Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de iulie-august 2004 (70)


Recommended Posts

Eli ce dragut! Sa coboare singurel....noi avem asa un pat inalt ca nici la 5 ani nu o sa poata singur....

Sa va spun ce facea Luca la 4 dimineata?? S-a trezit ...s-a ridicat, vazindu-se ignorat , a mers de jur imprejurul patutului si a ajuns la geam si a inceput joaca cu jaluzelele...si tragea de ele...sa le mute din loc nu alta!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 145
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Buna seara, buna seara

 

Pupam toti sarbatoritii si dintzosii si plimbaretii.

 

Liaid="blue">, stii ce face bona mea cand nu mananca Mara, ii da o lingurita cu supa (sau lapte, sau suc) si Mara, ca sa o bea, inghite si ce are in gura. O mai lasa putin, iar ii mai baga o lingurita cu mancare, si tot asa, pana mananca tot. Si daca tot ii plac fructele, amesteca-le cu mancarea, incepe intai cu mult fruct si putina mancare, apoi mai putin fruct si mai multa mancare, poate merge. Stiu un copil caruia ii place iaurtul si-i da maica-sa si peste cu iaurt, ca sa manance.

 

Dariaid="blue">, am intrebat doctorita si a zis ca sa nu ma astept sa manance doua feluri, ca e prea mult. Mara mananca, pe langa piureurile de legume cu carne,ou sau ficat, perisoare de pui, supa cu galuste, budinca de dovlecei cu branza, budinca de taitei cu branza, ghiveci de legume (fara prajeli).

 

Simonaid="blue">, mi-ai placut cu sa-i stea telefonul in gat. Nu se poate face ceva cu agenda, sa ti-o salveze undeva pe un server si sa ti-o trimita cand ai nevoie? Am vazut pozele cu dl Pufulescu si am remarcat ca intr-o poza, parca-i frate cu Mara, avem acelasi scaun de masa, si lingurita la fel, si la fel ne murdarim pe la gura si ne uitam mirati.

 

Multumesc pentru raspunsuri, o sa incerc saptamana viitoare cu cadita ei in cada mare.

 

Carmen si Mara (12.08.04)

poze cu Mara

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen eu uitasem de intrebarea ta...eu asa il spal pe Luca de la inceput...cu cada lui in cada mare...Si de mic l-am obisnuit sa-i dau cu dusul pe fata ...mai intra apa ...ce daca....si uite asa s-a obisnuit cu apa in ochi..nici pis nu zice...

V-am spus ca vreau sa-l inscriu pe Uka la cursuri de inot? I-am luat swimming diaper, boxeri de baie (ca de aici cei gen speedo nu-s agreati)...si ieri i-am luat si un costum care are incorporat de jur imprejurul toarcelui ..ceva care-l tine la suparfata (este un costum ca de scafandru dar fara mineci)...arata asa de caraghios in el!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, mai, e tare emotionant momentu! M-a luat cu transpiratii reci pe spate cand l-am vazut cum merge. Dar stati sa vedeti: eu ma gandeam ca acum a facut 2-3 pasi singur, si pe urmatorii cine stie cand ii va face...peste vreo saptamana. De unde....ca azi a mers intr-una. I-am pus hamul si sa-l fi vazut cum mergea, nu-mi venea sa cred efectiv. E drept ca in ultimul timp se tinea foarte putin de mana mea.

 

Oricum asta n-a fost singura realizare azi: a inceput sa zica papa cand vede mancarea, dar fara voce, numai din buze, deci d-l Pufulescu [pk]! Aseara nu puteam sa-l culc, si saracu copil tot papa-papa, eu ma gandeam ca se joaca si el, dar nu, el mai vroia papa si pana nu i-am mai facut un biberon nu s-a culcat). Si alta chestie e ca azi a repetat dupa mine de cateva ori "mama", pana acum zicea numai asa cand avea el chef.

 

Am vazut-o si noi pe Andreea! Si noua ne place de ea [pup][8**]

 

Simona, bine i-ai zis nesimtitului!

 

Felicia, si la noi baia dureaza vreo doua minute. Deci nu am rezolvat. El nu plange la baie, din contra chiar se bucura cand vede ca facem baita, problama e ca nu vrea sa stea decat in picioare, asa ca dupa un minut deja ii e rece si tremura, plus ca nu pot sa-l clatesc in picioare fara sa ii dau apa in ochi, asa ca la sfarsit e intotdeauna rau. Sunt curioasa pe asta cum o rezolvam.

 

Lia, si eu zic sa nu te mai stresezi, nu esti tu de vina, sau mancarea ta, ca nu papa. Pur si simplu are o perioada de non-papa (hehe, ce exprimare [alcool]). Si Tudor a avut si i-a trecut absolut de la sine, iar acum mananca foarte bine, aproape orice ii dau. L-a tinut cam o luna sau mai bine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, mai, e tare emotionant momentu! M-a luat cu transpiratii reci pe spate cand l-am vazut cum merge. Dar stati sa vedeti: eu ma gandeam ca acum a facut 2-3 pasi singur, si pe urmatorii cine stie cand ii va face...peste vreo saptamana. De unde....ca azi a mers intr-una. I-am pus hamul si sa-l fi vazut cum mergea, nu-mi venea sa cred efectiv. E drept ca in ultimul timp se tinea foarte putin de mana mea.

