Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de iulie-august 2004 (70)


Recommended Posts

neata neata!

 

Andreea, profitati de we liber si distrati-va! ca Matei sigur se va distra la munte ...

te cred ca ti-au dat lacrimile de emotie, sa-ti vezi puiul mergand singur e o mare realizare, dar in acelasi timp cred ca ne dam seama si ca timpul zboara repede si ca nu mai sint bebelusi!

 

Alex, eu pot sa vin oricand la intilnire, asa ca zi tu in ce zi, asteptam si alte mamici la intilnire, propuneti ziua si locul (banuiesc ca in parc, nu?)!

 

Anca, pupacim pe Bianca, sa-i treaca raceala cat mai repede[pup]!

 

Mitzu, eu ii dau sa manance dimineata (dupa laptele ei) cascaval, branza (Almette sau Philadephia), ardei gras, omleta, rosie, pastrama de pui sau de curcan (astea au ceva E-uri), ceapa verde ...nu toate o data, depinde ce am eu chef sa mananc! i-am dat sa guste icre, humus[:D], incerc sa-i dau chestii cat mai sanatoase, dar in ziua de azi nu prea mai gasesti asa ceva, din pacate!

 

Monicule, pupacim pe Botosel [pup], ca ieri a facut 11 luni!

si pupacim toti sarbatoritii de ieri si de azi[pup]!

 

Nicole & [copil] Andreea Alexandra (26.07.2004)

Poze cu mamici, burtici, pitici, Andreea 1-4 luni

Andreea de la 4 luni

Povestea nasterii

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 145
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Buna ziua,

Nu am avut internet mai bine de o saptamana. Eva a dat cu modemul de pamant si s-a ales praful de el. Mai avem o saptamana si venim si noi acasa. Speram sa ne intalnim. Si vestea buna... mi-am ucis eu ultimii neuroni cu suedeza asta, dar nu fuse zadarnic efortul meu. Am luat testul ala uratu' de care imi era frica [bis]

Pupam mamicile si bebicii[pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, asa zice si sotul meu ca trebuie sa ne realxam. Ma rog, relaxare e mult spus ca noi mergem la o nunta la Tulcea asa ca...

 

Eu ii mai dau lui Matei cascaval dimineata si uneori sunca de pui slaba. Dar si el cere tot ce mancamnoi astfel incat intr-o zi a mancat o felie de paine cu Almette de unul singur.

 

Andreea si Matei zambaretzu'

 

http://community.webshots.com/user/andreea_ciontu

http://pg.photos.yahoo.com/ph/andreea_ciontu/my_photos

Povestea nasterii: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43944

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi la baita nu avem probleme mare (inca[:D]). Sta cuminte sa-l spal, singura problema e cand ii pun dusul in cap sa-l limpezesc. Atunci se ridica intr-o secunda in picioare si incepe sa pipaie faianta ca si cand ar vrea sa se catare pe pereti sa fuga[:D]. Aseara, ocupata fiind sa-l spal n-am observat ca si-a bagat gurita in apa si-a luat o gura zdravana.

Cori-felicitari pt test!!!

 

Ina32 & Raducu (14.07.2004)

poze Raducu

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetele, in pana de idei fiind m-am tot gandit ce sa mai gatesc pentru moata mica, asa ca ascultati aici si rugati-va sa iasa ceva comestibil ca altfel n-am ce sa-i dau moatei la pranz [:D], e reteta inventata acum!

in cateva picaturi de ulei de masline am calit doua fire de ceapa verde tocate marunt, am adaugat apa, fasole verde, 3 buchetele de broccoli, dupa ce vor fierbe astea vreau sa pun o lingurita de pasta de tomate si o bucatica mica mica de usturoi, putin marar, totul amestecat cu ficatel de pui!

ce ziceti ...a innebunit lupu'?

 

Nicole & [copil] Andreea Alexandra (26.07.2004)

Poze cu mamici, burtici, pitici, Andreea 1-4 luni

Andreea de la 4 luni

Povestea nasterii

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristalina, acum mi-am adus aminte ca m-ai intrebat de regimul tinut de Stef pe perioada cand a avut Enterocolita si (parca) nu ti-am rapsuns. El a mancat atunci orez fiert, cereale facute cu apa, legume (cartof, morocv, doveleac), mar fiert sau copt, branzica (cottage chesse). I-am cumparat apa cu saruri, ca sa nu se deshidrateze, dar nu prea s-a omorat sa o bea.

 

Nicole, pare s aiasa bun ce faci tu acolo. Pofta buna Andreei!

 

_______________

O zi plina de bucurii, Eli & [copil]Stefid="Book Antiqua">

Nasterea broscuteiid="Courier New">id="size2">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

rain po s aminc si io la tine?:-)) suna gustooos yammmy

salutam mamicile si pupam bebelacii[pup]

auziti ma gandii sa-i fac tort lu Mielu de ziua ei in forma de miel[:D] Gasii la turci nijte chestii de le zice "candy cotton" un fel de vata pe batz comprimta care arata ca niste zulufi de miel:) fac un blat il modelez in forma de spinare de miel , de cap si-l umlu cu zulufi pe deasupra...oki..nas etc fac din fructe[:D] sper sa nu iasa muma padurii sa spariu Mielul cel sfios si mucii de aur:)

(acu jeleste ca sta in pat si cum o prinde jalea cum apare si cite-un muk galbin).

 

pup u all[pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutari !

Nu ma pot abtine sa nu zic cat am ras la citirea msg-ului tau Papadieee [:D][:D][:D] Asteptam pozele cu capodopera ! Chiar, de unde i-ati pus porecla asta Catrinei ??? (care are asa un prenume frumos [^])

 

Pupaciones la gasca !!! [pup][pup][pup] Si WE placut si insorit sa aveti !

 

Leoaicele Daria & [copil]Giuliaid="size3"> (2004 08 16)id="Trebuchet MS">id="red">

 

"La vita e` una bataglia, la morte un`avventura"id="navy">

 

[foto]Giulia_meaid="red">

 

 

[cit]Povestea_nasteriiid="purple">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Papa, spirituala as usual!

Misto idee, vreau sa vad si eu ce iese.

Pupam Mielu mic si scump din partea lui Matei

 

Iar eu va pup pe toate caci plec spre casa (dupa 2 sedinte). Weekend placut!

 

Andreea si Matei zambaretzu'

 

http://community.webshots.com/user/andreea_ciontu

http://pg.photos.yahoo.com/ph/andreea_ciontu/my_photos

Povestea nasterii: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43944

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...