Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Despartire in timpul sarcinii


Recommended Posts

BUNA ANDRADA

 

Ma bucur ca o sa ai o fetita ,sa-ti traiasca si sa fie sanatoasa si sa-ti ajute Dumnezeu sa o cresti si tie iti doresc nstere usoara

Eu am fost in aceiasi situatie ca a ta cind m-am despartit eram in 4 1/2 luni

m-am mutat la mama si in acest timp fostul meu sot nici macar nu m-a cautat

La maternitate nici n-a venit sa recunoasca copilul si de 4 ani si 3 luni il cresc singura _am un baietel minunat_ imreuna cu mama si cu ajutorul bunului Dumnezeu.

Nu -ti reprosa niciodata ca ai facut copilul pt ca este un dar de la Dumnezeu,iar pe "fostul" lasa-l in pace ,daca va vrea si o sa-i pese de copil va venii daca nu nici sa nu te mai gindest la el

Stiu cit de greu iti este acuma cind esti singura dar fiecare in lumea asta are o cruce de dus .Pt. unii este mai usoara pt. unii mai grea.

Ce pot sa-ti mai spun este sa nu plingi si sa nu te enervezi pt ca asta ii transmiti si copilului. In rest maninca bine si cit mai versificat fa pllimbari multe si nu uita ca trebuie sa te mai si odihnesti.Toate asta o faci pt puiutul tau

Multa sanatate si sa ne mai auzim .Daca ai intrebari nu ezita sa ma intrebi si-ti pot scrie direct pe adresa de e-mail

 

te pup dulce

 

 

 

[gravi]

 

bm

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 25
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Andrada si Roxi, sa avetio sarcina usoara si bebei frumosi si sanatosi ! Stiu cat e de usor sa auzi: lasa-l, uita-l. Dar ganditi-va ca doar de voi depinde sa suferiti cat mai putin, in rest nu faceti decat sa va prelungiti durerea. Roxi, cu atat mai mult tu ! Te agreseaza fizic ? Sa-ti doreasca sa nasti un copil... Sa-i doreasca raul copilului tau ?! Una e sa fi fost indiferent, alta e sa-si exprmie astfel de ganduri !

 

Fiti puternice pentru bebeii vostri si pupici.

 

Ioana & Maria Catalina

 

http://photos.yahoo.com/ioana_sora

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Dupa parea mea e un bou,scuza-ma de expresie.nu te merita,si ar trebui sa_l lasi in plata domnului,poate intr_o zi va regreta totul.asa nu rezolvi nimic,decit sa te consumi degeaba si plus nu e bine pt bb.Curaj si multa sanatate!!![pup][pup]

 

Rody si puiul Elodie!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa aiba grija de tine si de fetita. Gandeste-te doar ca poti fii fericita si fara el... Lasa-l in plata domnului, nu-ti fa zile negre din cauza lui si gandeste-te la minunatzica din burtica, nu la el. Daca ti-a facut asa ceva, intr-adevar NU TE MERITA, asa cum nu-ti merita nici lacrimile, nici sa suferi ptr. el. Te pupic dulce si fii tare!

 

http://community.webshots.com/user/nadia1412

 

Ne nastem goi, uzi si flaminzi. De abia dupa aceea lucrurile se inrautatessc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by roxi23

Acum imi dau seama cu ce monstru traiesc, dar nu stiu ce sa fac: parintii mei nu stiu prin ce trec, iar mie imi este foarte rusine de situatia in care sunt, nu as putea sa le spun pentru ca asta i-ar distruge. Nu stiu in ce directie sa o iau... Roxi si bebe darius de 21 saptamani din burtica


id="quote">id="quote">Ia directia care duce spre casa parintilor tai... Daca ei ar afla vreodata (din alte surse) prin ce treci tu acum, nu crezi ca ii va distruge??? Gandeste-te asa: copilul din burtica ta, peste 25-30 ani e in aceeasi situatie ca si tine (Doamne fereste) si prefera sa stea langa monstrul ce il maltrateaza decat sa vina la tine.. nu ai fii distrusa? In primul rand, TIE si BB-LUI tau, va va fi de un miliard de ori mai bine acasa la parintii tai decat cu cretinul care iti vrea copilul mort. Pe mine m-ar pune pe ganduri... spui ca te agreseaza fizic; ia gandeste-te: daca prin asta nu cauta decat sa iti omoare copilul??? Deja si-a exprimat clar dorinta asta; parerea mea: fa-ti frumos bagajelele si suna-l pe taticul tau sa vina sa te ia acasa.http://community.webshots.com/user/nadia1412Ne nastem goi, uzi si flaminzi. De abia dupa aceea lucrurile se inrautatessc.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by roxi23

parintii mei nu stiu prin ce trec, iar mie imi este foarte rusine de situatia in care sunt,Roxi si bebe darius de 21 saptamani din burtica


id="quote">id="quote"> Iarta-ma daca par cruda, dar singurul lucru de care ar trebui sa-ti fie rusine e ca te complaci INCA in situatia asta. Nu-ti fie rusine de schimbarea lui... tu nu ai nici o vina!!! Dar iesi din situatia in care esti! In primul rand gandeste-te la siguranta ta si a copilului. Suna-ti parintii si pleaca la ei, acolo unde (Cred eu) veti fi in siguranta. Si asta curand, ptr. ca tot stresul tau, nu poate decat dauna bb-lui.http://community.webshots.com/user/nadia1412Ne nastem goi, uzi si flaminzi. De abia dupa aceea lucrurile se inrautatessc.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...