 

Oricum asta n-a fost singura realizare azi: a inceput sa zica papa cand vede mancarea, dar fara voce, numai din buze, deci d-l Pufulescu [pk]! Aseara nu puteam sa-l culc, si saracu copil tot papa-papa, eu ma gandeam ca se joaca si el, dar nu, el mai vroia papa si pana nu i-am mai facut un biberon nu s-a culcat). Si alta chestie e ca azi a repetat dupa mine de cateva ori "mama", pana acum zicea numai asa cand avea el chef.

 

Am vazut-o si noi pe Andreea! Si noua ne place de ea [pup][8**]

 

Simona, bine i-ai zis nesimtitului!

 

Felicia, si la noi baia dureaza vreo doua minute. Deci nu am rezolvat. El nu plange la baie, din contra chiar se bucura cand vede ca facem baita, problama e ca nu vrea sa stea decat in picioare, asa ca dupa un minut deja ii e rece si tremura, plus ca nu pot sa-l clatesc in picioare fara sa ii dau apa in ochi, asa ca la sfarsit e intotdeauna rau. Sunt curioasa pe asta cum o rezolvam.

 

Lia, si eu zic sa nu te mai stresezi, nu esti tu de vina, sau mancarea ta, ca nu papa. Pur si simplu are o perioada de non-papa (hehe, ce exprimare [alcool]). Si Tudor a avut si i-a trecut absolut de la sine, iar acum mananca foarte bine, aproape orice ii dau. L-a tinut cam o luna sau mai bine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[bis][bis][bis] pt Matei si Tudor, baieti mari ...gata, acum vor alerga dupa gagici !!!

 

Felicia, am vazut pozele voastre, Andreea e atat de scumpa si de dulce, si are niste expresii in poze ca azi ma uitam la ea si radeam aici singura, e frumoasa foc!

 

Mitzu, Tudor plange daca ii intra apa in ochi cand il clatesti? eu de exemplu de cand am nascut-o nu i-am protejat in nici un fel ochii la baie, i-a intrat la apa si pe nas, si pe gura, iar cu dusul n-a fost nici o problema, e cea mai mare bucurie[:D]!

incearca sa ii dau cu dusul fara sa-i protejezi ochii, si daca pe el nu-l deranjeaza, ca n-are ce sa pateasca!

 

Olivia, super misto sa-l duci pe Uka la inot, si eu as duce-o pe moata, insa la noi sint scoruri cam mari la bazine pentru bebei asa mici!

abia astept sa-l vedem in costumul de "scafandru", cred ca-i haios foc[:D]!

 

Simo, pupacim pe dl Pufu, auzi ce baiat mare si vorbaret ai, si te vaitai ca nu zice nimic[:D], astepta el un moment special ...nu asa, cand vreti voi!

 

Alex, cand va vedem ?????????

 

nu mai stiu ce am citit, ma opresc aici ca-mi storc creierii fara folos ...azi am facut curatenie, am profitat ca e mai racoare si abia acum am terminat, ca fac o gramada de pauze cu moata mea, a inceput sa faca numai boroboate si cred ca incepe leoaica sa-si arate coltii, azi n-am lasat-o sa isi bage degetele in calculator si se dadea cu fundu' de pamanat de suparare[:D]...of of ...mai mai!

 

pupacim pe toata lumea [pup][pup][pup]!

 

 

Nicole & [copil] Andreea Alexandra (26.07.2004)

Poze cu mamici, burtici, pitici, Andreea 1-4 luni

Andreea de la 4 luni

Povestea nasterii

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mai fetelor , va jur ca nu vorbeste ... nu zice si el un mama ..dehh , personaj neimportant [:D]..dar uite ca .. ahaaa si am uitat sa va zic ..eram asa emotionata cand a cerut biscuite cu "papa" ca eu in mandria mea nemarginita si in laudele vanzatoarei care se tot minuna de el ..i-am dat biscuitele ..SI L-A MANCAT !!!!!!

initial cand mi-am dat seama ce-am facut am vrut sa-l iau din mana lui dar deja il dusese la gura si mi-am zis "asta e" ..dar am stat cu ochii pe el ...am iesit din magazin si m-am uitat in guritza lui sa vad daca nu i s-a lipit de cerul gurii ..mare figura sunt !!!![alcool]

 

 

oauuu Andreea cea scumpa si desteapta recupereaza ...!!!!la cat mai multi dintzisori frumosi si sanatosi !!![pup]

si Codrut deja maselutze ???? mama, mama ..unde alearga copii astia !!!pupam pe maselutze !!![pup]

ce-am mai citit ...

ahaaa, Papa ..eu nu vad poza cu Mielu' ...

 

noi ii facem baitza (de fapt tati )in caditza lui sprijinita pe cada mare in baie .... si cu [dus]dusul la greu cu care ii place le nebunie sa se joace ..ii intra apa in ochi si este asa haios cumi se aduna genele ....isi ridica , capul ca si cand ar vrea sa iasa la suprafata ...

si eu as vrea sa-l dau la inot dar aici costa 200euro pe luna /8 sedinte ..las' ca mergem la mare si-l invat eu ca nu degeaba am facut 8 ani de inot

Olivia sa faci poze cu Uka in costum ...

 

Carmen , si eu am remarcat coincidentele si cred ca am si zis la un moment dat [:X]

 

 

si daca mai aveti putin timp sa va uitati pe ultimele poze din a zecea luna ..veti vedea piesa de rezistenta ..marele dintzoc !!!

..si ultima achizitie sapca Gavroche

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ionel_dinu/album?.dir=b0d2&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//pg.photos.yahoo.com/ph/ionel_dinu/my_photos

 

pup

 

 

 

 

Simona si bb Luca

http://photos.yahoo.com/ionel_dinu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...