Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de iulie-august 2004 (70)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 145
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Salutare!

La multi ani Botasica si pupici pt mama ei!

Felicitari Tudor si Matei pentru primii pasi...

Felicitari Codrut pentru maseluta...

Am vazut-o pe Andreea.....mie porteretul imi place cel mai mult...Felicia ai reusit sa vezi pozele?

Lia tu te stresezi prea mult...in general cind copilul este perfect sanatos ..stie el si singur cit ii trebuie...Si daca bea 300ml de lapte in ziua aia si tot este bine...

Nu incepe cu mincaruri cu rintas...

Daria eu nu i-am dat lui Luca pina la 9 luni citrice, fructe din grupul berries, kiwi, banane, si nici fructe cu coaja paroasa....Pentru ca eu am antecedente de teren alregic pina la 1 an nici nu ma gindesc sa le introduc...sint la capitolul alergogene....far aa fii obligatoriu sa de-a eczeme sau alte alergii..dar au am zis ca mai bine suflu si'n iaurt.....

Luca a avut alataieri pastrav cu cartofi fierti..nu s-a omorit, iar ieri spanac cu ou..si i-a placut....

Am scos din functiune jumper-ul pt ca al meu copil se crede iepure si sare tot timpul....

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

he, he ..am venit si noi de afara ..mi-a furat telefonul ..de sub nas pot sa spun ..chiar l-am prins pe hotoman de jacheta dar nu avrut sa mi-o lase nesuferitul [:D]...apoi am incercat sa alerg dupa el ...dar cand am vazut ce picioroange are ..m-am lasat pagubasa dar i-am strigat "sa-ti stea in gat " ..nu stiu de unde mi-a venit expresia asta ca eu nu prea o folosesc ...

asta e !!!!se duse ..nu de telefon mi-era mie ca eu lucrez in bransa ..ci de agenda fir-ar sa fie ce era o comoara !!!!

 

dar mi-a trecut de tot ca apoi am intrat intr-unmagazin sa-i cumpar nsite biscuiti d-lui Pufulescu si cand i-a vazut , a intins mana spre ei si a zis papa ...sa cad acolo si nu alta ..vanzatoarea se minuna si nu-i venea sa creada ca are 9 luni ..si colac peste pupaza i-a mai facut si cu mana si a zis pa ...asta m-a dat pe spate ...mai spunea el asa cuvintele astea dar niciodata cu adresa ...cred ca stia ca sunt amarata ...

acum mi-a trecut ..sunt asa fericita !!!!ce conteaza un telefon pe langa o asa minune

hai nu radeti de mine ...

ma duc sa vaz ce-ati mai scris si mai incolo pun si nsite poze haioase

pup

 

 

 

Simona si bb Luca

http://photos.yahoo.com/ionel_dinu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lia, nu te mai stresa atata, poate ai mai auzit vorba aceea ca nici un copil nu se infometeaza, oricum Danutz nu este vre-un silfid cum e scobitoarea mea care avea 7850 g la 10 luni...

Eu nici nu v-am mai zis nimic de nazurile Sabrinei, dupa ce am tratat-o de giardia si infectie urinara (acuma astept rezultatele analizelor la infectie sa ma conving ca nu mai are) si luna trecuta a luat totusi 250g, acuma are zile in care mananca si zile in care ma rog de ea si uneori nu papa mai deloc. Nervi nu mai am de unde....daca mananca putin la pranz o mai pacalesc sa manance niste lapte in compensare, sa vedem cum ies si analizele astea si daca e sanatoasa, o las in pace, asa e felul ei si gata...

 

[mamica]Alexa si Maria Sabrina (27.07.2004)

http://community.webshots.com/user/alexpavel

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simona, chiar m-ai facut sa rad....ce simpatica esti.....pai " sa-i stea in gat" [:-)))][:-)))].

Imi pare rau de intamplarea ta...

