Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Rahova sau apropiere (20)


Recommended Posts

Alexandra, incearca sa-i indoi picioarele cu genunchii pe burtica, si poate scoti asa din gaze. Nu ma pricep f. bine pentru ca Tudor reusea sa scoata gazele singurel, desi se chinuia putin. Si invat-o ziua sa stea pe burtica, ii e mai usor. Tudor dormea si noaptea pe burtica, dar nu recomand tuturor, am inteles ca poate fi periculos. CristinaT, te mai asteptam pe la noi daca poti. Intr-un timp nu te mai vedeam pe la nici un subiect si ma intrebam ce-i cu tine. [pup] Dory, daaa. Mie cel mai rau mi se parea in casa. Ca eu eram si fricoasa si nu-l lasam sa mearga singur. Nu puteam sa stau si eu ca omul pe canapea si el sa se joace singurel langa mine. El ma lua de mana si hai la plimbare [bang]. Acum il las singur prin cate o camera, il strig si vine, alta viata. Radu, bine ai venit pe forum. Da, suntem toate din zona. Eu n-am crescut aici si nici nu-mi place zona, dar viata m-a adus aici si na, suport[hot].
Andreea, mami de Shurubar - 10.08.2005
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 306
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

ei na' ca nu mai pot sa zic buna fetelor[:D] buna seara fetelor si bine ai venit radu...in grupshorul rahova city[:D] lizy si noi am avut un timp problema cu starea de voma dar cand stia ca mergem la dr se emotiona puternic si zicea ca-i vine sa vomite...si cerea apa...dar de fiecare data[bang]apoi dintr-o data a disparut...fara sa facem nimic...eu chiar l-am intrebat cand am mers alta data... vrei apa ca sa nu-ti mai vina sa vomiti? si el ma intreaba...de ce????[:D]... incearca sa-i distragi atentia sa-i povestesti ceva haios pe drum ca sa uite de problema asta... noi la gr 72 cu program normal andre-ea...ai baiat mare si ascultator[pup] noi am fost astazi la dr cu amandoi ruxi a scapat de otita, mucisori si roshu in gat dar alex nu a scapat de testul pentru alergii[bang]...maine facem neaparat programarea, ne-a zis sa-l ferim de fum de tigara(dar la noi in fam nu fumeaza nimeni si nici nu-l ducem in locuri cu fum)de mirosuri f puternice de deodorant si detergenti si inca o gramada de tampenii...dar dr-ul a spus ca daca si dupa tratamanetul ep care l-a avut tot continua sa tuseasca...trebuie neaparat sa facem testul[bang] am vrut sa impuscam doi iepuri dintr-un foc sa facem si controlul oftalmologic periodic pentru alex si nu ne-a primit fara programare... cristina, cum a fost astazi alexutza? ce o fii facut andreap la stanciu? vio[pup]iar ne-ai parasit? ce mai face biencutza?[pup] va pup pe toate sa aveti o noapte buna monica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai cam asa: Ale azi a avut program aiurea, ca soacra-mea a culcat-o azi pe la 8 (dimineata) pt ca se trezise maraita si a leganat-o. Pe la 11 deja ma ingrijora somnul ei, am pus-o sa o scoale si sa verifice sa nu aiba febra. Au iesit afara si...la 4 cand am venit eu erau la scara, Ale nemancata, plecata de la pranz...nu mergea liftul si nu a urcat...si uite asa a stat copilul meu azi non stop afara. Sunt putin asa...ma simt mama denaturata. Eu ma tot uitam la bubitele lui Ale si ma gandeam ca asa ii e felul si nu m-am dus cu ea la dr. Dar azi in parc am vazut bubitele Irinei de Witchie care sunt fix identice si la fel cu ale noastre si....deci asa arata dermatita asta atopica.... Maine iau Advantan milk sa incerc sa vad daca ne ajuta.... Cristina si ghighiloi [url="http://photos.yahoo.com/temiscris"] [foto] [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cristina[pup]pai de ce nu-i faci soacrei un fel de "orar" bine asa...cu aproximatie... de la ora x cu indulgentza pana la ora y masa de dimineata apoi program de voie[:D] intre orele x-y papa de pranz si tot asa... dar ma gandesc ca este la inceput si o sa se obisnuiasca dansa cu programul lui ale....si ale cu dansa. mama saraca imi cerea sa-i scriu totul pe hartie, ce si cum vreau sa faca...mai ales cand erau bolnaviori sa nu cumva sa incurce ceva si atunci cand am gresit eu de i-am dat antibiotic ruxandrei mai mult decat trebuia m-am gandit...uite daca aveam si eu ca mama foaia in fatza cand puneam medicamentul in liguritza dozatoare...hai poate greseam o data dar nu de 20 de