Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de iunie-iulie 2003 (54)


Recommended Posts

Noroc cu Magda ca m-a tras de maneca, schimbam locatia? mai, daca schimbam, macar sa ne anuntam intre noi ca poate nu intra toate sa citeasca, ha?

Nu stiu nici eu inca sigur cum ramane cu partea a doua de program, ca si Bychi insa, o confirm pe prima cert.

Daca ramane unde zice Andra, eu am toate numerele de telefon, mai putin al lui gio ca s-o anunt. Ce facem asadar?

 

Elena, mami de Oana si Mihai

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 124
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Aditzu, la multi ani! Iti doresc multa fericire!

 

Romana, ma bucur ca va simtiti mai bine! Pupici!

 

Marox, Maria a avut o perioada f. proasta cu somnul pe la 1 an jumate. Ma teroriza, nu adormea singura, de fapt nu vroia sa doarma. Dormea doar cateva ore pe noapte, iar eu si mai putin, in conditiile in care ma trezeam la 6 s amerg la serviciu si aveam si burtica cu probleme. La inceput stateam cu ea pana adormea (dura f. f. mult), cand s-a mai linistit am inceput sa o las singura, folosind o metoda asemanatoare cu cea de care ti-a zis Mihaela. Spre surprinderea mea, a functionat. Acum, la culcare ii citesc o poveste, o invelesc, ii dau ursuletul, leul, cateiii si ce mai vrea ea [bang], ii dau drumul la muzica si plec. Dar Maria nu poate sa coboare din patut. Asta a fost salvarea mea, ca altfel nu stiu dac ao convingeam cu ceva s aramana singura.

 

Andra, si Maria e mare mincinoasa [:D]. Si noi o amenintam cu Pinocchio, dar cam fara succes. I-a spus cineva sa se tina de nas cand spune minciuni, ca sa nu ii creasca si imediat dupa asta, ianinte sa deschida gura, s-a apucat de nas [:D].

 

Crisa, cand vii la mare?

 

Noi nu ne descurcam inca prea bine. Pe Maria am ajuns sa o trimit la mama cat mai des, c am-a terminat cu ideile ei de a-l chinui pe bebe, plus ca nu ma aasculta de loc. Nu mai pot nici sa o inchid in camera, ca pedeapsa, pentru ca ii place... si nu o pot lasa singura sus, ca imi e frica sa nu cada pe scari.

 

Stefan plange, plange, plange (chiar in momentul asta a inceput). Plange de foame, plange si se agita dupa ce mananca, se chinuie s ascoata aerul, adoarme pt. putin timp si se trezeste plangand de durere de burtica, adoarme putin si plange iar de foame [bang]. Seara e mai putin monotona [:D]: plange la baie si masaj. Ma doare spatele de cat il plimb in brate si m-au cam lasat nervii... Cat timp a fost Maria bebe, nu m-am "suparat" niciodata pe ea. Acum, am momente in care imi vine sa plec de acasa si sa il las sa planga!

 

Azi a facut 5 saptamani si eu tot sper sa ne fie mai bine.

 

Va pup,

Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003) si Stefan (4 mai 2005)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Cornelia

Stefan plange, plange, plange (chiar in momentul asta a inceput). Plange de foame, plange si se agita dupa ce mananca, se chinuie s ascoata aerul, adoarme pt. putin timp si se trezeste plangand de durere de burtica, adoarme putin si plange iar de foame [bang]. Seara e mai putin monotona [:D]: plange la baie si masaj. Ma doare spatele de cat il plimb in brate si m-au cam lasat nervii... .

 


id="quote">id="quote">

 

Cornelia, asa a fost si Razvan...pana pe la 3 luni eu n-am dormit decat 2- 3 ore neintrerupte pe noapte, imi aduc aminte ca m-am trezit intr-o dimineata pe la 5 si nu-mi venea sa cred ca nu s-a trezit de la ora 12, asta era cam pe la 2 luni, si dupa aia a inceput sa fie mai normal [:D]... mai ai putina rabdare [:)], oricum multa putere!!!

 

Romana, pai cu bona e foarte cuminte sa stii, se joaca si o ora intreaga cu niste masinute, pe strada merge de manuta, nu se smunceste in toate partile cum face cu mine[:D], o ajuta la aspirat cum face si Cristi, mananca frumos si adoarme cum trebuie, ce sa mai e cuminte, si cand vin eu acasa incepe talentele si figurile[:D], am ajuns la concluzia ca nu sunt eu foarte ferma in ce-i zic si de aia face asa.

 

Magdone si Razvan (19.07.2003)

 

_________________________________________

"Pentru a castiga ceea ce merita sa ai, s-ar putea sa fie nevoie sa renunti la tot ceea ce ai deja."

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani sarbatoritilor!

 

Sa inteleg ca ne vedem la Edgar Pub si vedem de acolo incotro o apucam.ok.

Cand am facut rezervare in Juke Box, nu au zis nimic de concert, mi-ai spus ca este karaoke.Azi am incercat sa sun si pana acum nu a raspuns nimeni.

Revin cu vesti.

 

 

________________________

I Was Borned Intelligent, But Education Ruined Me!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La Multi Ani, Aditzu, multa sanatate si fericire!

Cornelia, imi pare rau ca treci printr-o perioada dificila. Am o sugestie: n-ai putea sa-l lasi pe Stefan citeva ore la mama ta ca sa te poti odihni? Sau chiar o noapte?

