Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de septembrie-octombrie 2004 (49)


Recommended Posts

anne33id="red"> - ori sunt eu [mariaj] ori chiar nu avem unde sa-ti vedem bebelina!

Felicitari pt Ana -Maria!

 

Daniver 31 id="red">- eu abia astept sa ajung iar la C-ta si sa merg in disco. Fata o las cu bunica sau cu cumnata. Sa vedem cine vrea sa stea cu ea. Si sa se descurce! Vreau si eu sa mai ies. Vezi ca sunt mai denaturata decat tine?[mariaj][:D][mariaj][mariaj]

 

Timea id="red">- drum bun in continuare!id="purple">

 

[foto] Pozici[foto]Pozici noi[foto]Fara par [foto]

[cit] Ramona & [zana] Loreema (6 sept 2004)id="purple">

Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !id="size3">id="pink">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 141
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Anne33 felicitari fetelor tale: Giuliei pentru ca merge si Ana-Mariei pentru performantele la lb. si lit. romana [pup].

 

Daniver31 cu multa placere. Ma bucur ti-am fost de ajutor.

 

Loreema daca vrei sa vezi poze cu Giulia (fetita Annei33) te duci in lista cu pititci si dai click pe Giulia Nicole - este chiar prima din lista. Si de deschide pagina cu pozele ei.

 

Sanatate multa puiutilor bolnaviori!

 


[foto]Eliana si [copil]Elenaid="red"> (23.10.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salve

6kg300!!!! Cred ca suntem in top cu asa greutate la 8 luni si o saptamina, nu?

Atit avem. Ei, asta e.

Am fost ieri sa ii schimbe ghipsul, nemincata nebauta, ca trebuia sa ii faca anestezia.

Pe la 12 doctorul a zis ca mai bine plecam acasa ptr ca aparatul necesar urmaririi procedurii este de dimineata in alta operatie si trebuia sa mai dureze vreo 3-4 ore( era o operatie pe coloana) si nu avea rost sa chinuim copilul nemincat atita timp.

Asa ca we acesta suntem fara ghips, fericire mare. Dar avem o pernita ortopedica ca sa ii tina piciorusele desfacute. Oricum eu nu ma satur sa ii pup piciorusele, iar ea, tare vrea sa si le atinga. A descoperit ca are si ea picioruse....

I-am masurat piciorusele cu cm, dreptul e mai scurt cu 2 cm... Nu mai inteleg nimic... eu credeam ca pina acum s-a rezolvat si ca asteptam doar fixarea lui. Sau eu sunt paranoica si vad ce nu trebuie... Oricum abia astept sa il intreb pe doctor.... Are si o groaza de bubite pe picioruse si am dat la greu cu unguent, pudra. Sper sa ii treaca pina luni, ca sa nu ii puna ghipsul peste....

Azi am vrut sa ii facem baie in cadita si s-a speriat rau de tot, se tinea cu amindoua minutele de mine si racnea ca din gura de sarpe. Asa ca a fost o baita foarte rapida...

Anne33 felicitari la printesele tale.

Naty si Ana sanatate multa la bebicii vostri.

Daniver, si noi o sa plecam la o nunta peste 2 saptamini, sper sa fie ok.

Oricum, daca as sti ca plinge nu as sta nici o secunda cu gindul ca poate s-o descurca....

Felicitari pentru dintisorul nou al Elenei

Mai vroiam sa spun ceva.... nu mai stiu, parca sunt aeriana....

Noapte buna si somn fara intrerupere pina dimineata...

 

Lilia si printesa ei Aid="red">Mid="orange">Eid="blue">Lid="red">Iid="purple">Aid="red">id="orange"> (26.09.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In sfarsit merge DC [:D]... dependenta asta...

 

Loreema cu multa placere!

 

Lilia in leg. cu greutatea recupereaza ea... o sa vezi... E un pitic curajos... prin cate a trecut... Bine ca e cuminte.

Ma bucur ca puteti sa stati un pic fara ghips... cred ca sunteti super fericite amandoua [pup].

 

Julya urmatorul bb o sa fie fata... [;)]

 

Daniver31 noi am mai plecat de acasa noaptea fara probleme pt ca Elena doarme toata noaptea fara sa se trezeasca... cel putin de la 1,5 - 2 luni pana acum asa a fost. Ramane acasa cu soacra mea, dar uneori plecam fara sa o mai anuntam... Si nu observa nici una din ele ca am fost plecati [:D]...

