat o data pe zi maxim o jumatate de ora.

Cu mancarea....lasa-l sa manance ce-i place...poate ca e de vina si caldura asta.Incearca si cu borcanase vre-o 2 zile...Eu deocamdata ii dau numai fierturi si borcanase.Si am inceput cu painica care ii place la nebunie....cred ca datorita si dintisorilor ca ii foloseste.

 

Mitzule, am citit postarea ta de la --parinti intreaba.....mai ai probleme cu tudor ca eu cu andreea nu stiu ce sa ma mai fac.Ieri am vrut sa-i fac baie in cada mare cu mine....cum am inceput s-o dezbrac ...gata urletele....am spalat-o in mai putin de juma de minut....nu stiu ce sa mai fac.Si pe cap nu am mai spalat-o de o saptamana....oooff.

 

Felicia si [bibe]Andreea

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mda, Danut nu serveste borcanele pitigoi mic ce e el, are un miros si un gust fantastic...cum e vorba de fructe casca gurita maaaaaaare, cum e vb de mancarica scutura din capsor. imi vine sa rad cand vad ce mutrita face dar sa si plang gandindu-ma ca saracutul nu se hraneste echilibrat. Asa ca o sa cam trec pe supa cu faina prajita, rasoluri, sosuri
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50219 aici Lia

 

 

(Desi nu ma bagati in seama de multe ori cand scriu sau intreb ceva cu rosu, ma bag io [^])

 

Leoaicele Daria & [copil]Giuliaid="size3"> (2004 08 16)id="Trebuchet MS">id="red">

 

"La vita e` una bataglia, la morte un`avventura"id="navy">

 

[foto]Giulia_meaid="red">

 

 

[cit]Povestea_nasteriiid="purple">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...