ori[bang]...noroc ca nu a patit nimic. fetelor[pup] da pe unde umblarati astazi de nu a scris nimenea pe-aici [:D] va pup noapte buna monica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monica asa ar trebui dar...ce sa zic, e cam indaratnica si aia. Doar i-am zis clar ce sa ii dea sa pape luni, in prima zi si ea desi nu bause laptele dimineata, i-a dat banana, sticsuri si biscuiti dar mancare nu i-a dat, a culcat-o asa. Probabil asta e pretul compromisului.... Sper si eu ca in timp sa se dea pe brazda si sa "asculte" de mine. Cristina si ghighiloi [url="http://photos.yahoo.com/temiscris"] [foto] [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata fetele! Noi suntem prezente, doar ca nu am avut timp sa scriu..., Monica Doame ajuta!, sa fie biene copilasii..., Cristina, poate este doar o perioada de acomodare, dar totusi si eu sunt de aceeasi parere cu Monica, fa-i un orar soacrei, asta pana nu-i intra in obisnuinta si sa nu continuee cum a inceput.Poate pana isi intra in ritm este doar asa, pe urma sa speram ca se va obisnui cu orarul meselor pe care i l spui tu. Despre noi sper sa fim pe drumul cel bun, cred ca maseluta a iesit in totalitate, acum nu stiu daca ii ies sigur si caninii, desi mie asa mi se pare ca ar avea gingiuta inflamata si in locul caninului din partea stanga.Alexa sa culcat aseara pe la 8.30 cand a fost si ultima masa si uite ca pana la ora asta nu sa mai trezit absolut deloc, nici macar sa pape, ea care manca cate 2 biberoane de lapte pe noapte. Ieri noapte in schimb, sa trezit pe la 2 si a plans pana pe la 2.40 de nu mai stiam ce sa-i fac, nu vroia nici sa manance, probabil ca o durea ft. tare gingiuta, a urmat apoi vreo 30 de min. de joaca, dupa care sa culcat si nu sa mai trezit pana dimineata , nici macar nu sa mai intors de pe o parte pe alta. Doame ajuta, sa fim toti bine si noi si puiutii nostri! [pup], si sa aveti o zi buna. DORY & ALEXANDRA DENISA http://photos.yahoo.com/dory232002 FILMULETE : http://www.dropshots.com/dory232002
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mda...se face urat...de acum sa te tii sa stam in casa. V-am zis ca am scapat de masele? I-am vazut lui Ale si pe cele de sus, sunt iesite dar probabil nu le-am putut observa. Gata....am incheiat capitolul dinti...mai e un rand de masele, alea care in tabel apar ca primele definitive, nu mai stiu, pe la 6 ani parca... Cristina si ghighiloi [url="http://photos.yahoo.com/temiscris"] [foto] [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor, baietii mei au plecat singuri la dr sa vedem daca rezolva ceva fara programare fiindca nu am reusit sa o facem...eu am ramas acasa cu ruxi fiindca nu am avut cu cine sa o las si nu am mai vrut sa o car si pe ea prin spitale...sper sa se descurce singurei....dar mai ales sper din tot sufletul sa vina acasa cu vesti bune. cristina ce bine ca ati scapat de capitolul masele[bis] si eu am rasuflat usurata la alex cand ii iesisera toti dintii si maselele...la el numai din momentul acela a inceput sa doarma toata noaptea....pana la 2 ani eu nu-mi aduc aminte sa fii dormit o noapte intreaga...[bang]...asa ca astept cu nerabdare sa se termine si la ruxi cu iesitul dintisorilor, ea doarme bine saracutza dar doctorita de la budimex mi-a zis odata ca si de la eruptia dentara poate sa fie timpanele inflamate...asa ca vreau sa elimin toate stresurile posibile[:D] dory, felicitari pentru maseluta, la cat mai multe inainte! va pup [pup]pe toate fetelor, sa aveti un we minunat monica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

seara buna fetelor, ce mai faceti? baietii nu au rezolvat nimik ieri la dr fara programare...asa ca asteptam sa vedem cand ne programam sapt viitoare[bang] azi am fost sa-i cumapram cate ceva de imbracat lui alex, am gasit o gramada de lucrusoare frumoase si am cumparat, ne-au cam chelit de bani...dar asta e...ii trebuiau fiindca toti pantalonii ii ramasesera scurti...bluzite mai avea dar i-am luat ca deh...sa fie baiatul frumushel[:D] eu nu mai pot de picioare le simt ca niste buturugi asa ca am laut niste pastilute pentru retentie de apa in roganism, am fugit sa stau in pat paote o sa ma simt mai bine va pup [pup]pe toate noapte buna monica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...