Iar in noaptea de Paste am lasat-o chiar singura... aprox. o ora. Dar acum nu mai am curajul sa o las singura pentru ca a inceput sa se ridice in picioare si cine stie... daca se trezeste totusi peste noapte si ii vine ideea sa sara din pat...

 


[foto]Eliana si [copil]Elenaid="red"> (23.10.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Of,lilia draga.Am o buna prietena a carui copil,care acum e in aceeasi clasa cu fiimea cea mare,tot asa la nastere avea aceeasi probleme cu picioarele,unul mai scurt cu 2 cm,pana pe la 2 ani a stat mult cu el prin spitale,a avut saracutul 4 operatii si....acum este un copil normal ca toti ceilalti de nici nu ti-ar veni sa crezi prin cate a trecut.Ma rog pentru Amelia ta sa se faca bine si fi tare pentru ea.Suntem alaturi de tine[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ana... bineinteles ca ma incurajeaza faptul ca acum este bine fetita despre care vorbesti... dar am murit cind am auzit ca a durat pina la 2 ani si ca a avut 4 operatii...

Bineinteles ca toate cazurile sunt diferite, dar mi se pare o vesnicie pina vom scapa. Pina cind doctorul ne tine din 3 in trei luni. Adica avem previziuni aproximative ptr urmatoarele trei luni. Primul motiv ar fi ca totul depinde de evolutie, care se vede in fiecare luna si care la unii e mai rapida la altii e mai inceata. Al doilea e, ca, probabil doctorul nu vrea sa ne sperie. Caci daca mi-ar fi spus de la inceput ca va sta in ghips 8 luni( atit va face la 11 luni-termenul spus acum de doctor) va dati seama ca ar fi fost mult mai greu de acceptat psihic....

Intr-adevar este o fetita cuminte( ptiu, ptiu sa nu fie de deochi), ea nici nu stie ce pierde si psihologic nu sufera, doar nu stie ca ar putea sta in fudulet sau merge de-a busilea... Mai rau noi astia marii suferim...

Apropo de fundulet, ne-a dat voie doctorul sa o punem cite putin, dar nu se tine cade pe o parte, ca o mamaliga. E si normal. Dar nici nu am incercat de prea multe ori ca sa nu inceapa sa ii placa, caci de miine trecem din nou in pantalonii medicali[;)]

Pina la urma, cred ca ar trebuie sa ii multumim lui Dumnezeu ca nu este o boala mai grava, ca exista sanse mari sa se faca bine, si chinul nostru nici nu se compara cu cel al parintilor care trebuie sa accepte ca nu mai au ce face( nici nu vreau sa imi inchipui)

 

Lilia si printesa ei Aid="red">Mid="orange">Eid="blue">Lid="red">Iid="purple">Aid="red">id="orange"> (26.09.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multa sanatate Ameliei si noi din Canada ne gandim la ea si speram sa se faca bine curand. [pup].

Timea ma bucur ca sunteti bine. Nu am timp sa vad pozici :( dar sunt sigura ca fetitzele si baietzeii sunt SUPERBI

Sanatate si [pup]

 

Andreea[8**], Doru[9cer] si Nathalie[copil][zana](29.09.2004)

 

[foto] Minunea noastra, Nathalie[olala] Povestea nasterii [pup] Cererea in casatorie si povestea noastra [cina2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ana_miti si eu ii dau Milumil 3 lui Dami dar mie mi se pare ok doar ca se termina cam repede cutia. Oricum am de gand sa-l sun pe Capraru sa vad daca imi recomanda altceva (as prefera fara cereale ca sa-i pot pune eu ce cereale vreau in el). Ioanei i-am dat de la 7 luni NIDO si era excelent dar parca acum nu l-am mai vazut pe aici.

 

Despre Dorna pot spune ca am o prietena care ii da fetitei de la 10 luni Dorna rosu si ii merge foarte bine cat despre termenul de valabilitate mare nu este nici o problema. Laptele pasteurizat este cel mai sanatos si prin procedura de pasteurizare nu-si pierde calitatiile si tine si mai bine. Mie mi-a explicat Capraru exact toata procedura de pasteurizare dar nu stiu sa va spun exact cum se face ca nu am retinut decat esentialul, adica e BUN. Parerea dr-lui Capraru (nu dati cu rosii!)

 

Geo, Ioana (20.06.1998) si Damian (01.10.2004)

 

http://community.webshots.com/user/giorgios72

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...