 

Olivia, daaaa....le-am vazut cand mi-ai dat linkul din nou.Frumoase poze alea la cirese.Albumul de la 8 luni imi place...e frumos foc Luca.Io cand am fost gravida singura pofta care am avut-o a fost de cirese....si am stat cu pofta cam o luna pana au aparut alea la turci de am dat 10 euro pe 800grme.

 

revin

 

Felicia si [bibe]Andreea

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cind am fost graviduta nu am avut pofte....nu situ cum a fost posibil..

Simona...sa-i stea in git! Nu se poate face nimic sa-l declari pierdut si sa-i blocheze accesul ..ceva zic si eu...Mey ce m-am dezobisnuit de povesti din astea...

Acum 5 ani...tati era in statia de autobuz si eu l-am sunat...hotii caci erau mai multi au vazut si cind s-a urcat in autobuz ..hop si ei si i-au bagat mina in haina (era iarna) ,l-au luat si cind sa-si retraga mina , tati a simtit....i-a prins mina si de pe scara fiind ...tipul era inca jos cu un picior...i-a tras un picior in gura de i-a sarit un dinte.....singe.......asa de draci...a fost eroul autobuzului...dar cui ii era frica apoi in cartier noaptea???? hi,hi ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ha, ha ..Bravo sotului tau .. a fost pe placul meu ..ah , ce picioare in gura i-as mai fi tras si eu ...

problema s-a rezolvat ..ca eu lucrez chiar la firma de telefonie mobila..dar faza in sine ..si agendaaaaaa!!! toti prietenii mei , cunostinte , dr , ....asta nu o pot recupera ..de asta mi-e ciuda !!!!

 

Felicitari lui Tudor pentru marea realizare !!!! cred ca este tare emotionant momentul ...

stati ca Puf ma vrea ...

 

Simona si bb Luca

http://photos.yahoo.com/ionel_dinu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetele, noua ne-a rasarit astazi si al doilea dintisor[bis][bis][bis], nu ma asteptam sa iasa asa repede cu toate ca se vedea sub gingie!

are mama cea mai cuminte fetita, i-au iesit dintii si n-a zis nici "pis"!

 

am vazut poze, am citit tot, dar am fost in curatenii, intru mai tarziu sa "comentez"[:D]!

 

Nicole & [copil] Andreea Alexandra (26.07.2004)

Poze cu mamici, burtici, pitici, Andreea 1-4 luni

Andreea de la 4 luni

Povestea nasterii

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

La multi ani pt Botoshica, Yasmin Serena si Carla Alanaid="red">! Sanatate si succes in viata!

 

Felicitari lui Matei si Tudor pt primii pasi!

 

Am vazut si eu cateva pozici, pe Luka cu cercei, Patrick. Sunt frumosi foc, iar mamicile arata super bine!

 

Cand mai am timp ma uit si la restul.

 

Stef a invatat (de azi) sa se si urce in patul nostru, sus pe o parte, jos pe alta, e asa de comic. A mai trecut cineva prin criza de scos babetica doar la masa? Si apoi sa traga de haine sa se dezbrace? Nu mai stiu ce sa ma fac cu el, imi murdareste toate hainutele, daca il cerc se supara si incepe s aplanga si nici sa manance nu mai vrea, imi da peste lingura cu mana.

 

Mamagiuliei, Stefan la o masa nu papa decat un fel de mancare, rar de tot 2 (supa de porumb/de legume si inca ceva).

Azi la pranz i-am dat piure facut din de cartof, morcov, dovleac, ceapa si un pic de patrunjel plus o lingurita de ulei. Am fiert si un ou si am amestecat totul.

Seara i-am dat 100 g mar cu 30 g piersica si 20 g lapte formula, totul blenduit, a iesit un shake super gustos.

Dimineata a mancat un borcanel de orez cu rosii si pui.

 

Fug la nani ca e super tarziu, pupicei!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...