 

Fetelor, va multumesc pentru sfaturi! Cititul povestii l-am experimentat, un timp a mers...pina cind a invatat sa coboare din pat. Dupa aceea nu ma mai asculta, eu citeam si el escalada patul, asa ca in loc sa ma concentrez pe actiunea din carte, ma chinuiam sa-l tin pe Alex in patutz. Jucarii are in pat, nu ca s-ar juca cu ele, le tine la picioare, dar daca i le scot are grija sa le arunce inapoi.

 

Ieri seara a fost mai cuminte, de altfel de cind a venit de la doica n-a mai fost asa miriit. Ceea ce dovedeste ca s-a odihnit mai bine cu o noapte inainte. Chestia e ca el se pune la nivelul nostru, daca papa si mama nu se culca, nici io nu ma culc! Azi-noapte avea usa intredeschisa si ne pindea, ii vedeam doar degetelele si dupa ce am mers noi la culcare nici pe el nu l-am mai auzit.

 

O sa vedem ce facem luna asta, o sa rezistam fara sa trecem la masuri extreme, pe 2 iulie Alex pleaca cu maica-mea in România si se intoarce pe 28 august. O sa fie si el mai mare si (sper) mai intelegator cind o sa se intoarca.

 

Astazi il duc la tuns, sa fie frumos de ziua lui.

 

Distractie placuta la intilnirea de asta seara!

 

Marox, mama lui Alex (n. 14.06.03) si a Juliei (n. 29.03.05)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

saluti fetelor! [flo]

 

de bine ce ma laudam ieri cu 'ispravile' lui tudor de baiat mare, azi dimineata mi-a mai crescut pipota de 100 de ori, ca baietelul mamei nu facuse deloc pishu in pampers peste noapte, a umplut olitza la prima ora (6.30). [bum]

dar peste o ora, asa... surpriza!!! s-a oprit deodata din joaca, s-a uitat fix la mine si a zis: 'mami, dine caca!' - asta in timp ce sus-numitul kk deja ajunsese in pantaloni...[bang][bang] asta este, si bune si rele, pana la urma ne specializam noi. ma mira totusi ca bogdan mai intai a reusit sa ma anunte cand vroia kk, si mult mai tarziu la pipi, pe cand tudor e complet pe dos... da nu-i prima ocazie cand realizez cat de diferiti sunt puii mei! [;)]

 

magdone - tudor se joaca destul de frumos si singurel, cu masinute/ cd-uri sau alte jucarii, dupa chef, timp de vreo 30 -45 min, dupa care vine la mine si trebuie sa ne jucam putin amandoi, facem tumbe sau 'calul-calu' ... sper ca de maine revine vara???

 

cornelia - imi pare rau ca stefan e asa chinuit de colici. imi amintesc prin ceata cum eram si noi cu bogdan. pana la 4 luni jumate, cand am cedat si i-am introdus papa solida, dupa aia s-a linistit! noi consumam regulat Debridat, numai asa am reusit sa avem macar cateva ore linistite de odihna, si pt el si pt noi, ca fara...[bang]

si pana la urma, sa-ti vand un pont: pe bogdan il linistea cel mai bine tati, noaptea adormea pe burta lui, intr-un fotoliu, si dupa ce statea acolo vreo 20 min il mutam in patutz. asa ca povesteste-i lui tati! [:D]

incearca sa-l culci pe burtica, in momentul cand va accepta o sa vezi ca scad si durerile de burtica, asa poate elimina mai bine aerul. tudor a dormit pe burtica inainte de a implini 1 luna, asa vroia el... bogdan nu a acceptat decat dupa ce a putut sa-si intoarca singur capul, pe la 4 luni. dar si pe bogdan il tineam sa ragaie culcat pe burtica, pe o pernutza pe picioarele mele, si il mangaiam/ bateam usor pe spate.

 

 

Omul este intotdeauna gata sa moara pentru o idee, cu conditia ca acea idee sa nu-i fie prea clara.

 

anamaria, mami lui Bogdan - 04.07.2000 si Tudor - 13.06.2003

poze:

http://community.webshots.com/user/miremirion

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cornelia: o sa vezi ca va fi mai bine dupa 3 luni, cand ii vor trece colicii. E rau sa nu prea dormi noaptea. Alex si acum se mai scoala noaptea sa bea apa si eu adorm greu dupa aceea.

Crisa: era vorba de ALEX al meu (MAGDA)[:D]; Magdone are un RAZVANEL. Oricum au fost dulci toti. Ai vazut poza cu Tudor de pe albumul petrecerii? Asa de mult imi place, e asa de scump: cuminte si rusinos.

Alex se joaca frumos in casa, e cuminte. Afara, in schimb, e asa de energic..... Trebuie sa alerg mereu dupa el, mai ales acum , de cand cu baltile astea. Il aduc in casa plin de noroi si apa. Am sa ii cumpar cizme de cauciuc si pelerina de ploaie si o sa-l las sa se tavaleasca oricat o vrea.

Am observat ca a inceput sa repete cuvinte de la televizor. Si, mai nou, stie pronumele posesive: al meu, a mea , ale mele. Imi spune :mami a mea, mama mea.....e un dulce.

 

Magda si Alex(1 anisor si 10 luni)

 

http://community.webshots.com/user/edyalex

http://photos.yahoo.com/magdacorlea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...